תפריט נגישות

אודות

בקליניקה פרטית בעלת אופי אישי וייחודי אני מאפשרת מפגש טיפולי שבו האדם פוגש את עצמו: בזוגיות, בהורות ובקשריו עם האחר. אני שמה דגש על הכוחות ועל היכולות שעומדים לרשות כל אחד מאיתנו, ולא רק על הקשיים עצמם.

בטיפול משפחתי אני מציעה גישה מערכתית, הרואה את הילדים ואת ההורים כמנהיגים, מלווה אותם במתן ידע ומיומנויות להובלת תהליך של שינוי במשפחה, על פי ערכי המשפחה. בטיפול הזוגי אני מתמקדת בציפיות ובמשאלות הלב שאנו מביאים איתנו אל המערכת הזוגית, מתוך שאיפה לאינטימיות, תחושת שייכות ואהבה. זוגות שמחליטים להיפרד יקבלו ליווי ותמיכה מקצועית במטרה לעשות זאת נכון אל מול הילדים, המהלך קשה וכואב.

המשפחה ובני הזוג מונעים בעוצמות רגשיות גבוהות ולכן באותה מידה בה הם יכולים לתמוך אחד בשני הם גם יכולים לפגוע. הפגיעות היא משמעותית ומחבלת באיכות החיים.

המטרה בטיפול היא לאפשר התמודדות מוצלחת, באשר יחליטו לפנות. מצוקה מתמשכת פוגעת ברווחה האישית והקשר הופך להיות כואב.

אני מאמינה כי משברים וקשיים הם חלק מהחיים, אפשר להתייחס אליהם כאל הזדמנות להתבונן לצמוח ולהתפתח. "מהתבוננות למסוגלות".

השכלה אקדמאית והכשרה

את השכלתי רכשתי באוניברסיטת בר אילן: בפקולטה לחינוך B.A. בייעוץ חינוכי + היסטוריה של עם ישראל. תעודת הוראה בהיסטוריה .M.A. בייעוץ חינוכי - מסלול מחקרי, ערכתי מחקר בנושא: "תפיסת המסוגלות העצמית של היועץ החינוכי והקשר למומחיותו בעבודה." לאחר לימודי התואר השני, למדתי בפקולטה לעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בר אילן, טיפול זוגי ומשפחתי.

ערכתי התמחות בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי מטעם אגף הרווחה, מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין.

שנתיים של לימודי הנחיית קבוצות - שפ"י משרד החינוך.

שנה של לימודי אימון משפחות ב"מכון שינוי".

במהלך שנות עבודתי בשדה למדתי בקורסים והשתלמתי בגוון רחב של נושאים: ילדים ומתבגרים עם הפרעות קשב וריכוז, לקויות למידה, התבגרות מכבדת, גישור, חינוך מיני, חרדת בחינות, מיומנויות חברתיות והדרכת הורים. טיפול קוגניטיבי התנהגותי, גישות שונות בטיפול בפרט, בזוג ובמשפחה.

ניסיון מקצועי

ניסיון רב וותק של 20 שנות עבודה בייעוץ חינוכי, שנים רבות כמטפלת זוגית ומשפחתית. במסגרת עבודתי בייעוץ חינוכי, טיפלתי בילדים עם הפרעות קשב וריכוז, מיומנויות למידה בקרב לקויי למידה, תלמידים למצוינות, מתבגרים, והדרכתי את הוריהם. הייתי בצוות המוביל של ההנהלה והצוות הטיפולי. הדרכתי חדרי מורים בתכניות העוסקות ב"כישורי חיים".

מטפלת ויועצת לזוגות במשברי חיים, מטפלת במשפחות הורים וילדים, טיפול קצר מועד או ארוך טווח, הדבר תלוי באבחנה המקצועית ובצורך. יחד נגדיר את המטרות.

במסגרת הנחיית קבוצות הנחתי יועצות בתי ספר יסודיים, הרצתי בפני סגל הוראה וחינוך.

בשנים האחרונות לעבודתי כיועצת חינוכית התמקדתי בגיל הרך, ילדי הגנים, כך שיש לי ניסיון עם טווח כל הגילים.
בתקופה זאת עבדתי רבות עם המשפחות, ערכתי סדנאות והרצאות לצוות החינוכי המתמחה בגיל הרך.

במסגרת עבודתי בתחנה לטיפול זוגי ומשפחתי ובקליניקה שלי אני מיישמת מגוון שיטות טיפול והתערבות שלמדתי והתמחיתי עם השנים. טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול ממוקד רגש, טיפול דינמי, אסטרטגי, ייעוץ ואימון.

חברות באגודות וארגונים

טיפול זוגי בכפר יונה

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד