תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י דניאל ב - 26/04/2021 22:23:52

היי,
    הכרתי מישהי, אנחנו זוג בני 50 פלוס, גרושים.
    יצאנו יחד כמה פעמים והגענו למיטה .
    אני לא מצליח לגמור, גם בחדירה, אורכת מלא זמן ומתעייפים. אני לא מרגיש בכלל שאני יכול לגמור, מרגיש כאילו אין ליבידו (עומד לי - אבל מעין ריקנות). רק אם אני מאונן בסוף אני גומר.
    זה מייצר לי ולה תסכול גבוה וטיפה מדכא.
    האם יכול להיות שזה סמפטום לכך שצפיתי כמה חודשים מספר שעות ביום בפורנו (שעתיים כל ערב בערך)?
    בזמן שהיינו יחד , כלומר כל זמן ההכרות שלנו כשבועיים, לא צפיתי בפורנו.
    אם אני מאונן, אני גומר.
    אשמח להכוונה.
    נ.ב
    נפרדתי ממנה, כי לא היה לי כח להתמודד עם זה עם בת זוג חדשה.
    אבל רוצה לדעת איך להתמודד עם בת הזוג הבאה.
    תודה רבה.

תשובה: בזמן יחסי מין לא גומר
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 28/04/2021 17:55:19

שלום דניאל.

צפייה תכופה בפורנוגרפיה אכן עשויה להעלות את סף הריגוש הנדרש להגעה לסיפוק ולכן עלולה להפריע בעת קיום יחסי מין "רגילים". עם זאת, במרבית המקרים הפורנוגרפיה אינה מהווה גורם בלעדי אלא מצטרפת ל- או נובעת מ- סוגיות רגשיות שעשויות להיות קשורות בדימוי עצמי, יכולת לאינטימיות ועוד. מעבר לכך, לא ציינת האם זו הפעם הראשונה בה התמודדת עם קושי בתפקוד המיני ומה היתה איכות הקשר הזוגי מעבר לתחום המיני וגם גורמים אלו הם בעלי משמעות לשאלה האם ישנה בעיה המצריכה טיפול או שמדובר בקושי נקודתי מול בת הזוג הספציפית. לאור האמור, אני חושבת שאפשר לבחור בין שני מסלולי התמודדות- האחד, לא להיבהל מהקושי שהתגלה אלא להמשיך בחיפוש הזוגי ולבדוק איך יתפתחו הדברים, ובמקביל להפסיק או להפחית משמעותית את הצפייה בפורנוגרפיה. לחלופין, אפשר לפנות לייעוץ מקצועי אצל פסיכותרפיסט/ית, ולבדוק האם יש לך צורך ורצון להתבונן יותר לעומק על נושא המיניות והזוגיות.

ליטל

תוכל למצוא כאן רשימת מטפלים שמתמחים בטיפול מיני להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
ד"ר יגאל גליקסמן

ד"ר יגאל גליקסמן

הוד השרון
שנהב שטיין

שנהב שטיין

תל אביב - יפו