תפריט נגישות
חיפוש

אודותי

גם מאחורי העננים זורחת השמש!

טיפול וייעוץ אישי , זוגי ומשפחתי ותמיכה במצבי לחץ, משבר ומעברים אצל מטפלת מקצועית ומנוסה.

אני מציעה סיוע, תמיכה, ייעוץ וטיפול במיגוון המצבים שאנו פוגשים לאורך מעגל החיים: קשר זוגי לפני נישואין, נישואין, הורות, ליקויי למידה, גיל ההתבגרות, בגרות צומחת (בוגרים צעירים), "אמצע החיים", פרידה, פרק ב', פרישה, סבתאות, מעברים, מצבי לחץ ומשבר אישיים ו/או משפחתיים.

אני מתאימה תכנית טיפול אישית לכל פונה, החל מטיפול ממוקד קצר-מועד ועד לטיפול לטווח ארוך, בפגישות אישיות, זוגיות או בהרכבים משפחתיים ורב-דוריים.

הגישה הטיפולית שלי מושתתת על תפיסת עולם הומניסטית, הוליסטית ומערכתית, ומעוגנת בגישת הפסיכולוגיה החיובית. אני מאמינה שהאדם הוא המומחה לעצמו, ואני שם לצידו על-מנת לסייע לו להשתמש בכוחות ובידע שיש לו כדי להתמודד עם הקשיים שהוא נתקל בהם בזרם החיים ולשפר את איכות חייו.

אני מאמינה שאנו כאותם חלוקי נחל, שהגלים והמשברים העוברים עליהם קודם חורצים בהם חריצים, ואחר-כך מחליקים אותם..... כמותם, כל אחד מאיתנו הוא עגול ושלם לכשעצמו, ובו בזמן – חלק ממשהו גדול יותר... ושלמרות הדמיון ביניהם, כל אחד הוא יחיד ומיוחד!

אני משלבת במסגרת השיחות שיטות טיפול מגוונות כגון פוטותרפיה, גישה נאראטיבית, גישה קוגניטיבית-התנהגותית ועוד - הכל על פי צרכי המטופל באותו זמן.

כמה מילים על פוטותרפיה: השימוש במצלמה ובתצלומים הוא כלי בעל איכויות ייחודיות, המאפשר למטפל ולמטופל כאחד נגישות לרבדים רגשיים ואישיים בדרך עדינה ועקיפה. אני משתמשת באיכויות הייחודיות של הפוטותרפיה הן בטיפול אישי והן בטיפול זוגי או משפחתי, באמצעות צילומים שהמטופל מביא מן העבר או צילומים המתבצעים על ידו תוך כדי תקופת הטיפול, או בצילומים הנעשים בחדר הטיפולים עצמו.

התמחות מיוחדת:
"עוף גוזל" : צעירים בשנות העשרים לחייהם, והורים לצעירים אלה, הנמצאים בעצמם במעבר אמצע החיים ובשלב השיגור. התלבטויות הקשורות לגיבוש זהות אישית ומקצועית, זוגיות ויצירת קשר אינטימי, הקשר בין ההורים לצעירים, עזיבת בית ההורים ועוד. 

השכלה אקדמאית והכשרה

השכלה מקצועית:
- ד"ר (Ph.D) בייעוץ בתחום התפתחות המשפחה, אוניברסיטת חיפה
- טיפול זוגי ומשפחתי, תכנית תלת שנתית אינטגרטיבית, מכון שינוי, הרצליה
- M.A. בייעוץ חינוכי, אוניברסיטת תל-אביב
- טיפול באמצעות פוטותרפיה - אוניברסיטת תל אביב (ביה"ס לעבודה סוציאלית)
- גישור כללי וגישור זוגי ומשפחתי, מוסד נאמן ע"י הטכניון,חיפה
- השתלמויות מקצועיות רבות בתחום הפסיכותרפיה, הייעוץ והטיפול, ובייעוץ ארגוני
הסמכות:
מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי על-ידי האגודה לטיפול במשפחה ובנישואין
מוסמכת בייעוץ חינוכי ומדריכה מוסמכת בייעוץ חינוכי
פוטותרפיסטית מוסמכת
מגשרת מוסמכת
מדריכה מוסמכת לשיפור תהליכי למידה

ניסיון מקצועי

• יש לי ניסיון רב-שנים בעבודה טיפולית עם זוגות, משפחות, בני-נוער וילדים.
• התמחותי בתחום מצבי לחץ ומשבר, הסתגלות ומעברים הקנתה לי ניסיון רב בעבודה עם יחידים, זוגות ומשפחות לאורך מעגל החיים ובשלבים השונים של זוגיות ומשפחה.
• ניסיון רב בטיפול זוגי ומשפחתי בפרק ב'.
• יש לי ניסיון ייחודי בעבודה עם צעירים בשנות העשרים לחייהם ועם הורים לצעירים – תחום אותו חקרתי ופיתחתי במסגרת עבודה הדוקטורט שלי,
• תחום החביב עלי במיוחד ,הוא עבודה עם הגיל המבוגר (הגיל השלישי): ליווי פרישה, זוגיות בגיל המבוגר, סבאות - סבתאות
• בעלת ניסיון עשיר בעבודה עם בני נוער במערכת החינוכית, בשיפור תהליכי למידה, בהתמודדות עם חרדת בחינות, קשיי הסתגלות והתנהגות וקשיים הנובעים מלקויות למידה.
• ניסיון רב בעבודה עם צוותים ועם קבוצות.
• כמרצה באוניברסיטה אני עוסקת בהכשרת יועצים בתחום הייעוץ החינוכי, הייעוץ המשפחתי, פיתוח ארגוני וייעוץ מערכתי, והנחיית קבוצות.

חברות באגודות וארגונים

האגודה הישראלית לייעוץ חינוכי (שאף עמדתי בראשה)

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד