תפריט נגישות

אודות

בן 49, נשוי ואב לשניים, גר בת"א. 

בתחילת דרכי המקצועית ידעתי שהאדם ונפשו מעניינים אותי אך הרצון לעסוק בפסיכותרפיה התגבש תוך כדי תנועה.
לימודי תרפיה במוסיקה וטיפול פסיכולוגי משמעותי שעברתי, הביאו אותי לבחור בטיפול כמקצוע וכדרך חיים.

אני מטפל בקליניקה פרטית בשכונת ביצרון ובמרכז 'אלה' להתמודדות נפשית עם אובדן. עבורי, חדר הטיפול והעבודה התרפויטית הם הזהות המרכזית שלי. אני רואה בטיפול פסיכותרפי זהות מקצועית ואישית, מתוך קשר טיפולי חי.

השכלה אקדמאית והכשרה

אוניברסיטת ת"א, הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר. תכנית ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה - מסלול הזרם העצמאי בפסיכואנליזה - פורצי דרכים                           

המכון הפסיכואנליטי בירושלים,
הקורס התלת שנתי לפסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית. Dip. Psychotherapy
 
אוניברסיטת בן גוריון
מסלול השלמה לתואר שני MSW
בעבודה סוציאלית (מגמה - בריאות הנפש)
                      
מכללת לוינסקי לחינוך ת"א,
לימודים לתעודת ‘Post Graduate’ 
בתרפיה במוסיקה ותנועה (מלגת הצטיינות)
 

קורסים והשתלמויות רבים בתחום הטיפול, האבחון וההדרכה

ניסיון מקצועי

ניסיון ארוך שנים בטיפול במשברי חיים למיניהם. הפרעות חרדה ודיכאון, טראומה, הפרעות אישיות, התמודדות עם אבדן ושכול, בעיות הקשורות ליחסים ומיניות. 

ועוד קצת...

ישנן תקופות בחיים בהן התחושה היא שמשהו תקוע, לא מתפתח, חוזר על עצמו ולא נפתר. ישנם רגעים שהחוויה המרכזית היא פשוט ש"הדברים מתפרקים" וכבר לא תמיד ברור "מי אני" ו"מה אני רוצה מעצמי ומהחיים האלה". חוויות שכאלו מעוררות סבל, קושי ותסכול.

לעיתים זו תחושה כללית שקשה לשים עליה את אצבע ולתת לה מילים, ומתבטאת בדיכאון, מועקה, עצב, בלבול, ריקנות, ותחושה של חוסר משמעות. לעיתים הנפש "מדברת" דרך סימפטומים גופניים שלא נמצא להם הסבר רפואי. במקרים אחרים, המצוקה בהירה יותר וקשורה להתמודדות עם שינויים המתרחשים במהלך החיים שדורשים הסתגלות מחדש. אלו יכולים להיות שינויים רצויים ומאתגרים, למשל, לימודים, זוגיות חדשה, הבאת ילד לעולם, התפתחות מקצועית, או מנגד, התמודדות עם מחלה, פרידה או אובדן.  

יש מי שנתקל בקושי סביב נושאים הנוגעים למיניות (מגדר, משיכה מינית, תפקוד מיני). אצל אחרים מתעורר דווקא קושי בתחום המקצועי (זהות מקצועית, חוסר סיפוק, היעדר כיוון). רבים אינם מסופקים או חווים קשיים ביחסים בין אישיים, במשפחה או במעגלים חברתיים.

כל אלו יכולים לפגוע בתחושת ה-'well being' (רווחה נפשית), בהרגשה וביכולת לתפקד באופן מלא ולממש את ה'עצמי האמיתי'. טיפול פסיכותרפויטי, יכול לסייע בהתמודדות עם קשיים, שאלות והתלבטויות, ולהביא לשינוי בדרך לחיים מלאים ומספקים יותר.

הדרכה מקצועית

לאורך רוב שנות עבודתי כמטפל, אני מדריך באופן פרטני וקבוצתי מטפלים רבים מתחום הטיפול באמנויות ופסיכותרפיה. בשנים האחרונות, עד לסגירת תכנית ה-MA בטיפול במוסיקה, נמניתי עם סגל המורים והדרכתי את שנת הסטאז'. אני מדריך מוסמך מטעם יהת - 'האגודה הישראלית לטיפול באמצעות אומנויות' וממשיך ללמוד ולהשתלם בתחום ההדרכה המקצועית (supervision).  

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד