תפריט נגישות

אודות

נשואה , אם לשלושה וסבתא לשישה נכדים מקסימים.

נולדתי בסנטיאגו-צ'ילה , שם התחלתי את לימודי בפסיכולוגיה , אותם המשכתי בארץ עם עלייתי ב 1970.

התחלתי את דרכי המקצועית כפסיכולוגית חינוכית לפני כ35 שנה במספר שרותים פסיכולוגים חינוכיים. נמשכתי במיוחד לתחום של הדרכת צוותים חינוכיים והדרכות הורים משולבת עם טיפול בילדיהם. עם הזמן ומתוך רצון להעמיק את ידיעותי בתחום הפסיכותרפיה במבוגרים עשיתי התמחות גם כפסיכולוגית קלינית והתמקדתי בעיקר בפסיכותרפיה קצרה וארוכת טווח עם מתבגרים ומבוגרים.

שני תחומי התמחות אלה אפשרו לי לשלב ולהעשיר את גישתי הטיפולית , שמאמינה במרכזיות של הקשר האנושי ואיכותו הרגשית כבסיס עיקרי להחזקת חיינו , ומתוך כך, גם כמנוף ליצירת שינוי מיטיב בתהליך הטיפולי.

גישתי הטיפולית היא דינמית ומושפעת ממגמות בנות זמנינו שצמחו בתוכה . מגמות אלו דוגלות בדיאלוג פתוח ולא שיפוטי, הלוקח בחשבון שאומנם האחריות על ההתנהלות של הטיפול היא של המטפל כאיש מקצוע, אך קיימת השפעה הדדית בין מטפל ומטופל שמשפיעה על התהליך הטיפולי, ושהיא בעלת ערך ריפוי רב.

גישתי הטיפולית משלבת גם שיטות מהתחום הקוגניטיבי התנהגותי , שימוש בקלפים טיפולים וטכניקות הרפיה שונות בהתאם לצורך.

השכלה אקדמאית והכשרה

1968-69- התחלת לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטה קטוליקה סנטיאגו- צילה.

1971-73- השלמת תואר בוגר באוניברסיטת בר-אילן, חוג לפסיכולוגיה מורחב.

1973-78- לימודי תואר שני באוניברסיטת ת"א , חוג לפסיכולוגיה ,במגמה הקלינית של הילד.
קבלת התואר בהצטיינות ביוני 78.

1975-91- התמחות חינוכית בשפ"ח הדר יוסף וסיומו בשפ"ח נצרת עלית

1997-2002- ההתמחות הקלינית בתחנה ליעוץ וטיפול בילד ובמשפחה בעמק הירדן,
ובב"ח "שער מנשה".

2001- 2004- לימודים בב"ס לפסיכותרפיה של החוג לפסיכולוגיה ,אוניברסיטת חיפה,
במסלול למבוגרים ונוער.

2008- 2011 - לימודי תעודה ביחידה ללימודים מתקדמים בפסיכותרפיה, ב"ס לרפואה,
אוניברסיטת ת"א, מסלול פסיכותרפיה פסיכואנליטית בגישה התייחסותית.

דצמבר 2013 – תואר מדריכה בפסיכולוגיה חינוכית

ליאה רבקין - פסיכולוגית קלינית, חינוכית ומדריכה

ניסיון מקצועי

את ניסיוני המקצועי רכשתי בעבודה כפסיכולוגית חינוכית קרוב ל25 שנה במסגרות ציבוריות ופרטיות . שנים רבות עבדתי במסגרת חינוכית לילדים עם לקויי למידה , טיפלתי בילדים והוריהם בשילוב עם הדרכה לצוותים החינוכיים. במקביל ולאחר קבלת המומחיות בתחום הקליני התמקדתי בקליניקה הפרטית שלי בעבודה טיפולית פרטנית עם מתבגרים ומבוגרים וכן בעבודה עם זוגות התמקדתי בהורות שלהם. במשך השנים טיפלתי במגוון רחב של קשיים והפרעות ביניהם מצבי משבר, אובדן, טראומה וחרדה. בשנים האחרונות טיפלתי במספר רב של חיילים וצעירים המחפשים את דרכם ומתקשים לגבש את זהותם לרבות זהותם המינית. כמו כן טיפלתי בגיל השלישי וליוויתי אותם בחיפושם אחר משמעות חדשה לשלב זה בחייהם. אני עוסקת הן בטיפול לטווח ארוך והן בטיפול דינמי לטווח קצר.
לאורך השנים השתתפתי בהשתלמויות מקצועיות רבות ובארגז הכלים שלי שיטות מגוונות להעשרה וקידום התהליך הטיפולי. אני ממשיכה להשתתף בימי עיון באופן שוטף. בשנים האחרונות אני נותנת הדרכה במסגרות שונות למתמחים צעירים בפסיכולוגיה חינוכית.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד