תפריט נגישות

אודות

פסיכולוג קליני מומחה, מדריך.

מטפל בקליניקה פרטית במושב עין יעקב.

מטפל בקליניקה פרטית בגבעתיים.

אני דוקטורנט בתכנית "פסיכואנליזה ופרשנות" באוניברסיטת בר אילן.

מורה ומנחה בבי"ס לפסיכותרפיה במכללת צפת.

פסיכולוג מעון "עתידות" בעכו לבעלי מוגבלות שכלית התפתחותית. מאמין מאוד בקיומו של מערך נפשי עשיר ומורכב גם אצל בעלי ליקויים התפתחותיים (פיגור שכלי או אוטיזם), שניתן להתבונן בו ולגשת אליו בכלים פסיכו-דינאמיים ולא רק באמצעים התנהגותיים.

מדריך הצוות הטיפולי במרכז חירום "אהבה".

בקליניקה הפרטית אני מטפל במתבגרים ומבוגרים בכל סוגי הקשיים וההפרעות. מאמין בכבודם ובזכותם של המטופלים להביא עצמם אל המפגש בכל רגע בהתאם לרצונם ולכוחותיהם ובתהליך טיפולי שיש בו התגלות הפנים יותר מאשר חשיפה.

מצוקה רגשית, פגיעה בערך העצמי, קשיים חברתיים, חרדה, דכאון, פגיעה בתפקוד המיני, חוויה טראומטית או מחלת נפש הם כולם חלונות שמאחוריהם ניבט האינסוף של עולמו הפנימי של האדם, שמבקש להתגלות. טיפול פסיכולוגי טוב הוא בעיניי, התגלות מעט מהפנים האינסופיים של המטופל מול פני המטפל ומול עצמו.

באופן דומה גם באבחון הפסיכולוגי אני מתאמץ להביא לביטוי את הייחוד של כל נבחנת ולצייר את דמותה מעבר לממצאים ולשורת האבחנה הפסיכיאטרית.

לאורך שנות ההכשרה וההתנסות הקלינית העמקתי את היכרותי גם עם הפילוסופיה היהודית. אני מוצא את הקשר בין החשיבה הפסיכואנליטית לבין המחשבה היהודית, לא רק במתודולוגיה הדומה, אלא באופני ההתבוננות על האדם, על דחפיו ויצריו ועל הקונפליקטים הערכיים והתרבותיים שלו.

אני לומד, כותב ומרצה על הקשר בין פסיכולוגיה ויהדות במסגרות שונות, בעיקר במסגרות של Limmud (כדאי לבדוק מה זה) הקיימות כאן ובכל העולם, שבהן יש לי מעורבות אקטיבית בעשור האחרון.

השכלה אקדמאית והכשרה

הנדסה כימית בטכניון, בהצטיינות (1992)

MA פסיכולוגיה קוגניטיבית אוניברסיטת חיפה (2001). רישום בפנקס הפסיכולוגים

השלמה לפסיכולוגיה קלינית (2007) אוניברסיטת תל אביב

הכשרות והשתלמויות ב: טיפול בטראומה מינית, התמכרויות בקרב בני נוער, CBT , דינאמי קצר מועד
לימודי תעודה פסיכיאטריה של גיל הינקות – אוניברסיטת תל אביב (2015)

אני דוקטורנט בתכנית "פסיכואנליזה ופרשנות" באוניברסיטת בר אילן.

אלי כהן - פסיכולוג קליני

ניסיון מקצועי

עם סיום לימודי התואר השני בפסיכולוגיה עסקתי בייעוץ ארגוני בדגש על אבחון ארגוני, פיתוח צוותים וגיבוש תפיסת תפקיד. לאחר מכן שימשתי כמאבחן תעסוקתי בעיקר עבור תעשיות בטחוניות ואבחון קצונה בכירה בשב"ס.

לאחר לימודי ההשלמה הקלינית – התמחות בתחנה לבריאות הנפש בנהרייה ובתחנת "חוף הגליל", רוב העבודה עם ילדים ובני נוער. בחלק ההתמחות האשפוזית שימשתי מטפל במחלקה הסגורה לנוער בצפת, ולאחריה עברתי למרפאה לגיל הרך.

עבדתי כפסיכולוג במרפאה לגיל הרך בבריאות הנפש בביה"ח זיו בצפת, במשך שמונה שנים, ושימשתי יועץ-מנחה בגני תקשורת של המגזר החרדי בעיר.

בוגר התכנית הרב-תחומית "פסיכיאטריה של גיל הינקות" באוניברסיטת בתל אביב. מטפל בקשר הורה-ילד, טיפול פרטני והתערבות מול הורים.

עבדתי כפסיכולוג בפנימייה לילדים בסיכון "אהבה" וכעת מדריך הצוות הטיפולי במרכז החירום.

בקליניקה הפרטית עובד מאז 2010 עם מטופלים מכל הגילאים ופניות ממקורות שונים – פרטיים ומוסדיים. משמש ספק מוכר עבור משרד הבטחון (אגף משפחות – שיקום), ביטוח לאומי ושל רשויות רווחה. מבצע טיפול בגישות שונות וכן אבחון פסיכולוגי.

מנוסה בטיפול בקשר הורה-ילד, הפרעות התנהגות ומרדנות, חרדות, קשיים בתפקוד מיני וחברתי, הפרעות אישיות ופסיכוזה, דכאון, קשיים בזוגיות ובזהות, פוסט טראומה ואבל. בנוסף, בעל נסיון עשיר מאוד באבחון פסיכולוגי תוך ראייה אינטגרטיבית והדגשת המאפיינים הייחודיים לדינאמיקה הנפשית של כל מטופל.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד