תפריט נגישות

אודות

שמי טל-לי, פסיכולוגית קלינית וחינוכית מומחית, מטפלת משפחתית מוסמכת, מורשית לעסוק בהיפנוזה. בנוסף, מדריכת רכיבה ומטפלת באמצעות סוסים דרך גישה שפיתחתי.

עבורי להיות מטפלת הינו ייעוד, והאפשרות ללוות אנשים בתוך מסע הנפש שלהם לעבר שינוי הינה שליחות עבורי.

הגישה המרכזית המהווה את בסיס העבודה שלי הינה הגישה הדינמית, אולם הניסיון לאורך השנים העמיק את ההבנה שלי כי לכל אחד ואחת מתאימה דרך עבודה שונה ונדרשת גמישות בתוך התהליך על מנת להתאים לכל אדם את הגישה והכלים הנכונים לו.

העבודה הטיפולית היא אינטגרטיבית ועל מנת לממש תפיסה זו הרחבתי את הכשרתי ואני עובדת גם באמצעים הבעתיים והשלכתיים שונים, שילוב כלים ממוקדים מהגישה הקוגנטיבית התנהגותית, האסטרטגית והמערכתית-משפחתית.

בנוסף אני מומחית ומורשית לעסוק בהיפנוזה, כלי המאפשר עבודה מעמיקה על פגיעות ראשוניות ומצבים דיסוציאטיבים מורכבים.

השכלה אקדמאית והכשרה

2017 דוקטורט בנושא תרומת הרכיבה הטיפולית ודפוסי ההתקשרות האימהית, בקרב ילדים עם הפרעות קשב וריכוז, אוניברסיטת בר אילן

1990 Master of art, Long I slandUniversity תואר שני בפסיכולוגיה.
1985 B.Ed בייעוץ חינוכי ויהדות, מכללה ירושלים

לימודי תעודה נוספים

2008 מוסמכת לטיפול באמצעות סוסים, ארגון EAGALA העולמי
2007 מורה להדרכת רכיבה, מכללת ווינגיט
2005 לימודי תעודה בפסיכותרפיה, המכון הפסיכואנליטי בירושלים


תוכניות התמחות

6/02 תואר מומחה בפסיכולוגיה קלינית, משרד הבריאות.
10/99 מטפל משפחתי מוסמך, האגודה לטיפול משפחתי.
3/96 הרשאה להפנוט , משרד הבריאות.
12/93 מומחה בפסיכולוגיה חינוכית,משרד הבריאות.

ניסיון מקצועי

במהלך השנים, עבדתי עם טווח גילאים רחב, מהילדות המוקדמת עד הגיל השלישי. התמחיתי בעבודה עם שכול, טראומה בדגש על פגיעות מיניות, מצבי משבר שונים, רווקות מאוחרת, גירושין וזוגיות שניה, עבודה מכוונת רגישות תרבותית, יחסים חד מיניים, עבודה עם ילדים, מתבגרים, קשיים בזוגיות.

המפגש עם עולם הילד והמתבגר בטיפול הזמין עבורי התנסות והתמחות בקשיים רגשיים של ילדים הנובעים מליקויי למידה, ממערכות יחסים לא מיטיבות עם ההורים, קשיים חברתיים, דימוי עצמי נמוך, וקשיים בוויסות החושי והרגשי. התמחיתי באבחון וטיפול בילדים עם ליקויי למידה והפרעות קשב וריכוז ועבודת המחקר שעשיתי במהלך לימודי הדוקטורט התמקדה בטיפול בילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מעבר לעבודה הפרטנית בקליניקה פיתחתי סדנאות להורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז, עבודה על תקשורת ועבודה זוגית, לקראת נישואין ובנישואין. הסדנאות משלבות עבודה עם סוסים ומבוססות על ה- EAGALA : פסיכותרפיה בעזרת סוסים, ללא רכיבה. העבודה הקבוצתית מתמקדת בחיבור לכוחות האדם כדרך להתמודדות.

מאז 1994 אני מרצה במסגרות אקדמיות שונות (מכללת ירושלים, בית וגן, סמינר בית יעקב, מכון מגיד, הר הצופים). נושאי ההרצאות מגוונים בתחום הפסיכולוגיה כמו : משנתו של וויניקוט, יסודות ושיטות טיפול, טיפול במצבי משבר, פגיעות מוקדמות בילדות, מהתיאוריה לפרקטיקה, טיפול במתבגרים ועוד.

כמו כן, אני מדריכה מטפלים בעזרת בע"ח ומדריכי רכיבה טיפולית.

חברות באגודות וארגונים

מורשה לטיפול בהיפנוזה- משרד הבריאות

האגודה לטיפול משפחתי וזוגי

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד