תפריט נגישות

אודות

אינני מספרת רבות על עצמי – כי המוקד לתפיסתי האו המטופלת/מטופלת ולא אני.

אבל להיכרות קצרה עמי, אומר שהמסר המרכזי שלי בחיי הוא להתמודד ולא לוותר בקלות . ואם זה לא אפשרי הרי לקבל את הקשיים וליצור מהם חוויה מפתחת.

החיים הם תקופה המעמידה בפנינו את מלוא רצף החוויות הנאות וקשיים וכל רגש שמתנסים בו הוא כמו ילד שמצטרף למשפחה- דורש היכרות, התמודדות וחיבור לסל דרכי ההתמודדות עם מה שמזמנים החיים.

השכלה אקדמאית והכשרה

התואר הראשון שלי הינו בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת ירושלים.,את התמחותי עשיתי במרפאה לפסיכיאטריה של הילד בבית החולים הדסה, עין כרם ובבית הנוער העברי בירושלים.

לאחר שירות של שנה כקצינת מבחן לנוער, התגייסתי לצבא לשירות קבע כקצינת בריאות נפש. במסגרת השירות נכללו תקופות של שירות בזמן שלום אך גם בזמן מלחמה. שם פגשתי לראשונה את הקשיים של חיילים הסובלים מפגיעה פוסטראומטית.

כשהסתיימה המלחמה וכחלק מהפקת הלקחים ממנה, התמקדה תשומת ליבי בעוצמה שיש למפקדים וליחידה הארגונית על תיפקודם של הפרטים.

מתוך ראייה זו עשיתי הסבה לכיוון היעוץ הארגוני והאישי .מיקוד זה דרש ממני לערוך הסבה גם בתחום ההשכלה וכך רכשתי את התואר השני שלי בבית הספר למינהל עסקים ,מדעי הניהול -התמחות בהתנהגות ארגונית, באניברסיטת תל אביב.

במהלך שנות העבודה לא הפסקתי ללמוד ולהתפתח בתחומי היעוץ והטיפול. התמחות חשובה וחיונית היתה בטיפול המשפחתי והיעוץ הזוגי, בטיפול בשיטת הביו סינטיזה( טיפול גוף נפש) ובאימון האישי.

התואר השלישי, תואר הד"ר, הינו מבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטוראט שלי נכתבה על זוגות המנהלים במשותף עסקים תוך התבוננות בחיי העבודה וחיי הזוגיות שלהם, בהשוואה לזוגות כפולי קריירה. הממצאים מרתקים...;

העיסוק בזוגיות מרתקת זו עורר בי מחדש את הקשר העמוק שלי לטיפול בכלל ולתחום הטיפול הפרטני והזוגי והטיפול במצבי פוסט טראומה בפרט ,בהם אני עוסקת בשנים האחרונות במקביל לעבודתי כיועצת ארגונית.
הממשק הישיר לכך הצריך הכשרה והתמחות בטיפול הקוגניטיבי התנהגותי.(cbt). סיימתי את התוכנית להכשרת מטפלים בפסיכותרפיה קוגניטיבית התנהגותית.

אחד התחומים בהם התמחיתי ורכשתי נסיון הינו הינו הירידה במשקל כחלק מתפיסת הצורך בשינוי קוגניטיבי והתנהגותי - כמו שנאמר: " הכל בראש".

הכשרתי בשיטות טיפול ממוקדות טראומה כוללות שיטות טיפול המקובלות בעולם EMDR,PE,SE,בהן אני משתמשת כיום במסגרת הקליניקה שלי.

כחלק מן ההכשרה ושכלול השימוש בשיטות אלו ,אני משתתפת באופן קבוע בקבוצות הדרכה לאנשי מקצוע, בימי עיון ובהשתלמויות מקצועיות המאפשרות למידה ,הרחבת הידע וכלים לטובת טיפול מיטיב עם כל אדם היכול ורוצה להיפרד מסבל לא הכרחי.

בשנה שעברה סיימתי את הכשרתי בפסיכותרפיה יונגיאנית- תוכנית לימודים בת 3 שנים. ההתמחות עוסקת בטיפול פסיכותפרוטי-דינאמי בגישה היונגיאנית תוך שימת דגש על חלומות.

ניסיון מקצועי

הקריירה הטיפולית שלי התחילה בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ירושלים, עם סיום לימודי התחלתי לעבוד כקצינת מבחן לנוער ,והמשכתי כקצינת בריאות נפש בצה"ל .
שירתתי 10 שנים בצבא הקבע. חלקן כקצינת בריאות נפש וחלקן במחלקת מדעי ההתנהגות של צה"ל,כיועצת ארגונית. סיימתי את שירותי בדרגת רס"נ כראש המדור להכשרה ופיתוח פסיכולוגי השדה ומאבחני המחקר. השתחררתי מהצבא לעולם האזרחי בו שימשתי כיועצת ארגונית בכירה, מנהלת ומדריכה של יועצים בחברת יעוץ גדולה בארץ. ובמהלך 18 השנים האחרונות אני עוסקת בתחום זה כעצמאית.התמחיתי במתן יעוץ לעסקים משפחתיים ובמיוחד לכאלו המנוהלים על ידי זוגות.העיסוק בזוגיות מרתקת זו החזיר אותי לאהבתי הראשונה שהיא תחום הטיפול הפרטני והזוגי והטיפול במצבי משבר. במהלך שנות עבודתי ניהלתי והנחיתי תוכניות הכשרה ופיתוח לאנשים מקצוע מתחום היעוץ הארגוני והיעוץ האישי .

בשנים האחרונות חזרתי לעסוק בטיפול ישיר ואני משלבת את הטיפול הפרטני, אימון אישי למנהלים בארגונים ולאנשים פרטיים בצמתים חשובים בחייהם טיפול במצבי פוסט טראומה כתוצאה מאירועי חיים,ו ביעוץ ארגוני בחברות קטנות עד בינוניות.חלק מתהמחות זו באה לידי ביטוי בטיפול בניצולי שואה במסגרת עמך.
אני מאמינה כי אנשים נדרשים לסיוע במהלך התפתחותם בחיים בין אם למהלך קצר וממוקד ובין אם לטיפול ארוך טווח לפי הצורך והנחיצות לאדם.אני מאמינה כי נכון להיעזר בטיפול לפתרון בעיות עכשווי ונקודתי והן להתפתחות ארוכה של גדילה וצמיכה עד לכדי מציאת המקום הנכון בחיים.
נסיוני המקצועי בטיפול הפרטני , שהוא המקצוע המרכזי והראשי שלי כיום, מועשר על ידי נסיוני בעולם העבודה ובעולם הארגוני . שילוב שני תחומי חיים אלו, מאפשר חיבור לסוגיות המטרידות אותנו בעולמנו הפנימי , וכאנשים המתמודדים עם עולם העבודה פיתוח הקריירה ושילוב ביניהם..

מבחינה אקדמית אני מנחה ומלמדת יעוץ ארגוני לתואר שני במרכז הבינתחומי בהרצליה ובאוניברסיטת תל אביב .

וכמה מילים נוספות,התנדבות ותרומה לקהילה הינה חלק מהותי ממני ומתפיסתי הערכית את החיים . התנדבתי לקו למניעת אלימות במשפחה של ויצ"ו במשך כשנה וכן טיפול באמצעות הטלפון במסגרת נט"ל, שהינו ארגון התומך בניפגעי טרור לאומי, ..

חברות באגודות וארגונים

    

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד