תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י משה ב - 30/07/2020 07:33:39

יש לי ילד כיום נער מתבגר שכבר בגיל קטן היה חייב לקבל את מה שהוא רוצה פעמים אם לא היה מקבל היה מתעלף דפוס התנהגות שגם כיום קיים רק בלבוש שונה
    הדבר מפריע לו לקבל מרות של הורים ומורים ופוגע בו ביחסים עם חברים כי את מה שהוא רוצה הוא חייב להשיג גם על חשבון פגיעה באחרים והפעלת אלימות פיזית ומילולית מצידו
    פעמים גם גונב או פועל בסתר נגד חוקי המערכת למרות שהסבירו לו בדרכי נועם על חוקים וכללים שהם לטובתו ולטובת הסביבה אינו מציית וזה מרגיש שאם יכריחו אותו הוא יכול להתעלף כמו כשהיה קטן ושוב כי את מה שהוא רוצה הוא "חייב" להשיג
    כתוצאה מזה הוא משרה פחד על סביבתו כך שכל דבר צריך לציית לו ובכלל לא נעים להיות לידו אין לו סבלנות לדחות סיפוקים ואפילו לרגע ולכן גם אינו מוכן להתאמץ על דבר שלוקח לו זמן גם
    ובעיקר בתחום של הלימודים אם אינו מבין חומר מסויים במהירות שבה הוא מעוניין הוא מתייאש ונוטש את חומר הלימוד דבר שמביא לו תסכול ועצב
    מהצד השני כשהוא מרחם על מישהו זה מכל הלב עם עזרה והקרבה גדולה מהרגיל
    איננו מבינים מה קורה ואיך לנהוג נשמח להכוונה או עצה

תשובה: עקשנות פוגענית של המתבגר שלי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 01/08/2020 22:14:08

שלום משה.

מאחר ואתה מתאר קשיים אשר פוגעים בתפקוד של בנך וככל הנראה גם גורמים לו מצוקה, אני משערת שהוא זקוק לעזרה מקצועית כדי להתמודד עם אתגרי ההתפתחות והמציאות אשר החיים מציבים בפניו. כצעד ראשון, אני מציעה  לפנות בהקדם להתייעצות עם איש מקצוע אשר יציע לכם הדרכת הורים שתאפשר לכם לבסס עם בנכם  מערכת יחסים של תמיכה לצד סמכות ודחיפה קדימה. במקביל, כדאי לבדוק בהתייעצות על מדריך ההורים האם יש צורך בטיפול פסיכולוגי פרטני לבנך. כדאי לעיין באתר של היחידה לסמכות הורית ולהתרשם האם זו הגישה אשר יכולה לסייע לכם.

ליטל

תוכל לקבל כאן רשימה של מטפלים שמתמחים בהדרכת הורים להתייעצות ובחינת טיפול

אנשי מקצוע ומכונים

דפנה מטרי

דפנה מטרי

שילת
איתי רוזנפלד

איתי רוזנפלד

תל אביב - יפו
טל יהודה

טל יהודה

רעננה