תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Developmental Psychologist - פסיכולוג התפתחותי

פסיכולוג התפתחותי הוא פסיכולוג אשר סיים תואר שני לפחות בפסיכולוגיה התפתחותית, התמחה בתחום ההתפתחותי ועבר בחינת מומחיות. הפסיכולוג ההתפתחותי המומחה יופע בפנקס הפסיכולוגים ותוכלו למצוא את מספר הרישיון שלו.

הפסיכולוג ההתפתחותי מציע אבחון, ייעוץ וטיפול הנוגעים להתפתחות הילד ולתמיכה והכוונה של הוריו במידה וקיימים עיכוב או לקות התפתחותיים.

במסגרת עבודתו הפסיכולוג ההתפתחותי מאתר ומאבחן בעיות התפתחותיות ומתאים את שיטת הטיפול לקשייו של הילד, הוריו ו/או האינטראקציה ביניהם. עבודתו נוגעת לתחומים כעיכובים התפתחותיים (בתחומי השפתי, המוטורי, הרגשי וכן הלאה), בעיות נוירולוגיות או פיסיולוגיות (אפילפסיה, פגמים מולדים וכד') וקשיים בתחום הבין אישי כהפרעות התקשרות, הפרעות התנהגות והפרעות התפתחותיות נרחבות (אוטיזם, P.D.D וכד').

מלבד אבחון הקשיים ההתפתחותיים והכוונת ההורים לטיפול מתאים, מציע הפסיכולוג ההתפתחותי טיפול בבעיות באינטראקציות הורה-ילד הדורשות התייחסות והכוונה, תמיכה וסיוע להורים המתמודדים עם לקות של ילדם והתאמה רב מערכתית ורב מקצועית לקשיי הילד (למשל, הפנייה לריפוי בעיסוק, התאמת מסגרת חינוכית ייחודית והדרכת ההורים והחונכת של הילד בו זמנית). כמו כן, חלק מן הפסיכולוגים ההתפתחותיים עוסקים במחקר בתחום ההתפתחותי.


אנשי מקצוע בתחום

אבחון התפתחותי