תפריט נגישות

אודות

אני מאמין ביכולתו של כל אדם לממש את הפוטנציאל האמיתי שלו. מעמדה זו, אני משתמש בכישוריי כדי לסייע לפונים אליי להבחין ולהתמודד עם רגשות, מחשבות ודפוסי התנהגות שמגבילים את מימוש מטרותיהם בחיים וביחסים - ולהתגבר עליהם. מטרתי כמטפל היא לספק לך את התמיכה המתאימה לצרכיך במהלך כל שלבי הטיפול. אני אופטימי מטבעי וסומך על כך שאם משקיעים מאמץ יחד, ניתן ליצור חוויות חדשות ושונות המאפשרות להבין ולהתגבר על תקיעויות, ולחיות חיים ששווה לחיות אותם.

אני מסייע ומטפל במגוון רחב של קשיים, באופן פרטני וזוגי. אני עובד הרבה עם אנשים שחשים תקועים או מתקשים להתמודד בעבודה או בקשרים בין-אישיים; אנשים החווים חרדה ו/או דיכאון; אנשים שעברו אירועים וחוויות טראומטיות; שסובלים מקשיים בוויסות הרגשי; קשיים זוגיים; הפרעות אכילה; ביקורת עצמית ומצבי משבר. בנוסף, אני מתמחה במצבים בהם נוכחים תסמינים גופניים שלא נמצא להם הסבר רפואי מספק. במקרים רבים בהם סובלים מתסמינים שכאלה (כגון: מיגרנות, הפרעות בעיכול, חולשת שרירים, כאבים, פיברומיאלגיה וכו'), והערכות וטיפולים רפואיים לא הצליחו לספק הקלה משמעותית, ייתכן מאד שגורמים רגשיים תורמים למצב.

אני נוהג להתאים את אופי ומשך הטיפול לצרכי הפונה ויודע להשתמש בכלים ספציפיים ממגוון גישות, על פי הצורך. מתוך אכפתיות ואחריות מקצועית אני לומד באופן תדיר ואקטיבי בכדי להיות מעודכן בחידושים ובהתפתחויות בשדה המחקר הקליני, בתקווה לספק את הטיפול היעיל ביותר לכל פונה. בתהליך זה אני קשוב הן לעולם הרחב של הפסיכותרפיה והן לזה של מדעי המוח והביולוגיה.

השכלה אקדמאית והכשרה

בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ונוירופסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה - בהצטיינות יתרה.

בעל הכשרה בטיפולים קצרי מועד וארוכי טווח, טיפול דינמי, קוגניטיבי-התנהגותי (CBT), דיאלקטי-התנהגותי (DBT), טיפול EMDR, וטיפול דינאמי-חווייתי (EDT).

ניסיון מקצועי

כיום, מעבר לעבודתי בקליניקה בבנימינה, אני פסיכולוג קליני במרפאה להפרעות אכילה בקריה הרפואית רמב'ם, חיפה.

בשנותי כפסיכולוג עבדתי במרכז לטיפול בנזקי טראומה נפשית ובמרפאה הכללית לבריאות הנפש ברמב'ם, במחלקה להפרעות אכילה ומשקל של בית החולים שיבא, תל-השומר ובמכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש בתל-אביב ובחיפה. בנוסף, עבדתי כמרצה בחוג לפסיכולוגיה של אוניברסיטת חיפה.

חברות באגודות וארגונים

יאיר בראון-פסיכולוג קליני מומחה

 טיפול פסיכולוגי

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד