תפריט נגישות

אודות

שמי איילה הקר, אני פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת בבני נוער ומבוגרים, טיפולים פרטניים, טיפולים זוגיים והדרכות הורים.

לעולם הטיפול הגעתי מתוך הרגשה והבנה כי קשר משמעותי עם אנשים הוא מרכיב חשוב בחיי. במהלך שנות הלימוד וההכשרה הארוכות התחדדה לי מרכזיותם של הקשרים הבינאישיים בחיינו. אנו נוצרים מתוך קשר, חווים אותו ברחם אימנו ויוצאים אל עולם, שבו לסביבתנו תפקיד מכריע באדם שאנו מתפתחים להיות. בהמשך החיים אנו חווים קשרים בינאישיים מגוונים, חלקים מטיבים, אחרים פחות. עולמינו הפנימי והדרך הייחודית בה אנו מפרשים וחווים את מציאות חיינו נבנים על ידי רגעים של אושר, שמחה ולחילופין אבדן וכאב, אשר רובם ככולם נוגעים גם בסביבתינו.

מציאות חיינו יכולה להיות קשה ומורכבת אך בה בעת גלומה בה הזדמנות להתפתחות ואף לצמיחה. לעתים, היא מתהווה עד לכדי חוויה קשה, אשר יכולה לשלב תחושות שונות כגון חרדה, עצב, חוסר אונים, זיכרונות קשים, אי שקט כללי וכד'. תחושות אלה הינן נורמאליות ועל פי רוב אדם מתמודד עימן בעצמו ובעזרת סביבתו. עם זאת, במקרים שתחושות אלה נמשכות ואף מחריפות יתכן ויש לשקול לפנות לעזרה מקצועית. 

  
פניה לטיפול יכולה להיות מורכבת ולעתים היא אתגר בפני עצמו. מתוך הבנה זו אני מנסה לאפשר למטופל תחושה בטוחה וללכת עמו בקצב שלו. אני משתדלת להתאים את הטיפול - סוגו, אופיו ואורכו - לצרכים של המטופל, כפי שהם עולים במפגש ועל פי ההבנה המקצועית שלי, תוך יצירת שיח פתוח על היעדים הטיפוליים ועל משמעות הטיפול הספציפית עבורו. מבחינתי, המטרה המרכזית של הקשר הטיפולי היא לאפשר למטופל סביבה בטוחה ואותנטית להתבוננות והבנה טובות יותר של עולמו הפנימי, על מי שהוא. בסביבה זו אני מנסה לאפשר מרחב של דמיון, חשיבה יצירתית ובעיקר קשר בו נצליח לגעת בנימים עמוקים ואף ליצור מתוך הכאב  מקום של גדילה והתפתחות. אני מאמינה כי בדרך זו תתאפשר יכולת טובה יותר לשיח ולקשר, לתחושה טובה יותר, לשיפור בתפקוד  וחווית חיים מלאה יותר.

השכלה אקדמאית והכשרה

PhD בפסילוסופיה מאוניברסיטת בר- אילן. עבודת דוקטורט בנושא תהליכים קוגניטיביים בקרב הסובלים מחרדה חברתית.

M.A. בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר- אילן

B.A. בפסיכולוגיה ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר- אילן

הכשרה לטיפול זוגי בשיטת 'אימגו' במכון 'שינוי'.

ניסיון מקצועי

כיום עובדת כפסיכולוגית קלינית מומחית במסגרת קליניקה פרטית.

צה"ל- חייל האוויר:  עבודה אינטנסיבית עם אוכלוסיית החיילים בסדיר ובקבע. טיפולים פרטניים במגוון שיטות (פסיכודינמי, cbt), טיפולים קבוצתיים דינמיים וטיפולים קבוצתיים ייעודיים לסובלים מחרדה חברתית בשיטה קוגניטיבית התנהגותית (cbt). התערבויות קצרות וארוכות טווח במצבי משבר וקשיי הסתגלות וכן העברה של איבחונים פסיכודיאגנוסטיים.

בי"ח תל השומר, המחלקה להפרעות אכילה לילדים ולנוער: עבודה במחלקה בשלבים שונים של דרכי המקצועית. החל מהדרכה במחלקה ומדריכה אחראית באשפוז יום והמשך בהתמחות כפסיכולוגית בטיפול פרטני, משפחתי בהפרעות אכילה, תוך למידה של ההתבוננות הכוללת והעמוקה הקשורה בהפרעות אלו.

ביה"ח גהה, המרפאה להפרעות חרדה. עבודה במסגרת הדוקטורט בקבוצות לטיפול בחרדה חברתית. ביצוע ראיונות קליטה, ליווי והעברת הקבוצות בהדרכתה של דר' צופי מרום.  

מכון "אופקים": אבחון פסיכודידאקטי ללקויות למידה.

ביה"ח שלוותה: פרקטיקום קליני.

הקליניקה לשירות הקהילה של המחלקה לפסיכולוגיה, אוניברסיטת בר אילן: פרקטיקום פסיכודינמי, פרקטיקום משפחתי ופרקטיקום קוגניטיבי התנהגותי.

חברות באגודות וארגונים

איילה הקר-פסיכולוגית קלינית

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד