תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

psychiatric counseling - ייעוץ פסיכיאטרי

לאורך החיים אנשים רבים מתמודדים עם תקופות של לחץ, משבר וקשיים רגשיים המתבטאים במצבי דיכאון, חרדה וכן הלאה. בחלק מהמקרים מדובר במשברים איתם האדם מרגיש כי הוא מסוגל להתמודד לבדו ובעזרת מערכת התמיכה החברתית שלו, אך במקרים של מצוקה משמעותית ומתמשכת מתעורר הצורך בקבלת עזרה מקצועית. ייעוץ פסיכיאטרי אצל פסיכיאטר הוא ייעוץ ראשוני במסגרתו ניתן לאבחן את הקשיים ולהציע תוכנית טיפולית מתאימה.

ייעוץ פסיכיאטרי: מתי לפנות?

אנשים רבים חוששים לפנות אל ייעוץ פסיכיאטרי ואל פסיכיאטר מתוך מחשבה כי מדובר בייעוץ המתאים לאנשים עם הפרעות נפשיות בלבד. אלא שבפועל ייעוץ פסיכיאטרי מציע מענה לקשיים רגשיים שכיחים כמצבי דיכאון, חרדה, לחץ וכן הלאה. פסיכיאטרים הם אנשי מקצוע המיומנים ביותר בתחום של אבחון קשיים וסימפטומים רגשיים, ועל כן ייעוץ פסיכיאטרי מהווה מענה מתאים לאנשים המתמודדים עם קשיים בתחום הרגשי וחשים כי אינם יודעים מהי ההתערבות הטיפולית המתאימה להם.

  • קשיים רגשיים המביאים לפגיעה בתפקוד השוטף
  • קשים רגשיים המביאים למצוקה נפשית משמעותית
  • קשיים רגשיים המביאים לפגיעה בסביבה הקרובה או לתלונות חוזרות מצד האנשים הקרובים לך
  • קושי מתמשך בהתמודדות עם אירועי חיים קשים (אובדן, מחלה, טראומה)
  • התנהגויות בלתי נשלטות (התקפי זעם, אלימות, גניבות)
  • התמכרויות לחומרים פסיכו-אקטיביים

ייעוץ פסיכיאטרי – בהכרח טיפול תרופתי?

במסגרת ייעוץ פסיכיאטרי תינתן לך הערכה ראשונית של מצבך ואבחנה של הקשיים. בהתאם, במסגרת ייעוץ פסיכיאטרי פסיכיאטר ממליץ על התוכנית הטיפולית המתאימה ביותר לקשייך. תוכנית זו עשויה לכלול טיפול תרופתי, פסיכותרפיה פרטנית, טיפול זוגי או שילוב בין שיטות הטיפול השונות. במקרים בהם מאובחנת הפרעה נפשית הכרוכה בקשיים תפקודיים משמעותיים (למשל, סכיזופרניה או התמכרויות לחומרים), ייעוץ פסיכיאטרי עשוי להיות הצעד הראשון לקבלת שירותי שיקום מקיפים בתחומי המגורים, התעסוקה וההיבט החברתי.

חשוב להדגיש כי ההמלצה הניתנת על ידי פסיכיאטר במסגרת ייעוץ פסיכיאטרי היא בגדר המלצה בלבד: לאחר קבלת האבחנה וההמלצות לתוכנית הטיפולית, ניתן לבחור את המסלול הטיפולי המתאים ביותר. כך, למשל, סביב אבחנה של דיכאון ניתן לקבל במסגרת ייעוץ פסיכיאטרי המלצה להתחלת טיפול נפשי המשולב במתן טיפול תרופתי לדיכאון, אך במידה והמטופל אינו מעוניין בקבלת טיפול תרופתי ניתן לפנות רק אל טיפול נפשי ולפנות לקבלת טיפול תרופתי רק בהמשך, במידת הצורך.


אנשי מקצוע בתחום

ייעוץ פסיכיאטרי