חיפוש

אודותי

פסיכולוג קליני מומחה. מטפל במתבגרים, מבוגרים, זוגות ומשפחות בקליניקה בקרית-אונו.

יועץ לעסקים משפחתיים במכון ע.מ.י ברשפון.

טיפול פסיכולוגי - פרטני, זוגי, משפחתי

אנשים רבים מוצאים עצמם במצוקה נפשית שבאה לידי ביטוי בכאב רגשי, חרדה, דכאון, דפוסי התנהגות מזיקים שחוזרים על עצמם, סימפטומים פיזיים ואף מחלות. לעיתים קשיים מתמקדים בתפקוד יומיומי ולעיתים במציאת סיפוק ומשמעות בחיים או ביכולת ליצור ולשמר מערכות יחסים משמעותיות. במהלך טיפול אני מסייע למטופלי להבין את גורמי מצוקתם, להרחיב את היכרותם עם עצמם, להתפתח ולשנות דפוסי יחסים ועשיה.

לא מעט זוגות לכודים במעגל של ריבים שאינם נגמרים. במקום להיות האהובים, החברים והשותפים שהם קיוו להיות בתחילת דרכם, הם מתישים אחד את השני בעודם כמהים להשיב לעצמם את האינטימיות שאבדה. בטיפול אני עוזר להם להבין את מקורות סבלם ואת צרכיהם ורגשותיהם העמוקים, ומאפשר להם להתנסות בתקשורת שונה, נתינה הדדית וקשר בטוח.

במהלך השנים חוות משפחות אתגרים וקונפליקטים רבים. לעיתים המצב כרוני ולעיתים נקודתי בעקבות משבר. תהא סיבת הפניה לטיפול אשר תהא - מצוקה של אחד מבני המשפחה, ויכוחים בין הורים, קשיים ביחסים בין הורים וילדים, קנאה ותחרות בין אחים - היא משפיעה על כל בני המשפחה. בעבודתי אני מסייע להם להבין את משפחתם כמערכת ולשנות את האופן שבו הם תופסים ונמצאים במגע זה עם זה.

הגישות הטיפוליות המרכזיות שלי הן פסיכודינמית ואקזיסטנציאליסטית. יחד עמן אני משלב ומשתמש בהתאמה אישית גם בשיטות טיפול התנהגותיות-קוגניטיביות (CBT) ובכללן טיפול באמצעות קבלה ומחויבות (ACT) ו- EMDR, ובטיפולים זוגיים ומשפחתיים בעיקר, גם בטכניקות מטיפול בשיטת אימגו (IRT) וטיפול זוגי ממוקד רגש (EFT).

יעוץ לעסקים משפחתיים

משפחות בעלות עסקים מוצאות עצמן בקונפליקטים מורכבים מאחר שהעסק הוא זירה נוספת בה הן פועלות ובו הן מאותגרות בסוגיות כמו קריירה, עבודה משותפת, חלוקת תפקידים, חזון עסקי וכספים. בעבודה עם משפחות אלו אנו מסייעים בהעברה והמשכיות בין-דורית של העסק, שיפור תקשורת ויצירת מנגנונים לפתרון מחלוקות וסכסוכים, מימוש עצמי וקריירה בתוך ומחוץ לעסק, וסנכון בין מרחבי המשפחה, העסק והיחיד.

הדיסיפלינה המרכזית בתחום הינה יעוץ למשפחות בעלות עסקים (Family Business Consulting). יחד עמה אני משלב תחומי ידע ונסיון אחרים שצברתי לאורך השנים - פסיכולוגיה, טיפול זוגי ומשפחתי, מנהל עסקים, משפטים, עבודה וניהול של חברות משפחתיות.

השכלה אקדמאית והכשרה

במהלך השנים למדתי תארים שניים בפסיכולוגיה קלינית ומנהל עסקים, ותארים ראשונים בפסיכולוגיה ומשפטים. כמו כן, עברתי הכשרות במגוון שיטות אבחון וטיפול.

תואר שני בפסיכולוגיה קלינית MA מאוניברסיטת תל-אביב

תואר שני במנהל עסקים EMBA מאוניברסיטת תל-אביב ואוניברסיטת Northwestern בשיקגו

תואר ראשון בפסיכולוגיה BA מהמכללה האקדמית תל-אביב - יפו

תואר ראשון במשפטים LLB מאוניברסיטת תל-אביב

הכשרה בטיפול זוגי ומשפחתי ממכון שינוי בהרצליה

הכשרה בטיפול זוגי ממוקד רגש (EFT for couples) מ- ICEEFT במרכז הבינתחומי בהרצליה

הכשרה בטיפול EMDR מהמכון הישראלי ל- EMDR במרכז הרפואי ברזילי באשקלון

הכשרה בטיפול קוגניטיבי-התנהגותי ממרפאת חרדה במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח-תקוה

ניסיון מקצועי

במשך השנים טיפלתי במגוון רחב של אוכלוסיות ותחומי נפש באופן פרטני, זוגי, משפחתי וקבוצתי.

מרפאת חרדה במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח-תקוה

מרכז קהילתי לבריאות הנפש ביפו

מרפאה קהילתית לבריאות הנפש בקרית-גת

מחלקה פסיכיאטרית במרכז לבריאות הנפש גהה בפתח-תקוה

מרכז לטיפול יום במחלקה לבריאות הנפש במרכז הרפואי ברזילי באשקלון

מכון ע.מ.י ברשפון

קליניקה פרטית בקרית אונו

לאורך השנים יעצתי וליוויתי משפחות בעלות עסקים משפחתיים ובני משפחה שפעילים במסגרתם במכון ע.מ.י ברשפון. בעבודה זו אני מסתייע גם בניסיוני העסקי שכולל עבודה וניהול של חברות משפחתיות וחברות בדירקטוריונים של חברות פרטיות וציבוריות.

חברות באגודות וארגונים

 פסיכולוג קליני מומחה (מ.ר.מ. 27-35916)

אורי לבוא ורדינון פסיכולוג קליני

הסתדרות הפסיכולוגים בישראל

האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי

לשכת עורכי הדין בישראל - עורך דין (מ.ר. 20488)

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד