תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י לא יודעת איך לנהוג ב - 13/08/2020 20:17:53

יש לי חברה קרובה שעברה לפני תקופה תקיפה מינית אכזרית ביותר ואיום ברצח במידה ולא תיתן לו.. וממש קשה לה מאז
    אני נמצאת מהצד וקצת לא יודעת איך לגשת ומה צריך לאמר
    אני ככ רוצה שיהיה לה טוב
    ומצד שני פוחדת שאני מציקה לה
    אני מאמינה שכרגע היא ככ רגישה והכל מהווה עבורה טריגר
    אני לא יודעת אם להתקשר ולדבר נורמלי או לתת לה לנוח לא יודעת אם לשלוח הודעות או להניח לה להחלים ולא להאיץ בה
    מאמינה שהרפוי יהיה ארוך וקשה אם בכלל
    אבל מאד רוצה לתת לה הרגשה שהיא לא לבד
    ושאני אוהבת אותה ומאמינה בה ובכוחות שלה
    אני רוצה ליזום איתה יציאה מפנקת שתשחרר אותה ותמלא אותה אבל לא יודעת איך היא תגיב
    ואם פתאם יהיה לה פלשבקים או ניתוקים או חרדה
    אני כאילו צריכה להכיר אותה מחדש מהצד החלש שלה
    איך אני צריכה לנהוג במצב כזה?
    חשוב לי לציין שמהרגע שנחשפתי לכך שחוותה את החויה הנוראית הזאת גם אני לא בנאדם
    קשה לי לעכל שהיא עברה את זה וכואב לי עבורה ככ שאני מרגישה את הכאב פיזית וגם נפשית.
    לא נעים לי להרגיש את הרגשות האלה כאילו איך זה הגיוני שאני שמה את הפוקוס עלי ועל איך שאני מרגישה ביחס למה שקרה לה בזמן שהיא זאת שחוותה את זה
    אבל המציאות היא שמאז ששמעתי על זה אני זומבי ומתקשה להרדם ובאיזה שהוא מקום גם אני נכנסתי לסוג של חרדות.
    אשמח לעזרה 💓

תשובה: חברה קרובה עברה תקיפה מינית
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 16/08/2020 17:01:37

שלום לך.

אני מצטערת לשמוע על החוויה האיומה של חברתך ועל הסבל שלה. נדמה לי שכצעד ראשון אכן חשוב להבחין בין הקושי שלך לבין הקושי והצרכים של חברתך, ולבדוק האם הניסיון שלך לסייע לה מכוון ומותאם אליה או קשור יותר בחרדה והקושי שאת עצמך חווה. עם חברתך, אני חושבת שכדאי לנקוט גישה ישירה ולשאול ישירות למה היא זקוקה ומה יכול להקל עליה. במידה ותאמר שהיא זקוקה בעיקר למרחב ומנוחה, אפשר להבהיר כי את נמצאת שם עבורה ולשלוח הודעת "תזכורת" לכך מדי פעם, אך לכבד את רצונה. כמו כן, כדאי להפנות בעדינות אל טיפול פסיכולוגי. במידה ולך עצמך יש קושי ממשמעותי, אפשר ליצור קשר עם מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית ולקבל תמיכה ראשונית ואולי גם חשיבה משותפת על הדרך להיות שם עבור חברתך. 

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע שמתמחים בטיפול בפגיעה מינית

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
יעל רייף סולומון

יעל רייף סולומון

חיפה
עדי אלחדף

עדי אלחדף

רמת גן