תפריט נגישות

אודות

כולנו נולדנו לתוך קשר, צמחנו והתפתחנו בתוכו, (לעיתים נפגענו בתוכו) ומכאן גם ההבנה שמתוך קשר ניתן לשפר את הווייתנו הקיומית. במילים אחרות, ההתפתחות הנפשית של האדם אינה חלה בתוכו אלא בקשר בינו לבין האחר.
אני מאמינה כי העזרה הנכונה לנפש היא זו הנוצרת בתוכה עצמה, אולם לשם כך הנפש זקוקה לחומרים מזינים מהחוץ שיאפשרו את המשך התפתחותה. הטיפול משמש כמעין אינקובטור הזנתי של חומרים חסרים שבעזרתם תוכל הנפש להמשיך ולהצמיח את עצמה מהמקום בו נקטעה התפתחותה עקב טראומה או נטישה.

העבודה הטיפולית דורשת מהמטפל לימוד והכשרה ממושכים, והישענות על ידע תיאורטי נרחב, אך הוא נמצא שם על מנת ליצור מרחב בטוח בו יוכל להניח לתיאוריה בצד ולהקשיב באופן פתוח ונקי לצליליה של הנפש הספציפית.

עובדת סוציאלית קלינית M.S.W ופסיכותרפיסטית. מטפלת במתבגרים ומבוגרים. עובדת בקליניקה פרטית ובהדרכת עובדי טיפול (עובדים סוציאלים ומטפלים העוסקים בטיפול ריגשי) בעמותת "ענב" עמותה המפעילה מסגרות בחסות הנוער.

השכלה אקדמאית והכשרה

לימודי עבודה סוציאלית תואר ראשון ושני באוניברסיטת תל אביב.

לימודי פסיכותרפיה ב - ה.ל.פ.ב.א, המרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית.

קורס הדרכה באוניברסיטת תל אביב.

קורס טיפול בנפגעי תקיפה מינית במרכז סיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית תל אביב.

לימודים מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית - ב"מרכז ויניקוט בישראל".

ניסיון מקצועי

מטפלת למעלה מעשר שנים בקליניקה פרטית בראש העין במתבגרים ומבוגרים, טיפול דינמי.

רכשתי נסיון טיפולי נרחב במהלך 15 שנים בהם עבדתי במסגרות של רשות חסות הנוער.

לחסות הנוער מופנים נערים ונערות במצבי סיכון וסכנה שהוצאו מהבית, בחלק גדול של המקרים מתוקף צו בית משפט. החסות מהווה את קצה הרצף הטיפולי בארץ לאוכלוסיה זו. במסגרת עבודתי רכשתי נסיון רב בטיפול במגוון מצבים וקשיים (הפרעות אישיות, הפרעות חרדה, הפרעות אכילה, פגיעות עצמיות, הפרעות התנהגות, דכאון, נפגעי תקיפה מינית וקורבנות ומנגד עברייני מין ועבריינות).

במהלך שנות עבודתי רכשתי נסיון רב בהדרכה קלינית של עובדי טיפול ומזה שמונה שנים מועסקת בחלקיות משרה בתפקיד הדרכה בעמותת ענ"ב (עמותה המפעילה מסגרות בחסות הנוער), במסגרת תפקידי מדריכה עובדים סוציאליים ומטפלים רגשיים, במסגרות חוץ ביתיות לנוער בסיכון, באזור המרכז.

כמו כן מנהלת את פורום העובדים הסוציאלים בעמותה.

העברתי הדרכה קבוצתית למטפלות באמצעות בעלי חיים בעמותת בולבי.

העברתי סמינר קליני בתוכנית לטיפול באמצעות בעלי חיים - בסמינר הקיבוצים.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד