תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אינה ב - 22/07/2020 11:15:40

היי
    אני מאווד מפחדת מלהידבק בקורונה
    כל הזמן אני עם מסיכה אך לפעמים אני חייבת לעמוד מול אנשים בלי מסיכה
    אחרי זה אני מתחילה לספור ימים 5-7 לבדוק אם יש לי כבר תסמינים של קורונה
    דבר שמאוד מפריע לי ומפריע על איכות החיים שלי כי גם בימים האלה אני מעדיפה לא להיחסף לאנשים
    שבוע שעבר עמדתי ליד בחורה כמטר וחצי שהיתה הלי מסיכה ויום למחרת הרגשתי כאבים בגרון כלים שנמשכו משהו כמו 3-4 ימים(מתחילת הקורונה כמעט תמיד יש לי כאבי גרון) ואחר כך יום של כאבי ראש קלים (לא היה צורך בכדורים) וכל הזמן אני חושבת על הבחורה ואולי נדבקתי ממנה למרות שהייתי עם מסיכה וגם אחותי הייתה והיא לא מרגישה כלום
    מאתמול מרגישה כמו קוצר נשימה שאיננו בפועל אני חושבת ז"א שאין לי נשימות מהירות רק תחושת אי נוחות בחלק התחתון של החזה (סרעפת ?) וגם כל הזמן עם מחשבות נוראיות על הדבקה (התחושה הזו היתה לי גם לפני מספר חודשים כשעבדתי במיון וחשבתי שנדבקתי)

לא יודעת אם ללכת להיבדק או אם תמליצו לי על שיטות הרגעה

תשובה: פחד מקורונה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 22/07/2020 14:37:44

שלום אינה.

איני יכולה להמליץ לך האם להיבדק או לא, ובהיבט זה כדאי להתייעץ עם רופא המשפחה. לצד זאת, נשמע לי מדברייך שאת שואלת בעיקר לגבי הממד הרגשי. אנחנו אכן חיים במציאות המעוררת אי נוחות, חרדה ואי ודאות אך נשמע מדברייך שאת חווה את הקושי בעוצמה גבוהה אשר מביאה לסבל משמעותי. לאור זאת, אני חושבת שכדאי לפנות אל התייעצות פסיכולוגית ראשונית ולבדוק האם תוכלי להיעזר. ניתן לפנות אל טיפול קוגניטיבי התנהותי אשר מציע התערבות טיפולית קצרה וממוקדת להתמודדות עם החרדה ונטרול דפוסי חשיבה והתנהגות המשמרים אותה, או לטיפול פסיכודינמי המציע חקירה מעמיקה ורחבה יותר של הגורמים לקושי, והשגת שינוי ממקום זה.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

נועה ארנטל

נועה ארנטל

תל אביב - יפו
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
עמית נאור