תפריט נגישות

אודות

שמי ענבל בנימיני, אני פסיכולוגית קלינית מומחית בהכשרתי ובעלת ניסיון של כ-15 שנה בפסיכותרפיה ובייעוץ תעסוקתי.

בחלק מהמקרים, פונים אלי אנשים שמרגישים תקועים בחייהם, נטולי כיוון ומטרה או מפוחדים מכדי לנוע. במקרים אחרים, הקושי מתבטא בסערה גדולה שמאיימת להציף ולהרוס את כל מה שנבנה במאמץ רב, כאשר כל הנסיונות לצאת מהמצב לבד אינם מובילים לשינוי.

המטרה הראשונית בטיפול היא לאפשר לכם להרגיש בטחון לדבר באופן הכי פתוח ואותנטי על מה שקורה לכם. לתת מקום לכוחות ולהצלחות שלכם, אבל גם לחלקים הדחויים, אלו שאתם מתביישים ומפוחדים מהם. לתת במה למבוגר שהפכתם להיות, אבל גם לילד הקטן שהרבה פעמים נשכח מאחור. כאשר כל החלקים הללו מקבלים ביטוי, האנרגיה שהייתה מושקעת בחסימתם מתפנה ליכולת ליצור שינוי במציאות חייכם.

ואכן, השלב הבא בטיפול יתמקד ביישום ההבנות שהגענו אליהם בשלב הראשוני תוך התנסות, למידה ודיוק של המטרות והיעדים.

כמטפלת חשוב לי להביא לידי ביטוי את מגוון הקולות שברשותי שיכולים לסייע לתהליך הטיפולי, בהתאם לצרכים של האדם שעומד לפני. לחלק מהאנשים יתאים טיפול קצר וממוקד, ולאחרים תתאים גישה סבלנית וממושכת יותר. לעיתים השינויים יגיעו בעקבות ניתוח והבנה של האדם, ולעיתים מתוך חוויה רגשית אינטנסיבית.

לכן אני משלבת בעבודתי כלים מטכניקות טיפוליות שונות: מהגישה הדינמית, CBT- טיפול קוגניטיבי התנהגותי, AEDP- טיפול חוויתי ממוקד רגש, כלים מעולמות הייעוץ והאימון ועוד.  

בשש השנים האחרונות אני עובדת בנוסף לקליניקה גם כפסיכולוגית ומדריכה במרכז "לכל אדם יש שביל" שמתמחה בייעוץ תעסוקתי. שם פיתחתי מומחיות בייעוץ בפיתוח הקריירה ובתהליכי הסבה מקצועית.

אני פוגשת אנשים שמרגישים שהדילמות התעסוקתיות שלהם עמוקות וקשורות ברבדים רבים של זהות, ערך עצמי, משפחה וזוגיות. לגישתי, האדם אינו צריך לבחור בין ייעוץ תעסוקתי לבין טיפול פסיכולוגי, שכן הניסיון שצברתי מאפשר לנוע בגמישות בין אזורים ועומקים שונים, בהתאם לצורך שעולה. כך שהייעוץ התעסוקתי הופך להיות חלק משמעותי מתהליך רחב יותר.

לשאלות, תהיות והתייעצויות, אשמח להיות לעזר.
שלכם,
ענבל 

השכלה אקדמאית והכשרה

- תואר ראשון (BA) בפסיכולוגיה וביולוגיה, האוניברסיטה העברית ירושלים.

- תואר שני (MA) בפסיכולוגיה קלינית, המכללה האקדמית תל אביב יפו

- הכשרה בטיפול זוגי ומשפחתי, "מכון שינוי", הרצליה.

- בית הספר לפסיכותרפיה "הגל החדש" של המרכז הבינתחומי, הרצליה: תוכנית הכוללת הכשרה בטיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT), טיפול חוויתי ממוקד רגש (AEDP) וסכמה תרפיה.

ניסיון מקצועי

- קליניקה פרטית בהרצליה (פנחס רוזן 40, ליד תחנת הרכבת של הרצליה ומחלף הסירה).

- פסיכולוגית במרכז "לכל אדם יש שביל" בהרצליה: ייעוץ תעסוקתי, פיתוח קריירה, הסבה מקצועית, תהליכי פרישה.

- עמ"י- עסקים משפחתיים ישראל: ייעוץ לעסקים משפחתיים בתהליכי העברה בינדורית, שותפות בין אחים, גיבוש אמנה משפחתית, שיפור התקשורת המשפחתית והעסקית.

- מכון גרין לפסיכולוגיה מתקדמת: פסיכותרפיה למבוגרים ובני נוער, טיפול זוגי. התמחות בנפגעי כתות, חוזרים בשאלה.

- בית החולים הפסיכיאטרי נס ציונה: פסיכולוגית במחלקה הסגורה (מבוגרים). פסיכותרפיה, הנחיית קבוצות למטופלים במחלקה, ייעוץ לבני המשפחה של המטופלים.

- מכון "אדם מילוא" לאבחון ומיון תעסוקתי: מראיינת ומנחת מרכזי הערכה.

- המחלקה לקידום נוער, רעננה: פסיכותרפיה לנוער שנשר ממסגרות הלימוד הפורמליות בעיר.

- המרפאה לבריאות הנפש בחולון- פסיכותרפיה למבוגרים וילדים, אבחונים פסיכודיאגנוסטים.  

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד