תפריט נגישות
חיה מלוקה

חיה מלוקה

כתובת: נחל לכיש 3, אשדוד
שפות: עברית, אנגלית
:מקצועות
יועצת חינוכית
:תחומי טיפול
הדרכת הורים, ייעוץ זוגי

אודות

עוסקת באבחון ייעוץ והדרכה אישית זוגית ומשפחתית ומנהלת את מרכז TERRA לשיפור התנהגויות במשפחה. M.A. ייעוץ חינוכי מנחה להורות ומשפחה מוסמכת. יועצת זוגית מוסמכת. מנחה להורות לילדים ADHD מאבחנת ביומטרית מוסמכת.

החזון שלי: "לא בגלל שהדברים קשים איננו מעיזים, בגלל שאיננו מעיזים הם קשים ..." (סנקה).

אני מאמינה כי לכל אדם יש יחוד משלו, אני כיועצת נרתמת לסייע למטופל לקחת אחריות על חייו. בנקודות השבירה, בתחושת חוסר האונים ברגעי הייאוש, יש למצוא נקודת אור וממנה לצמוח. זוהי השקפת עולמי הנשענת על חיפוש המשמעות, המתבססת על התיאוריה האקזיסטנציאליסטית, מבית מדרשו של ויקטור פרנקל. תיאוריה זו מניחה כי כל אדם מחפש משמעות לחייו. הרעיון הוא לא לנסות לרפא או לשנות את המטופל, אלא לסייע לו להבין טוב יותר את תפישת-עולמו. ניתן לעשות זאת באמצעות בירור של מערכת הערכים שלו, המרכיבה את פילוסופיית חייו. החיבור למשמעות, המיקוד במטרה אינו פשוט כלל ועיקר.

ספרות רבה נמצאת על מדף רבי המכר, "הסוד" ודומיו... אנחנו מוצפים ב"נוסחאות, לשינוי, והרעיון נפלא אך לעיתים נראה כה קשה למימוש. אין שום פתרונות אינסטנט, ברור כי יש לצאת לתהליך.... הקמת משפחה היא מפעל חיים של ממש המתחיל בבניה של זוגיות איתנה ויציבה, כאשר כל אחד מבני הזוג מביא אל הבית את "שק חפציו", פילוסופית החיים שלו, ומכאן מנסים ליצור משהו משותף.

הילדים המשותפים חווים לא פעם מבוכה ובילבול נוכח הבדלים ופערים ב"פילוסופית החיים המשפחתית". הורות בחברה המודרנית שאינה נשענת על משפחה מורחבת עם חוקים וגבולות ברורים, הופכת להיות כמעט בלתי אפשרית. תחושת חוסר אונים מלווה הורים רבים, הסמכות ההורית שעימה גדלנו, הפכה להיות מושג ארכאי, והחיפוש אחר מודל חדש, סגנון הורות מותאם למאה העשרים ואחת בעיצומו. אני מאמינה כי באמצעות איבחון ביומטרי , הדרכה ליווי ייעוץ והעצמה. ניתן להחזיר את הביטחון והשלווה למשפחה.

השכלה אקדמאית והכשרה

M.A. ייעוץ חינוכי מנחה להורות ומשפחה מוסמכת.

יועצת זוגית מוסמכת.

מנחה להורות לילדים ADHD מאבחנת ביומטרית מוסמכת.

ניסיון מקצועי

חיה מלוקה, M.A עוסקת באבחון ייעוץ והדרכה אישית זוגית ומשפחתית באשדוד.

חברה באיל"ט, האגודה הישראלית לייעוץ טיפולי.

יועצת להורות ומשפחה במרכז להורות משמעותית באשדוד ומנהלת את מרכז TERRA לשיפור התנהגויות במשפחה. הנמצא בבניין K טווארס בשד' ירושליים 18 באשדוד. עוסקת בהדרכה ובליווי משפחתי, להורים לילדים עם הפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה. כולל הנחייה בבית.

עוסקת בהעצמה ובהנחייה למציאת זוגיות מאפשרת. עוסקת בייעוץ זוגי ומשפחתי במשפחות מורכבות. (פרק ב' , חד הוריות, ).

מובילה תהליכי שינוי במשפחות למתבגרים. ניהול נכון של קונפליקטים ומאבקי כוח בגיל ההתבגרות.

מאמרים

חיה מלוקה חיה מלוקה

חיה מלוקה חיה מלוקה

 

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד