תפריט נגישות

אודות

מטפלת בתנועה ומדריכה רשומה, מטפלת דיאדית ופסיכותרפיסטית. ילידת 1965, חיה בזוגיות ואם לשלושה. בעברי הרחוק למדתי ועסקתי במדעי הרפואה, מוקסמת מהתהליכים הביולוגיים ומהמחקר הרפואי. במהלך לימודי דוקטוראט בתחום ובמקביל להקמת משפחה, עברתי טיפול משמעותי אשר עזר לי להבין שכוון ההתפתחות שלי משתנה. מתוך עניין בתהליכים נפשיים וקרבה לתנועה מגיל צעיר, פניתי לתחום הטיפול בתנועה. זה למעלה מעשור שאני מטפלת ומדריכה בשרות הציבורי ובקליניקה פרטית, עובדת עם ילדים, נוער ומבוגרים.

חיי הגוף הם היבט חשוב ולעתים מרכזי בהווייתינו. בטיפול בתנועה, הגוף הפיזי ותנועתו מקבלים מקום לצד מחשבות, תחושות ורגשות. בעולמנו הפנימי מתאפשר מגוון יחסים בין תכנים בהם אנו עסוקים, לבין רגשות המתלווים לחוויה, לבין המשמעויות והפרשנויות שלנו ולתחושות גופניות ותנועה.

לפעמים, הגוף והתנועה הם הראשונים לספר משהו. לפעמים השפה המדוברת דומיננטית והגוף מושתק.
לפעמים המחשבות, הרגש והתנועה מצטרפים למקהלה אחת הרמונית. ולפעמים יש רגעים בהם אנו שומעים תוכן אחד בערוץ המילולי ותוכן מנוגד בערוץ הגופני תנועתי. ולעתים יש מצבים בהם הגוף מספר את מה שעדיין סמוי...

אם טיפול הוא מרחב שמטרתו לייצר שינוי, נוכחותו של הגוף הפיזי בטיפול פותחת לנו אפשרויות רבות בנוסף לערוץ המילולי, המוכר. אני מאמינה ששינוי כרוך בתנועה ותנועה מאפשרת שינוי.
* התבהרות תובנות, ריבוי נקודות מבט והגמשת עמדות, מעבר בין פרספקטיבות, התבוננות מחודשת באמונות ובתפיסות שלנו, התסגלות לשינויים בעולם ובנו...

* מגע עם חוויות עבר והווה, משאלות ותקוות... מפגש מחודש עם מי שהננו כעת ועם ההשתנות המתמשכת שלנו בין תקופות ורגעים, סביבות שונות, הקשרים וקשרים בין אישיים.

השכלה אקדמאית והכשרה

  • בי"ס לפסיכותרפיה, החוג לפסיכולוגיה אוניברסיטת חיפה, התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
  • המסלול להכשרת מטפלים במגמת הטיפול בתנועה בסמינר הקיבוצים
  • מדריכה רשומה מטעם י.ה.ת.
  • הכשרה במסלול ללימוד הטיפול הדיאדי עפ"י המודל החיפאי בתל"מ רעננה
  • מוסמכת מכון וינגייט במסלול להכשרת מורים בכירים ליוגה
  • תואר שני M.Sc. במדעי הרפואה, ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת ת"א
  • חברה בי.ה.ת. האיגוד הישראלי לטיפול ביצירה והבעה
  • חברת האגודה לטיפול הורה ילד
  • חברת האגודה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
  • חברה בארגון מורי היוגה

ניסיון מקצועי

מזה למעלה מעשר שנים מטפלת בילדים עם לקויות תקשורת (אוטיזם, PDD), קשיי התנהגות וויסות, הפרעות אכילה ועוד, במסגרת השרות הציבורי בגני תקשורת. בקליניקה פרטית בסלעית וברמה"ש מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים.

רכזת גן תקשורת בהוד השרון מטעם העמותה לילדים בסיכון. במסגרת תפקיד זה מרכזת ומובילה את עבודתו של צוות רב מקצועי בגן, אשר בו לומדים ילדים על הספקטרום האוטיסטי בגילאי 3-6 שנים, ואת העבודה עם הוריהם.

מאמינה בהשפעתו המרכזית של הקשר הורה ילד על התפתחותו של הילד ועל התא המשפחתי ועל כן מקיימת טיפולים דיאדיים (אם-ילד, אב-ילד) במגוון מצבים של קשיים בין הורים לילדיהם, וביניהם לקויי תקשורת ואוטיזם.

במסגרת הבנתי את חשיבות התפתחות ההורות לאורך שנות גידול הילדים והמשפחה והאתגר הכרוך בה, אני מקיימת עבודה מגוונת עם הורים. סביב מצבי משבר וצרכים משתנים, הדרכה וליווי, ניהול טיפול ועוד.

מדריכה מוסמכת למטפלים מתחום הטיפול הרגשי במסגרת הציבורית ובקליניקה.

כמורה ליוגה צברתי ניסיון רב בעבודה עם קשת רחבה של צרכים מיוחדים עם ביטויים גופניים בקרב מבוגרים: פיברומיאלגיה ותשישות כרונית, דיכאון, סומטיזציה של מתח כרוני, קשיי וויסות ומצב רוח, שיקום בעקבות פציעות וטראומה, בעיות יציבה ועוד.

חברות באגודות וארגונים

הדרכה מקצועית

מדריכה מוסמכת ביה"ת

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד