תפריט נגישות

פורום פסיכולוגיה

 • נכתב ע"י אסתר ב - 31/08/2020 08:53:40

  שלום.
  איך יודעים אם הפרעות שינה נובעות מבעיה פיזית או בעיה נפשית? מתי כדאי לפנות לטיפול נפשי ומתי פשוט צריך להתקשר לרופא משפחה? אני מתפדחת ללכת לרופא משפחה והוא יגיד לי שזה הכל בראש ואני רק צריכה להירגע (ניסיתי, אני לא מצליחה...), ואני לא רוצה ללכת לטיפול נפשי בלי סיבה.
  אבל אם זה כן נפשי... איך מטפלים בבעיות בשינה?
  תודה...

  תשובה: מה גורם להפרעות שינה
  נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/09/2020 14:59:00

  שלום אסתר.


  נשמע מדברייך שאת מוטרדת מהאפשרות של קושי רגשי כלשהו ובמובן זה אני מציעה לא לסגור את האפשרות אלא דווקא לפתוח אותה בינך לבינך ולנסות להבין האם את אכן מתמודדת עם קושי רגשי המצריך עזרה. כדי לשאול את עצמך האם את חרדה, לחוצה, עצובה או כעוסה יותר לאחרונה, האם קרו אירועים מטרידים או מעוררי מתח, האם את בתוך/לאחר שינוי חיים משמעותי וכן הלאה, ולבדוק האם היבטים אלו או אחרים גורמים לקושי רגשי. במידה ונשמע לך שזה הכיוון, לא כדאי להיות מוטרדת מללכת "סתם" לטיפול. מי שלא זקוק/מעוניין באמת, יתחיל טיפול אך יפרוש ממנו, ורק מי שזקוק ישאר ויתמסר לתהליך. 


  לגבי הפרעות השינה, אני לא רואה סיבה לא לפנות לרופא המשפחה- מאמינה שיוכל לשאול שאלות ספציפיות אשר יכוונו להבנה האם יש סיבה לפנות לבדיקות שינה מעמיקות או לא. במידה ויסתמן כי אכן מדובר בקושי רגשי, כדאי לפנות אל טיפול פסיכודינמי בו אפשר יהיה להבין יותר לעומק מה מקור קשיי השינה. עיבודמסוג זה בד"כ מביא לשינוי משמעותי.


  ליטל


  תוכלי לקבל כאן רשימה של אנשי מקצוע שמתמחים בטיפול פסיכודינמי להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים