תפריט נגישות
לימור סופר פטמן

לימור סופר פטמן

כתובת: פרדס חנה-כרכור
כתובת נוספת: מאור
שפות: עברית

אודות

לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית, פסיכותרפיסטית, מומחית למצבי משבר וחירום ומנחת סדנאות והשתלמויות. מביאה איתי רקע טיפולי ואבחוני עשיר ומגוון.

בתחומי מומחיותי כוללים: פסיכותרפיה בילדים, בנוער ובמבוגרים; לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז; הדרכת הורים בכל הגילאים, התערבויות לאחר משבר וטיפול בהפרעות פוסט טראומטיות.

כיום אני בעלת קליניקה פרטית במושב מאור, ומנחת סדנאות והשתלמויות לקהל רחב, ארגונים, מטפלים, צוותים פרה-רפואיים וצוותים חינוכיים.

בנימה אישית: "כאשר בתוך הקשר הבינאישי נוצר חיבור, אני מתאימה את הכלים הטיפוליים לאדם ולמצב- ונוצר מרחב של ריפוי התפתחות וצמיחה".

טיפול הוא תהליך מרגש. אנשים מגיעים אליו מכל מיני סיבות.

לא תמיד מגיעים עם מצוקה מאוד קשה, לפעמים רוצים לשפר, להקל, לאהוב, להיות מאושרים.

בכל טיפול, גם בילדים ובנוער, וגם אצל מבוגרים, אני תמיד מחפשת לעורר את יכולת ההחלמה הטבעית של האדם ואת רצון הנפש וכוחותיה להתגבר על מצבים קשים, ולעיתים ממש לברוא את עצמו.ה מחדש.

גם לאחר אירועים טראומטיים, כשנסעתי במשלחות לסרי לנקה ולפיליפינים, ראיתי כמה כוח אפשר לעורר בקרב אנשים שאיבדו כמעט הכל. לעיתים, ניתן להיעזר בכוח האדיר של הקבוצה לעזור לחבריה, וכמנחה פגשתי את הזכות לכוון ולהעצים תהליכים קבוצתיים.

בשנים אלה במסגרת עבודתי בנט"ל, ועל מנת להנגיש את הידע החשוב הזה לכמה שיותר קהלים – הקמתי אתר ילדים ונוער אינטרנטי, חינמי – "מקום בטוח", בשיתוף עם צוות החינוך החברתי במט"ח.

עסקתי ועוסקת גם בקשר שבין פסיכולוגיה וקבלה, במשמעות הרוחניות בחיינו ובצורך למצוא יעוד אישי בחיים, תחום אותו אני משלבת בטיפול במבוגרים.

שתי נקודות שחשוב לי להדגיש:

הטיפול בעולמות הנפש, חייב להיות מקצועי, אחראי ומדויק. אנחנו חיים בעולם שמחפש "מהר" ו"קצר", ופעמים רבות זה מקור לנזק. הרבה ידע לכאורה גלוי ברשת, אך בתחום הנפש "לא משחקים", ולכן הכי מומלץ להעזר באנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים.

העיתוי מאד חשוב – כדאי להתייעץ בהקדם וללא דחיות. פעמים רבות אני שומעת בטיפול אנשים שמצטערים שלא הגיעו אלי קודם, שלא ידעו כמה הטיפול ישנה את חייהם לטובה. יש המופתעים שהטיפול נמשך פחות זמן ממה שציפו. לא כל טיפול פסיכולוגי מוכרח להיות ארוך, יש גם תהליכים נהדרים של מספר חודשים או שנה.

חיים טובים לכולנו.

השכלה אקדמאית והכשרה

ניסיון מקצועי

משנת 2002 מנחה לימור סדנאות במסגרת עמותת נט"ל התומכת בנפגעי טרור ומלחמה ומכשירה צוותים מקצועיים להתמודדויות במשבר.

בשנת 2005 אף לקחה חלק במשלחת מיוחדת של אנשי מקצוע לסרי לנקה מטעם קרן "Psychology Without Borders", אשר העניקה סיוע נפשי לנפגעי הצונאמי שפגע בדרום מזרח אסיה בשנת 2004.

כיום הינה מנחה בכירה בעמותת נט"ל בתחום התמודדות עם מצבי לחץ, משבר וטראומה.

בשנים 2009–2010 השתתפה לימור בפרויקט של שיחות על קבלה ופסיכולוגיה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, אשר שודרו בטלוויזיה. שיתוף הפעולה הפורה עם ד"ר לייטמן המשיך לאחר מכן והביא לכתיבת שני ספרים – "מה הפחד" ו"לגדול בכיף".

משנת 2010 משמשת לימור כפסיכולוגית מלווה בעמותת "המח"ר", אשר המכשירה צוותים חינוכיים לשינוי בית ספרי. במסגרת פיתוח תכנים למורים ערכה לימור בשיתוף צוות הפיתוח את ספר המשחקים המותאמים לכיתה – "משחקי המחר - מלמדים ונהנים".

כיום לימור היא בעלת קליניקה פרטית במושב מאור בתחום אבחון, טיפול ויעוץ לילדים ונוער וטיפול במבוגרים; ומנחת סדנאות והשתלמויות לקהל רחב, מטפלים, צוותים פרה-רפואיים וצוותים חינוכיים.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד