תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

טיפול מיני

מיניות היא חלק משמעותי בחיים הזוגיים הבוגרים, והיא מעוררת רגשות מורכבים ולעיתים מנוגדים, כמו תשוקה, קרבה, בושה ואשמה. יחידים וזוגות רבים מתמודדים עם קשיים בתחום המיני, כגון: ירידה בחשק המיני, פער בצרכים המיניים בין בני הזוג, חרדה ובושה סביב מיניות וקשיים בתפקוד המיני. טיפול מיני נועד לסייע ליחידים ולזוגות אשר מתמודדים עם קשיים כאלו. מהו טיפול מיני? מתי כדאי לפנות לטיפול מיני? ואלו גישות טיפוליות קיימות?

קרא עוד ...

אנשי מקצוע בתחום טיפול מיני

<<  לרשימה המלאה

מאמרים בתחום טיפול מיני

טיפול מיני
חווה חרדה ממין? יש מה לעשות
טיפול מיני
בתולים אחרי שלושים? יש מה לעשות
בתולים אחרי שלושים? יש מה לעשות
טיפול מיני
סובל מחרדת ביצוע ביחסי מין? חשוב שתקרא את זה
סובל מחרדת ביצוע ביחסי מין? חשוב שתקרא את זה
טיפול מיני
כיצד משפיע דיכאון על המיניות?
טיפול מיני
בתולים אחרי שלושים? יש מה לעשות
על מיניות, אינטימיות וקשיים בתפקוד המיני
טיפול מיני
לא לדבר על מין? טיפול על ספת הסקסולוג
לא לדבר על מין? טיפול על ספת הסקסולוג

מהו טיפול מיני?

טיפול מיני הוא טיפול אשר מטרתו לשפר את התפקוד המיני או לסייע בהתמודדות עם קשיים ומצוקה סביב התחום המיני. הטיפול יכול להתקיים במתכונת אישית או זוגית, והוא עשוי להתמקד בקשיים של אחד מבני הזוג, או בשניהם. בטיפול מיני ניתן לחקור את האופנים בהם הקשר הזוגי משפיע על המיניות בין בני הזוג, ולסייע לבני הזוג למצוא שפה אינטימית משותפת. חשוב לדעת! מטפל מיני הוא רופא, פסיכיאטר, פסיכולוג קליני, פסיכולוג שיקומי או עובד סוציאלי קליני אשר הוכשרו כמטפלים מיניים באישור איט"ם - האגודה הישראלית לטיפול מיני. טיפול מיני יתבצע על ידי מטפלים מיניים מוסמכים בלבד, והוא לעולם לא יכלול עירום או מגע פיזי בין המטפל למטופלים.

מתי כדאי לפנות לטיפול מיני?

הטיפול המיני מתבסס על מהנחה כי המיניות והתפקוד המיני מושפעים הן מגורמים פיזיולוגיים והן מגורמים רגשיים. בהתאם, טיפול מיני מתאים לאנשים אשר הפגיעה שהם חווים בתפקוד ובהנאה המינית נובעים מקשיים פיזיים, קשיים זוגיים, או קשיים רגשיים.

הפרעות בתפקוד המיני: טיפול מיני יכול לסייע להבנה ופתרון של קשיים בתפקוד המיני כמו קושי להגיע לאורגזמה, קושי בהשגת זקפה, שפיכה מוקדמת ועוד. יש לציין כי במקרה של קשיים פיזיולוגיים מומלץ להיוועץ גם ברופא, על מנת לשלול בעיה רפואית הגורמת לסימפטומים.

דעיכה באינטימיות המינית: בעוד ירידה בתדירות יחסי המין בין בני זוג במערכת יחסים ארוכת טווח היא טבעית, לעיתים הפחתה משמעותית באינטימיות או ירידה דרסטית בתשוקה המינית של אחד מבני הזוג או שניהם, יכולה להוות אתגר זוגי משמעותי. טיפול מיני יכול לסייע במציאת דרכים לחדש את הריגוש והקרבה.

קשיים רגשיים הקשורים ביחסי מין: בין אם אתם נמצאים במערכת יחסים ובין אם לאו, קשיים רגשיים הקשורים ביחסי מין עלולים לפגום באיכות החיים. אם אתם מתמודדים עם חרדה ממין, ביישנות מינית או חרדת ביצוע, טיפול מיני יכול לסייע.

קשיים מיניים זוגיים: במערכות יחסים זוגיות, כל אחד מבני הזוג מחזיק בעמדות, אמונות והעדפות לגבי מין ומיניות אשר הופנמו לאורך החיים. פערים בין בני הזוג עלולים לייצר אתגרים כמו פערים בצרכים המיניים וקשיי תקשורת סביב מיניות. טיפול מיני מאפשר לחקור את העמדות של כל אחד מבני הזוג לגבי מיניות, ומסייע לגשר ביניהן.

גישות שונות בטיפול מיני

טיפול מיני כולל בדרך כלל אחד או יותר מהאלמנטים הבאים, בהתאם לצרכי המטופל:

השכלה פסיכו-דידקטית בתחום המיני: קשיים בתפקוד המיני נובעים בחלק מהמקרים מחוסר ידע בתחום המיני ומציפיות בלתי ריאליות לגבי התפקוד המיני. בהתאם, טיפול מיני כולל לא פעם מתן אינפורמציה על היבטים מיניים אשר חוסר הידע סביבם מקשה על המטופל לתפקד בתחום המיני.

טיפול מיני התנהגותי: במסגרת טיפול מיני התנהגותי נבנית תכנית רב-שלבית של תרגילים והתנסויות על מנת להקל על החרדה והבושה סביב מיניות, ועל מנת לסייע בשיפור התפקוד המיני. במסגרת זו, המטפל יכול להנחות את המטופל לבצע תרגילים שונים אשר יסייעו לו להיחשף ולתרגל היבטים מיניים איתם הוא מתקשה. בטיפול מיני, תרגילים התנהגותיים לעולם לא יבוצעו מול המטפל או בהשתתפותו.

טיפול מיני דינמי: טיפול מיני דינמי יתמקד באופנים בהם אירועי עבר מעצבים את התפיסות והעמדות של המטופל בנוגע למין ומיניות. טיפול מיני דינמי יאפשר למטופל לעבד את החוויות הרגשיות והבין אישיות אשר הביאו לקשיים המיניים, ולהתבונן באופנים בהם חוויות אלו משפיעות עליו כיום.