תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י יפעת ב - 23/03/2020 18:48:13

מהשניה הראשונה שהתחילו לדבר על קורונה, כל מה שאני שמעתי זה הילדים בבית, חל"ת, דמי אבטלה... ומאותה שניה החרדה והפאניקה תקפו אותי ואני מרגישה שאני לא יכולה לחשוב על שום דבר אחר, רק חושבת מה נעשה ואיך נצא מזה ואיך נשלם על זה ועל זה, וההוצאות דווקא גדלות כי אנחנו כולנו בבית אז צריך יותר אוכל ויותר חשמל ויותר ויותר ויותר...
    אני מרגישה את החרדה הזאת הופכת לאט לאט לדיכאון משתק והמחשבה הזאת גורמת לעוד יותר חרדה ופאניקה ומעגל הקסמים נמשך...

תשובה: דיכאון וחרדה מהמצב הכלכלי שנוצר בקורונה
    נכתב ע"י יעל ימיני ב - 24/03/2020 15:55:35

שלום יפעת,

המצב הנוכחי הביא עמו התמודדויות שונות, כאשר אנשים רבים חשים חרדה בשל כך. חוויית חוסר השליטה שהמצב החדש הביא עימה קשה לאנשים רבים ועלולה להביא איתה רגשות קשים כגון חרדה ודיכאון. קודם כל, חשוב לזכור שאת לא לבד, ושכמוך, הרבה אנשים. אולי יש בכל משהו מנחם שכן במצבים כאלה החיבור הקהילתי בעל ערך. התפרסם באתר שלנו מאמר שעוסק בנושא ואף נותן מספר טיפים להתמודדות עם החרדה. כמו כן, קיימות כרגע באינטרנט יוזמות רבות של טיפולים פרטניים וקבוצתיים וכן של קבוצות מדיטציה ומיינדפולנס וכו׳ התומכות בהפחתת ההרגעה, אני מציעה לך לשוטט קצת במרחב האינטרנטי ולחפש משהו שמתאים לך. קיימים גם טיפולים במחירים מופחתים. חשוב מאוד שלא תישארי לבד עם התחושות, שתמצאי מקום לשתף ולפרוק. המחשבות שעולות כרגע ומציפות הן לגיטימיוות והגיוניות, אך זכרי שכדאי להיעזר בתמיכה על מנת שתדעי כיצד להתמודד איתן כדי שלא יציפו וישתקו אותך. 

בהצלחה והרבה בריאות,

יעל 

ריכזנו כאן מאמרים ומידע שיוכלו לסייע בהתמודדות בזמן משבר הקורונה

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
פז חיט

פז חיט

כפר סבא
ד"ר עדן וייס שדה

ד"ר עדן וייס שדה