תפריט נגישות

אודות

קצת עלי

שמי אדם קהתי, אני פסיכולוג קליני מומחה, בעל קליניקה פרטית לטיפול פסיכולוגי במתבגרים ומבוגרים. את הכשרתי עברתי במרפאת מבוגרים במרכז לבריאות הנפש "גהה". במסגרת זו טיפלתי באנשים שמתמודדים עם קשיים נפשיים מגוונים כמו חיפוש זהות עצמית, קושי ביחסים בין אישיים, התמודדות עם חרדה וטראומות ועד למצבים פסיכוטיים, דיכאונות עמוקים ועוד.

באילו תחומים אני מתמקד במיוחד היום?

אני מוצא עניין רב בתחום של יחסים בין אישיים, טראומות ועיבוד למצבים נפשיים שונים לאחר שימוש בחומרים משני תודעה (סמים).

מי בעצם פונה לטיפול?

הסיבות מגוונות, לכל פונה עניין משלו, סיפור חיים ייחודי וצורך אחר אבל הנה קצת דוגמאות: חלק מהפונות מרגישות שנתקעו איפשהו במהלך החיים אך מתקשות לשים את האצבע על הסיבה לכך ומחפשות את הדרך ל"זוז" לעבר מקום טוב יותר, אחרים חשים שהם לא מצליחים לקיים מערכת זוגית לאורך זמן ומבקשים להבין למה הקשרים "מתפוצצים" להם פער אחר פעם. ישנן כאלו שפונות כי הן עברו חוויות טראומטיות ומטלטלות בחיים שעד היום מעוררות סערה רגשית ובלבול. הן מבקשות מישהו שיצעד איתן "יד ביד" בתוך התחושות הקשות, ייתן תקווה ואמונה בדרך וגם יעזור להן למצוא חיבור למקומות טובים ויפים בתוכן. פניות נוספות מגיעות מאנשים שצרכו משני תודעה (סמים) ועברו חוויות משמעותית, מיטיבות או לא מיטיבות אותן הם רוצים לעבד כדרך ללמוד ולהיות במגע עם עולמם הפנימי. לעיתים פניה לטיפול נעשית גם שלא מתוך מצוקה. למשל, אנשים שרוצים להכיר את עצמם טוב יותר ולהיות מודעים לעצמם גם כן פונים. הם מבקשים להבין למה הם פועלים באופן מסוים אז בטיפול הם בוחנים את בחירותיהם ואת ההרגלים שלהם ובכך מפחיתים "אוטומטיות" בחשיבה ובמעשים. ככה הם מרחיבים את התפיסה של עצמם ובכך משפרים את איכות חייהם.

למי אני מציע טיפול נפשי?

לכל מי שסובל ממצוקה נפשית או מעוניין להרחיב את ההכרות שלו עם עצמו ובכך לשפר את איכות חייו. אני מקבל לטיפול את מי שאני מרגיש שאני יכול לעזור לו במסגרת ההכשרה שעברתי ובמסגרת הידע המקצועי שלי.

איך אני יודע/ת שאתה המטפל שמתאים לי?

לפעמים רק הזמן נותן את התשובה, אבל מהניסיון שלי אפשר כבר עכשיו לתת לתחושות הבטן לעבוד ולרמוז על הכיוון. עצה יעילה בעיני היא לעצור רגע את הקריאה, ממש עכשיו ולתת מקום לתחושות שעלו ממנה. אם מצאת שהדברים שכתבתי "מדברים" אלייך זו יכולה להיות התחלה טובה להבין משהו לגבי ההתאמה.

איך אני רואה טיפול? 

אני רואה טיפול כמסע נפשי אליו יוצאים שני שותפים. כמו בכל מסע, תוואי הדרך משתנה בכל מיני צורות. לעיתים הוא ברור ואחיד ולעיתים מסתורי ומפותל, לעיתים עם עליות וגילוי של נופים חדשים ולעיתים עם ירידות למקומות אחרים. אני מאמין שצעידה משותפת עם נווט מיומן, כזה שאפשר לסמוך עליו, מביאה לתחושת בטחון ומאפשרת הגעה לגילויים נפשיים של צבעים חדשים ולתובנות משמעותיות ביותר שמשפיעות על איכות החיים.

 איך אני עובד איתך בטיפול?

גישתי הטיפולית והאופן בו אני מקשיב ומבין את אותך נטועות בגישות פסיכודינמיות ככלל ובגישה האינטרסובייקטיבית בפרט. בנוסף, אני משלב אלמנטים מגישת טיפול קוגניטיבית התנהגותית מהגל השלישי שנקראת "ACT". השימוש בכלים שצברתי נבחר בהתאם למה שאני סבור שיתרום באופן היעיל ביותר לאדם שמולי ולהשגת מטרותיו.

דבר/י איתי

אני מזמין אותך ליצור איתי קשר בכל התלבטות, מחשבה או עניין ואעשה את המיטב בשביל לעזור לך.

בטלפון ובהודעה: 0544903304

באתר האינטרנט: www.adamkehati.co.il

להתראות, אדם 

 

השכלה אקדמאית והכשרה

התמחות בפסיכולוגיה קלינית במרפאת מבוגרים – המרכז לבריאות הנפש "גהה".

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית – רפואית – אוניברסיטת "ELTE", הונגריה.

תואר שני בחינוך מיוחד – אוניברסיטת בר-אילן.

קורס בטיפול קוגניטיבי התנהגותי בגישת ACT – מרכז "גוף-נפש".

סמינר טראומה מורכבת ודיסוציאציה – המרכז לבריאות הנפש "גהה".

סמינרי העמקה בתאוריות פסיכואנליטיות קלאסיות וגישה אינטרסובייקטיבית – אראלה קופיץ.

מאמרים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד