תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י אלון ב - 10/06/2020 08:48:58

מאז שאני ילד היה לי אוסידי מחשבתי גרם לי לעשות טקסים וכל מה שיוצא בזאת
    לפני שנתיים אחרי עישון חד פעמי של גראס התפרץ אצלי האוסידי עוד יותר גרוע
    והתקשתי לחזור לעצמי מאז אני סובל מחרדות חוסר אנרגיה תשישות ובעיקר הטקסים שלא פוסקים טופלתי שנה שלמה ב SSRI בציפרלקס ולוסטרל שניהם לא עזרו לי רק גרמו להשמנת יתר 25 ק"ג שזה הזייה כי אני כל החיים הייתי רזה מאוד
    ובמקביל החשק מיני שלי נהרס
    בכל אופן טופלתי על ידי מתמחה ועכשיו עברתי לטיפול בקופת חולים אצל פסיכאטרית אחרת כי המתמחה עזב ואני החלטתי לנסות בקופת חולים טיפול
    בקופת חולים הפסיכאטרית נתנה לי אנטי פסיכוטי במינון נמוך זה עוזר ולא עוזר אני לוקח בערך חודש חודשיים וזה עוזר למחיצה כי תראו אני המחשבות שלי יכלתי לחשוב מהבוקר עד הערב לעשות טקסים הגוף לא ידע מנוחה כבר נמאס
    והאנטי פסיכוטי גורם לי לא לעשות את הטקסים אבל הרבה פעמים הגוף מרגיש שחסר לו הטקסים והוא חוזר לעשות מה שטוב באנטי פסיכוטי שהוא החזיר לי את החשק המיני אבל ההשמנה נשארה כמו שהיא אני מנסה לעשות דיאטה ונורא קשה לי תמיד מרגיש רעב נוראי ובמקביל התקופה הזו לחוצה הקורונה גורמת לי לבדידות נוראית בכל אופן הגשתי בקשה לפסיכותרפיה בקופת חולים כי אין לי כסף לפסיכולוג פרטי אני מקווה שלא אצטרך להמתין יותר מידי זמן
    עכשיו השאלה אם זה טוב שהפסיכאטרית נתנה לי את האנטי פסיכוטי כטיפול בעצמו כלומר אני יודע שנותנים SSRI ואנטי פסיכוטי כמחזק אבל לא כטיפול בפני עצמו כי אין לי פסיכוזה ואין לי סיכזופרניה העניין הוא המחשבות המחשבות הנוראיות האלה והלא פוסקות
    אבל מצד אחר אני מעדיף לא לקחת SSRI כי זה מאוד פוגע לי בחשק המיני וזה משו שמאוד חשוב לי בקיצור אני מרגיש בבלאגן לא יודע איך לצאת מיזה
    יש לי תור לפסיכאטרית רק עוד חודש אני באמבלנטיות אולי לחפש מישהיא אחרת לא יודע

תשובה: OCD מחשבתי
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 11/06/2020 10:46:30

שלום אלון.

לצערי איני פסיכיאטרית כך שאין לי הידע והסמכות להשיב לשאלותיך, אך טוב שאתה מטפל בעצמך ופונה הן לטיפול תרופתי והן לטיפול פסיכולוגי לטיפול ב-OCD. לפעמים לוקח זמן למצא את האיזון והטיפול המתאימים, אבל המאמץ והתמדה נושאים פירות בסוף.מציעה להמתין בסבלנות, ובמקרה הצורך לפנות להתייעצות עם הפסיכיאטרית המטפלת.

ליטל

אנשי מקצוע ומכונים

נדב כרמון

נדב כרמון

תל אביב - יפו
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו
יובל קורן

יובל קורן

חיפה
ניר כהן ארזי