תפריט נגישות

אודות

אני פסיכולוגית קלינית מדריכה, בתוכנית של פוסט גראד לפסיכותרפיה פסיכואנליטית אוניברסיטה חיפה, חוג ילדים ונוער, מחלקה לפסיכולוגיה ובחוג לעבודת סוציאלית אוניברסיטה חיפה. עובדת כמטפלת באופן פרטי בטיפול נפשי למבוגרים, ובטיפול בילדים ונוער. בתחום הדרכה, הדרכתי פסיכולוגים מתמחים, אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש וסטודנטים במסגרת של מרפאה לבריאות הנפש הרצליה.

בין השנים 1993 עד 2010 ניהלתי את צוות המטפל בילדים ובנוער והדרכתי מתמחים וגם פסיכולוגים בהסמכה להדרכה.

במסגרת המרפאה ומסגרות מקצועיות אחרות הרצאתי בנושאים הקשורים לטיפול דינמי, טיפול דינמי קצר מועד, טיפול זוגי ועבודה טיפולית משולבת עם טיפולים מקבילים בקהילה. הרצאתי על הנושא ''שלב הראי'' והשלכותיו בהתפתחות ובעבודה הקלינית.

התמחיתי בטיפול בילדים שעברו פגיעה מינית והייתי חלק של הוועדה הארצית באזור הרצליה הממיינת ומאתרת את המקרים של התעללות ודנה על סוג הטיפול המתאים לכל מקרה. כמו כן, הרצאתי בכנס בין לאומי של הארגוןATSMHI על נושה אלימות במשפחה והקשר עם האגירה.

השכלה אקדמאית והכשרה

סיימתי את לימודי בפסיכולוגיה באוניברסיטה הלאומית בבואנוס אירס בשנת 1974. עליתי לארץ עם משפחתי בשנת 1979. קיבלתי את התמחות בפסיכולוגיה קלינית בשנת 1983 וההתמחות בהדרכה בשנת 1989.
חלק מההתמחות עשיתי בבית חולים שלוותא במרפאת חוץ וחלק במרפאה לבריאות הנפש הרצליה. באותן שנים עברתי קורסים שונים בתחום של פסיכותרפיה דינמית, טיפול משפחתי, טיפול דינמי קצר מועד, טיפול במצבי טראומה, וטיפול CBT. במשך השנים במרפאה בהרצליה ועד היום הנני משתתפת בקבוצות קריאה על נושאים שונים בפסיכותרפיה ובקבוצות הדרכה.

ניסיון מקצועי

פסיכולוגית קלינית מדריכה מטפלת בשפות עברית וספרדית.
עובדת משנת 1980. עבדתי בתחומים של מבוגרים ובתחום ילדים ונוער. ניהלתי את צוות ילדים ונוער משנת 1993 עד שנת 2010. עובדת כמדריכה של אנשי מקצוע הלומדים בחוג לפסיכותרפיה באוניברסיטה חיפה, חוג לפסיכולוגיה, וחוג לעבודת סוציאלית משנת 2000 של אותה אוניברסיטה.
לאורך השנים של עבודתי במרפאה לבריאות הנפש הרצליה, הדרכתי מתמחים לפסיכולוגיה, סטודנטים של החוג לפסיכותרפיה בחוג לעבודת סוציאלית של אוניברסיטה חיפה, ואנשי מקצועה שונים בתחום של פסיכותרפיה.

אני מטפלת במבוגרים , בנוער ובילדים בגישה דינמית ובילדים ובנוער עם שילוב של טכניקות של CBT בהתאם לצורך. מטפלת בבעיות של משברי חיים, חרדה, דיכאון, מצבי טראומה, בעיות חברתיות אצל ילדים ונוער, הבעיות הרגשיות שמלוות את ההפרעה של קשב וריכוז, בעיות התנהגות ובעיות רגשיות שונות. כמו כן, נותנת הדרכת הורים ועושה התערבויות זוגיות. מטפלת בפסיכולוגים מתמחים לפסיכולוגיה במחיר מוזל דרך הסתדרות הפסיכולוגים. עובדת עם קופת חולים מאוחדת בטיפולים פרטניים.

חברות באגודות וארגונים

אסטלה ברכך פסיכולוגית קלינית

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד