תפריט נגישות

אודות

שמי ריקי מאירי, עו"ס קלינית ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת, בעלת קליניקה בהרצליה.

במשך 25 שנים אני במסע הטיפולי, לומדת, מתפתחת, פוגשת אנשים בצמתים משמעותיים.
בשנים האחרונות,אני משלבת בין טיפול, הדרכה, הוראה וניהול במכון ברקאי וכמנהלת תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי. החיים המודרניים מפגישים אותנו עם המון מידע יעיל-אך מרחיקים אותנו מעצמנו ומהאנשים, בני הזוג וההורים שאנחנו רוצים להיות.

במהלך השנים, והעבודה עם ילדים, אנשים, זוגות ומשפחות-פיתחתי אמונה לפיה אין "תורה" אחת המתאימה לכולנו. היום גבולות חדר הטיפול נפתחו-וקיימת אפשרות לטיפול און ליין ולגמישות בזמנים והתאמתם לתקופתנו.
אנחנו מרקם של תבנית נוף משפחתנו ומקום הולדתנו- ולכל אחד מאיתנו מסע אישי וייחודי אני מאמינה בשקיפות ובשותפות לאורך התהליך הטיפולי כולו.


אני מביאה עימי את נסיוני האישי והמקצועי, ומאמינה, בהתאם לגישה הנרטיבית, ברוח האדם ובכוחותיו.
הגישה הטיפולית שלי מורכבת מסל רחב של גישות וטכניקות שרכשתי במהלך השנים: הבנות דינמיות, גישות התנהגותיות קצרות מועד, גישות שונות בטיפול זוגי וחיבור בין תיאוריות התפתחותיות של ילדים לתיאוריות של הטיפול המשפחתיי.

חרדה ודיכאון

מניסיוני, קיימות דרכים שונות ומגוונות להתמודדות עם חרדה ודיכאון! נוכל לחשוב יחד, ללמוד מנסיון העבר, ולשקול יחד התערבויות התנהגותיות (כגון חשיפה) או גישות דינמיות ונרטיביות.

תהליכי מעבר ושינוי

שינויים ומעברים כגון: פרידה, אבל, מעבר למדינה אחרת, פרישה מעוררים בכולנו רגשות מעורבים גם אם מדובר במעבר ושינוי מבחירה. לעיתים, העצירה היא הכרחית לצורך ארגון מחדש והכנה.. אשמח להיפגש להתייעצות משותפת והכנה..בייחוד כשמעורבים ילדים ומתבגרים במעבר.

הורות

אני מאמינה שאין הורים רעים.. כולנו משתדלים..מנסים..טועים..ההורות בעידן המודרני היא מורכבת ועמוסה.. קיימות שיטות וגישות המאפשרות לכולנו להיות הורים משמעותיים וטובים יותר..נסיוני המשלב ידע מתחום הטיפול המשפחתי וידע ונסיון קליני בטיפול בילדים ונוער- המאפשרים לי הדרכות הורים אפקטיביות ויעילות אשר יביאו לשיפור הקשרים ביניכם ובין ילדיכם  ולתחושה של שליטה וניווט טובים יותר בהורות שלכם.

טיפול זוגי

בעידן של יעילות והחזקת כל כך הרבה "כדורים" באוויר בו זמנית..הקשר הזוגי הוא הנשחק ביותר מאחר והוא אינו הישרדותי והכרחי  בדומה לטיפול בילדינו-ועדיין מהווה את הבסיס המחזיק את משפחתנו והוויתנו הרגשית. הרצון לחברות,שותפות והתחלקות הינו בסיסי והכרחי, אל תוותרו עליו.

טראומה

טראומה מוגדרת כשבר רגשי ופיזי כתוצאה מאירוע מפתיע ולא מתוכנן-שהמערך הרגשי לא היה מוכן לו..כחברה ומדינה אנו מרובי אירועים הנכנסים למרחב האישי והמשפחתי שלנו ללא שליטה. כל אחד מאיתנו מגיב אחרת לאירוע הטראומטי-בהתאם לאישיות ולנסיבות. הידע שהצטבר בעשורים האחרונים צייד אותי בהבנות ייחודיות לגבי טראומה-ואף היכולת להתחזק ממנה. ילדים מגיבים אחרת לטראומה וניתן לעבוד איתם באופן שיחזק את החוסן האישי ואף את החוסן המשפחתי שלכם. בואו להתייעץ..ואשתדל להיות "גשר על פני מים סוערים" עבורכם ועבור ילדכם

גיל ההתבגרות

וואו! גיל ההתבגרות..כל כך הרבה פנים לו..מצד אחד עצמאות וחופש...ומהעבר השני..כל כך הרבה התלבטויות וקשיים..אישיים..משפחתיים..חברתיים..החדשות הטובות הן שהוא מסתיים מתישהו..היום מאוחר מתמיד..ושיש ידע מקצועי רחב משפחתי לגבי השלב הזה וכיצד כל המשפחה שלכם יכולה לעבור אותו בשלום!

חברות באגודות וארגונים

ריקי מאירי טיפול זוגי בהרצליה

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד