תפריט נגישות

אודות

בשנים אחרונות אני עוסקת בהתבוננות רחבה על השילוב של גוף-נפש כמשלימים ומשפיעים אחד על השני בכל התמודדות שלי. אני ערה לתנועה המתמדת שקיימת במעגלי החיים , בהתודדות שלי עם שינויים . ביטוי חזק ביותר אני חווה בעיקר במסעותי הרגליים בטבע, באתגרים שעומדים בפני, בגילויים המתחדשים כל הזמן על הדרך, על עצמי, על מה נדרש כדי להגיע , על החסימות הקשות ומתסכלות, על משאבי הנשימה הפיזית כמקורות של ריפוי ועוצמה. שם למדתי מתי ואיך לשהות, להביט מחדש על מה שאני כבר יודעת ומה חדש. לשאול - למה אני זקוקה, מה צריך, מה נכון, אלו משאבים עומדים אצלי לרשותי.

לתוך מקום זה ואולי ממנו אימצתי את המשפט " בכל דבר יש סדק דרכו עובר האור" (ליאונרד כהן)

במפגש הטיפולי מתחיל המסע המשותף של חיפוש הסדק למציאת האור, חיפוש זה מתבסס על "אני מאמין " שלי שמשאביו של כל אחד בהתמודדות עם משברי חייו השונים, לא נמחקו, אולי נדחקו, צומצמו או השתנו , שלכל התנסות בחייו יש משמעות , שבכל אחד טמון כוח לריפוי. . היכן שהיד או הרגל אוחזין כדי לא ליפול, שם מתחיל התהליך הרגשי , קוגנטיבי וגופני של המפגש עם הפחד, הכאב, . שם אני מסייעת להכיר את המשאבים שיכולים לסייע בהתמודדות לצורך עמידה יציבה ומאוזנת, תהליך שיש בו הכרה, למידה, פחד, אומץ ,אחיזה, כאב, חמלה וקבלה.

מתוך האמונה שלי שכל מורה הוא גם תלמיד אני מביאה לקשר ומפגש הטיפולי את הפתיחות, מחויבות , כבו ויושרה כדי לאפשר מרחב בטוח לתהליך של שינוי וריפוי

תוכנית הטיפול מותאמת לבעיה, צרכי המטופל ובשקיפות מלאה.

השכלה אקדמאית והכשרה

  • 1997 עבודה סוציאלית קלינית .M.A
  • 2005 מטפלת זוגית משפחתית מוסמכת מכון ברקאי
  • 2010 פסיכותרפיסטית גוף-נפש ומדריכה , בוגרת "שילוב" (כפר תקוה, אונ' חיפה)
  • 1989 בוגרת מכון אדלר להנחיית קבוצות הורים
  • השתתפתי בקורס טראומה במצבי חירום , טראומה מינית של פרופ פואה, הכשרת מטפלים בתחום אלימות ביחסים בינאישיים

ניסיון מקצועי

במשך 36 שנה עבדתי באגף הרווחה בעירית נצרת עילית בתפקידים שונים כולל טיפול, פקידת סעד לחוק נוער, הדרכה, ניהול צוות.

ב-16 שנים אחרונות הקמתי וניהלתי את המרכז הרב-תחומי למניעת אלימות ואת היחי' לטיפול זוגי/משפחתי. במסגרת עבודה זו הנחייתי גם קבוצות טיפוליות שונות של מבוגרים ופיתחתי תוכניות מניעה וסדנאות הכשרה בנושא זה בקהילה.

במהלך רוב שנות עבודתי אני עוסקת בהדרכת סטודנטים.במקביל בשנים אחרונות ובעיקר כיום אני מטפלת במסגרת הקליניקה הפרטית , מדריכה ומנחת קבוצות.בשנה אחרונה אני מנחה מטעם מרכז "משאבים, קרית שמונה," סדנאות בנושא התמודדות עם טראומה וחרדה .

חברות באגודות וארגונים

  

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד