תפריט נגישות

אודות

מאז שאני קטנה אני זוכרת את עצמי בסטודיו. רוקדת, מתנועעת ובעיקר הרבה חולמת. התנועה מאז ומתמיד הייתה אמצעי לביטוי עבורי. בעיקר כשלא היו מילים. התנועה עבורי היא מקור כוח והשראה, ומקור לביטוי והגשמה. 

הטיפול בתנועה מייצר חיבורים בין הגוף והנפש ובין התודעה. הטיפול בתנועה מאפשר התמודדות עם מצבים שונים באופן שאינו בהכרח ורבלי. 

מתאים לכל הגילאים, המינים וכל סוגי הצרכים. מאפשר התמודדות בצורה יעילה עם כל סוגי הקשיים והמשברים. 

לעתים, יצירת חוויה בתנועה ובעבודה עם הגוף מאפשרת שינוי שקשה הרבה יותר לייצר בשיחה בלבד. 

הרבה אנשים שואלים אותי - "אני צריך/כה לדעת לרקוד?" התשובה היא לא. לכולנו יש גוף, מערכות נשימה ותנועה. העבודה הטיפולית בתנועה איננה מחייבת אותנו לדעת לרקוד או להשתמש בריקוד בתוך המפגש הטיפולי. 

את הפגישות הראשונות נקדיש להיכרות ובניית מטרות על פי צרכי המטופל. 

בקליניקה אני פוגשת לטיפול נפשי צעירים ומבוגרים במצבי משבר וכאלה המתמודדים עם תסכולים ותקיעות בחייהם. פוגשת נשים ואמהות שרוצות להגשים את עצמן מבחינה אישית אך לא מצליחות להרפות מהטיפול בבית ובילדים, ולא מרגישות מספיק חזקות לעשות כן. פוגשת הורים המתמודדים עם קשיים שונים בטיפול בילדיהם ועם מתבגרים שעסוקים בחיפוש, גיבוש הזהות, קשיים חברתיים וקשיים שונים המאפיינים תקופה מאתגרת זו. 

השכלה אקדמאית והכשרה

  • מטפלת בתנועה MA מאוניברסיטת חיפה
  • עובדת סוציאלית BA מהאוניברסיטה העברית בירושלים
  • חברה בארגון יהת למטפלים בהבעה ביצירה ורשומה בפנקס העובדים הסוציאליים

ניסיון מקצועי

מסגרות ציבוריות

תכנית נתיבים להורות (בעיריית לוד ועיריית באר יעקב) - תכנית הנותנת מענה למשפחות התמודדות עם קשיים בהורות ובזוגיות. בונים לכל משפחה תכנית טיפול לפי צרכיה. טיפול משפחתי / טיפול דיאדי (הורה-ילד) / הדרכות הורים / טיפול הורי / טיפול פרטני. כמו כן, מנחת קבוצת טיפול בתנועה לאמהות. דרך העבודה החוויתית, התנועה והיצירה, להורים מתאפשרת דרך נוספת לתקשר אחד עם השניה ועם ילדיהם, להבין אותם ולהתחבר לעולמם. 

פרויקט "חדר שלווה" בבית ספר בראשון לציון - טיפול פרטני וקבוצתי בילדים, הדרכות הורים לפי הצורך וטיפול מערכתי (פגישות עם מחנכות, יועצות וכל הגורמים הרלוונטיים לילד בתוך בית הספר). 

תרפיה קבוצתית בתנועה במועדוניות בראשון לציון. 

טיפול פרטני בתנועה ו/או קבוצתי לנערות דרך עיריית אור יהודה. 

אני מנחה קבוצות תנועה (טיפול וריקוד), בעיקר לנשים ונערות. 

בעבר עבדתי גם כעובדת סוציאלית עם בני נוער בסיכון (טיפול בבני נוער והדרכות הורים), ביחידה להתפתחות הילד ברחובות (טיפול פרטני בילדים, טיפול דיאדי והדרכות הורים) ובמשרד החינוך (טיפול בתנועה פרטני וקבוצתי בבני נוער).

חברות באגודות וארגונים

סתיו קורן שבת טיפול באמצעות אמנויות

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד