תפריט נגישות

אודות

אני עובדת בגישת טיפול אינטגרטיבית, המאפשרת העמקה רגשית ותמיכה לצד שימוש בכלים מעשיים לפתרון בעיות. מתחילת דרכי המקצועית התעניינתי בדרכים יעילות לעזרה טיפולית. מצאתי שהשילוב בין מספר גישות טיפוליות, מאפשר עזרה משמעותית, בהתאם לצרכי המטופל.ת.

קשת הגישות נעה בין העולם הדינאמי, העשיר לכשעצמו, לבין גישות הומניסטיות, פסיכולוגיה חיובית, טיפול בהבעה ויצירה עם פסיכודרמה והגל השלישי - השייך לעולם הטיפול ההתנהגותי.

אחד הדימויים של טיפול בעיני הוא יציאה למסע בעולם הפנימי של אדם. אין מסע אחד דומה לאחר. זה מסע ייחודי, בשבילים אישיים. עם זאת, זהו מסע משותף, איתי, כאשת מקצוע, שמלווה את מטופלי, מתוך מעורבות ורצון להיטיב את ההתמודדות שלהם בחייהם.

אני מאמינה ונוכחת באופן מעשי, שהקשר הטיפולי הייחודי, לצד המסגרת הטיפולית העקבית - שיש לה חשיבות רבה, התוכן - ואופן ההתייחסות אליו, שבו עוסקים במפגשים, עוזר ומאפשר למטופלי לפתור קשיים, להתפתח, לעיתים למקומות שלא ציפו להם ולחוות שיפור במדדים שונים באיכות חייהם.

אני מוקירה את המקצוע הטיפולי ורואה בו זכות וחובה, ולכן אני ממשיכה ללמוד ולהתפתח, על מנת לייעל ולהרחיב את יכולות העזרה שברשותי. מטופלותי ומטופלי זוכים ליחס אישי במלוא תשומת הלב, בקליניקה אינטימית ונעימה.

יש לי רקע גם בתחומי היצירה והאומנויות (תיאטרון, מוזיקה, כתיבה וציור). למדתי בעברי גם טיפול באומנויות ופסיכודרמה - שבה טיפלתי בתחילת דרכי המקצועית. ובזכות כך, אני מטפלת גם בנישה טיפולית ייחודית לאומניות/ים וליוצרות/ים, כפי שמפורט בחלק של הניסיון המקצועי, בעמוד זה.   

השכלה אקדמאית והכשרה

ניסיון מקצועי

עיסוקי כפסיכולוגית קלינית הוא רב-שנים ומגוון.

עבדתי במסגרות טיפוליות ציבוריות שונות במשך שנים, בתפקידי טיפול ואף הדרכה קלינית של מטפלים ממיגוון מקצועות הטיפול, כגון: פסיכולוגים, עובדות סוציאליות, מטפלות/ים באומנויות. כמו כן אני עובדת בקליניקה הפרטית, שאליה מגיעים מבוגרות/ים ומתבגרים/ות, לטיפול אישי, טיפול זוגי ולהדרכות הורים. אני אף עובדת באופן ייעודי עם אומניות/ית ויוצרות/ים.

סיבות הפנייה לטיפול הן מגוונות: הפרעות במצב הרוח, דכאון וחרדה; קשיים במימוש עצמי, ו/או במערכות יחסים בזוגיות, ו/או בעבודה. בנישה הייחודית לאומנים/יות ויוצרות/ים בתחומים שונים (שחקניות/ים, כותבות/ים, אומניות/ים פלאסטיים ואף מדענים/יות), הטיפולים עוסקים בהרחבת מינעד הביטוי האישי ושחרור מחסומי יצירתיות, התמודדות עם ה"יציאה לאור" בעולם בשלביה השונים ועם מצבי הקריירה המשתנים במהלך הדרך, ובשאלות הנוגעות לקשר בין הזהות האישית והמקצועית.

הדרכה מקצועית

אני מדריכה קלינית מוסמכת מטעם משרד הבריאות. הדרכתי במסגרת מירפאות ציבוריות של משרד הבריאות ובאופן פרטי. אני מדריכה סטודנטים במקצועות הטיפול, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עובדות סוציאליות, ומטפלים באומנויות (דרמה-תירפיה, אומנות פלאסטית, ביביליותרפיה). 

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד