תפריט נגישות

אודות

מטפלת בתנועה מדריכה בכירה, מטפלת דיאדית מדריכה ופסיכותרפיסטית. ילידת 1965, חיה בזוגיות ואם לשלושה בוגרים. בדרכי המקצועית תפקידי ניהול ושנים רבות של הדרכת צוותים מקצועיים והדרכת מטפלים בשרות הציבורי ובקליניקה הפרטית. מקיימת קליניקה פרטית, בה עובדת עם ילדים, נוער ומבוגרים וכן מדריכה מקצועית.

חיי הגוף הם היבט חשוב ולעתים מרכזי בהווייתינו. קשב לגופניות הוא קשב לעצמי, לאזורים גלויים ומודעים ולאזורים פחות מודעים. קשה לגופניות הפיזית ועבודה עם הגוף יכולים לפתוח ערוץ לתהליכים ראשוניים, להוויה אינטואיטיבית, מתחדשת ויצירתית. מתוך כך, בטיפול בתנועה הגוף הפיזי והתנועה שלו זוכים בהתייחסות ישירה כמו גם מחשבות, תחושות ורגשות שמתנסחים במקביל .  

לפעמים, הגוף והתנועה הם הראשונים לספר משהו. לפעמים השפה המדוברת דומיננטית והגוף מתבטא פחות. לפעמים המחשבות, הרגש והתנועה מצטרפים למבע הגופני ולפעמים נשמע תוכן אחד בערוץ המילולי ותוכן אחר בערוץ הגופני תנועתי. לעתים הגוף ראשון לבטא תכנים מוכרים שטרם קבלו צורה, ותכנים מאיימים שהורחקו מהתודעה והם סמויים.   התייחסות לגופניות הפיזית בטיפול פותחת לנו אפשרויות קשר עם המטופל, שהן מקבילות לערוץ המילולי ואינן תלויות בו. 

השכלה אקדמאית והכשרה

  • בי"ס לפסיכותרפיה, החוג לפסיכולוגיה אוניברסיטת חיפה, התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
 • המסלול להכשרת מטפלים במגמת הטיפול בתנועה בסמינר הקיבוצים, תואר שני MAAT בטיפול בתנועה מכללת דוד ילין. 
 • מדריכה בכירה מטעם י.ה.ת.
 • הכשרה במסלול ללימוד הטיפול הדיאדי עפ"י המודל החיפאי בתל"מ רעננה
 • מדריכה מוסמכת מטעם האגודה הישראלית לטיפול הורה-ילד
 • מוסמכת מכון וינגייט במסלול להכשרת מורים בכירים ליוגה
 • תואר שני M.Sc. במדעי הרפואה, ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ת"א
 • חברה בי.ה.ת. האיגוד הישראלי לטיפול ביצירה והבעה
 • חברת האגודה לטיפול הורה ילד
 • חברת האגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית 
 • חברת האגודה הישראלית לפסיכוסומטיקה

ניסיון מקצועי

משנת 2006 מטפלת בילדים עם לקויות תקשורת (אוטיזם, PDD), קשיי התנהגות וויסות, הפרעות אכילה ועוד. בשרות הציבורי, עובדת בעמותת 'אותי' (לשעבר העמותה לילדים בסיכון המרכז לחלק וטיפול באוטיזם). מדריכת מטפלים ותיקה, ניהלתי את הסקטור המקצועי של המטפלים באמנויות בעמותת אותי וכן בעברי תפקידי ריכוז גן תקשורת והובלת צוות רב מקצועי. מקיימת קליניקה פרטית בסלעית וברמה"ש מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים.

מאמינה בהשפעתו המרכזית של הקשר הורה ילד על התפתחותו של הילד ועל התא המשפחתי ועל כן מקיימת טיפולים דיאדיים (אם-ילד, אב-ילד) במגוון מצבים של קשיים בין הורים לילדיהם, וביניהם לקויי תקשורת ואוטיזם.

מדריכה רשומה בכירה מטעם י.ה.ת. למטפלים מתחום הטיפול הרגשי במסגרת הציבורית ובקליניקה.

מדריכה רשומה בטיפול הורה-ילד (טיפול דיאדי).

כמורה ליוגה צברתי ניסיון רב בעבודה עם קשת רחבה של צרכים מיוחדים עם ביטויים גופניים בקרב מבוגרים: פיברומיאלגיה ותשישות כרונית, דיכאון, סומטיזציה של מתח כרוני, קשיי וויסות ומצב רוח, שיקום בעקבות פציעות וטראומה, בעיות יציבה ועוד.

חברות באגודות וארגונים

האגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית

אגודה ישראלית לטיפול הורה-ילד

העמותה הישראלית לבריאות הנפש של התינוק

האגודה הישראלית לפסיכוסומטיקה

הדרכה מקצועית

מדריכה בכירה ביה"ת, מדריכה רשומה ובאגודה לטיפול הורה ילד.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד