תפריט נגישות

אודות

ד"ר אורלי דביר – עובדת סוציאלית מומחית בטיפול בילדים ובני נוער.

מטפלת באמנויות ופסיכותרפיסטית לילדים ומתבגרים, הדרכת הורים, אנשי מקצוע.

השכלה אקדמאית והכשרה

בוגרת אוניברסיטת בר אילן בעבודה סוציאלית.

תואר שני באוניברסיטת לסלי בארה"ב – מיקוד בתרפיה הבעתית בשילוב אמנויות.

תואר שלישי (Ph.D.) באוניברסיטת בר אילן- בתחומי הטראומה והחוסן

במסגרת עבודת הדוקטורט חקרתי השפעת טראומה של מטופלים על אנשי טיפול, ובכלל זה טראומטיזציה משנית חוללות עצמית ותמיכת עמיתים.
תלמ – הנחיית קבוצות - ניהול והדרכת צוותי טיפול וחינוך.
לימודי תעודה בחוג לפסיכולוגיה אוניברסיטת חיפה – ביה"ס לפסיכותרפיה במסלול ילדים ונוער, טיפול דיאדי.
תחומי תוכן מרכזים : מעגלי התפתחות האדם, מצבים של חיפוש משמעות ושמחה, עצב וחרדה, בדידות ודאגה, התנהגות לא שקטה, קונפליקטים , טראומה וחוסן.

ניסיון מקצועי

הדרכת הורים וצוותי חינוך וטיפול בגישה דינמית ואינטר סובייקטיבית, שימוש בשפה וכלים יצירתיים, עבודה עם סיפורי חיים – יצירת נרטיבים מעצימים ומאפשרים תחושת מסוגלות ותנועה למקום חדש.
מדריכה אנשי טיפול.
בעלת ניסיון בניהול ובעבודה במערכות וארגונים בשיטה דינמית ובהדרכת צוותי ניהול.
ועוד משהו : כותבת ספרי ילדים : יצא לאור - שלוש הנסיכות והאיש הנדיר, האם גם לך זה קורה- לקראת פרסום.

פרסום ספר

שלוש הנסיכות והאיש הנדיר – אורלי דביר

הספר הזה נולד באהבה כמתנה לשלוש הנסיכות גולי גלי ולונה ובהערכה גדולה לאביהם האיש הנדיר.   נתן לראות בסיפור הזדמנות לקריאת ספר  לילדים רבים עם מסר אוניברסלי, על איך ניתן ליצור סיפור נרטיבי רציף לילד שהורה אחד בחייו נוכח ונעדר בו זמנית. שאלות רבות עולות בקרב ילדים איך הגיעו לעולם? מי חלם אותם? נשא אותם? ובעיקר רצה בהם? בספר זה ניסיתי ליצור נרטיב רציף על הולדתן של שלוש נסיכות, לאיש שרצה ליצור משפחה אחרת, יחידה ומיוחדת.

אני מאמינה כי נסיכים ונסיכות נוספים יוכלו למצוא בו מקור להתחברות ולהזדהות, ושהורים יראו בו הזדמנות לספר לכל הילדים את הסיפור על הדרך בה בחרו להביאם לעולם ובכך לתרום אולי לשיח פתוח מעצים ומאפשר התעצמות לכל ילד.


רק לי זה קורה? - אורלי דביר

רק לי זה קורה? הוא ספר המאפשר הזדמנות להיכנס לעולמם הרגשי של ילדים, לפתוח להם צוהר, לעורר הזדהות ולהתמודד באומץ עם הקשיים שילדים רבים פוגשים בחיי היומיום. הספר כתוב בחרוזים ומלווה בציורים שמעוררים את הדמיון ומעשירים את חוויית הקריאה.

הספר מציג את המרחב הטיפולי – חדר הטיפול והקשר הטיפולי, כמענה אפשרי להתמודדות. הספר מיועד לילדים, אך גם אתם, הורים ואנשי טיפול, תוכלו ליהנות ממנו, במיוחד אם תשמשו מתווכים ושותפים לחוויית הקריאה.


לרכישת ספרים: www.orlydvir-phd-hevruta.org

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד