תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י בדוי ב - 10/09/2020 14:05:55

שלום למומחים,אני בן 27 ללא עבר של מחלות פסיכיאטריות למיניהן במשפחה או על עצמי אדם שמח חברותי שנהנה מהחיים בעל מוטיבציה גדולה להצליח מה שכן עברתי תקופות מאוד קשות כמו כל בן אדם ואחת מהסיבות הייתה שהייה ארוכה מאוד מחוץ לארץ וריחוק מהמשפחה וגם טראומה כתוצאה מעישון גראס.
    בשנתיים האחרונות בערך התחילו לי מחשבות נוראיות שאני לא מצליח לצאת מהן וכתוצאה מכך אני מרגיש שנדפק לי כל התפקוד היומי,שמחת חיים והמוטיבציה שהייתה לי לפני כן.
    עולות בי אפילו מחשבות מאוד מוזרות של "מה אנחנו עושים כאן" ואני מרגיש שאני מחפש תשובה לשאלה שאין לה תשובה חד משמעית.
    התחלתי להסתכל על אנשים בצורה שונה ולנסות להבין דברים שבעבר לא עלו לי בכלל במחשבות. (אפילו על המשפחה שלי)
    הבטחון העצמי ירד,כמו כן גם הערך עצמי ולפעמים אני מרגיש ממש חוסר הזדהות עם עצמי עד כדי כך שאני מרגיש שיש בתוכי אדם אחר שרוצה להשתחרר מהגוף שלי.
    נפגשתי כמה פעמים עם פסיכולוג והדברים שהוא נתן לי עזרו לי או גרמו לי להרגיש טוב רק לכמה ימים לאחר מכן ולא יותר מזה.

מה מומלץ לעשות ? האם אלו מחשבות נורמליות שכל אדם עובר או שזה רק אצלי? אני שוקל ללכת לפסיכיאטר אבל מצד אחד לא רוצה לבזבז המון כסף כמו כן גם לא מעוניין לקבל טיפול בתרופות שכבר לקחתי בעבר ולא עזרו לי יותר מדי.
    אני ממש מרגיש את החיים שלי מתפרקים וקשה לי מאוד להרים את עצמי.

תשובה: מחשבות לא ברורות על החיים
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 10/09/2020 21:40:36

שלום לך.

נשמע שאתה סובל וחושש מאוד, וזקוק לעזרה כדי להבין יותר לעומק מה עומד בבסיס ההסתבכות הפנימית והקושי שאתה מתאר. קשיים מהסוג שאתה חווה קשורים בדרך כלל בגורמי עומק ובאזורים נפשיים שאינם מודעים ולכן מספר פגישות טיפוליות בהן חושבים על הדברים אינן מספיקות בדרך כלל. יש צורך בתהליך נפשי עמוק וממושך אשר מאפשר ליצור קשר טיפולי משמעותי אשר "מזמין" את הנפש להביא את עצמה באופן עמוק, על הרבדים הרגשיים העמוקים, שנמצאים שכבות רבות מתחת להבנה האינטלקטואלית. לאור זאת, מציעה לפך לפנות שוב לטיפול בגישה פסיכודינמית אך הפעם מעמדה של סבלנות ואורך רוח, עם הבנה שכדי לחוות שינוי ותזוזה של ממש יש להתמסר ולתת זמן לתהליך הטיפולי.

ליטל

תוכל למצוא כאן רשימת מטפלים שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו
טל משולם

טל משולם

חיפה
עמית נאור

עמית נאור