תפריט נגישות
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

פורום פסיכולוגיה

• נכתב ע"י שבי ב - 23/03/2020 11:57:10

בני נוטל קונצרטה.
    ביקשתי מהרופאה (רופאת קשב) שתיתן גם לי כיוון שאני מרבה לחלום בהקיץ וחשה פיזור רב, קשה לי לאסוף את עצמי ולהתחיל לעבוד כשאין מה שמכריח אותי לכך.
    הרופאה רשמה לי קונצרטה (בקלות ממש, יש לציין, אפילו כמעט לא הקשיבה, ביקשתי- קיבלתי)
    כשהייתי בטיפול פסיכולוגי, הפסיכולוגית התנגדה מאוד לנטילת הקונצרטה וטענה שהתופעות שאני מתארת- חלימה בהקיץ מרובה, פיזור הדעת וכד' הן תופעות רגשיות שנובעות מכך שהנפש נלחמת עם תכנים בלתי נסבלים, וקונצרטה לא עוזרת במקרה שלי אלא רק מחמירה את המצב.
    כרגע אינני בטיפול עקב משבר הקורונה.
    נוטלת קונצרטה כדי לעבור את התקופה הזאת יותר בקלות (בזמן נטילת התרופה אינני חשה בצורך בטיפול) וכן על מנת להוריד מס' בודד של קילוגרמים שאני מעוניינת להוריד בלי לעבוד קשה- הקונצרטה הורגת לי את התיאבון.
    הפסיכולוגית צודקת שאינני זקוקה לקונצרטה, כי מלבד התחושה שאינני זקוקה לטיפול וחוסר התיאבון, הקונצרטה לא עוזרת לי לאסוף את עצמי ולא לחלום.
    השאלה: לעיתים אני חשה, בפרט כשההשפעה מסתיימת, שאני עלולה ללקות בהתקף פסיכוטי.
    חשוב לציין שהתקף פסיכוטי לא קרה לי אף פעם, אני ברוך ה' לא יודעת איך זה מרגיש, אבל זו התחושה הפנימית שלי.
    האם ידוע לכם אם קונצרטה עלולה לגרום לתופעות לוואי נפשיות חמורות כמו התקף פסיכוטי? כשאין מחלת נפש ברקע? (אני במצב דיסוציאטיבי, ולא נטלתי מעולם תרופות פסיכיאטריות מלבד זאת)

תשובה: קונצרטה ופסיכוזה
    נכתב ע"י ליטל פלג ב - 23/03/2020 22:17:10

שלום לך.

לצערי איני מתמחה בתחום התרופתי ולכן איני יכולה להשיב לשאלתך, מציעה להתייעץ בפורום פסיכיאטריה/עם הפסיכיאטר המטפל, ולהמשיך לדון במשמעות לקיחת התרופה עם הפסיכולוגית שלך כדי לאפשר התבוננות ברבדים העמוקים והמשמעותיים יותר הנלווים לשימוש בתרופה.

ליטל

תוכלי לקבל כאן רשימה של פסיכיאטרים להתייעצות

אנשי מקצוע ומכונים

ד"ר איה גולן

ד"ר איה גולן

תל אביב - יפו
איילת עדי שדות

איילת עדי שדות

גבעתיים
יזהר עירון

יזהר עירון

תל אביב - יפו