תפריט נגישות

אודות

אישה ואם, בת זוג וילדה, תלמידה וחוקרת, מדריכה ומטפלת, מרגישה וחושבת, אוהבת תנועה, צבע וצליל, אוהבת להקשיב, להתבונן וללמוד ובעיקר אוהבת אדם באשר הוא.

סיימתי לימודי תואר שני (M.A) בתראפיה בשילוב אומנויות, עם התמחות בייעוץ לבריאות הנפש, בארצות הברית, בשנת 2000. זכיתי ללמוד מאנשים שהאמינו, פיתחו והדביקו אותי בתשוקתם וחזונם לגבי התחום, התרומה והתמורה שהוא מביא לאנשים, מקטן עד גדול, בכל מגוון האוכלוסיות, הקשיים, המצוקות, משברי החיים והמורכבויות, וגם סתם מתוך רצון להכרות טובה יותר ולמידה מעמיקה על ה"עצמי".

מאז עובדת עם אוכלוסיות מגוונות, מגיל ינקות, פעוטות, ילדים ומתבגרים, מבוגרים צעירים והורים, הן במערכת החינוכית והן בקליניקה הפרטית.

אני מאמינה במפגש המיוחד עם הילד והמסע המשותף לגילוי עולמו הפנימי. מאמינה בקשר הדוק עם הורים, ושיתופם בתהליך הטיפול, בהקשבה והכוונה שמתאימה לסגנון ההורות ולצרכי המשפחה. מתמחה בטיפול דיאדי (הורה וילד בתוך חדר הטיפול...). ברוב הפעמים בגילאים צעירים נמצא כי זה מה שקובע הצלחה של טיפול.
במהלך השנים הרבות ועדיין....אוהבת ללמוד, עוברת השתלמויות, קורסים וסדנאות, המרחיבים תמיד את היריעה וההסתכלות ההוליסטית על האדם ומוסיפים כלים לעבודה והתמודדות במפגשים הטיפוליים. כל אלו מאפשרים לי להתייחס למישורים והיבטים רגשיים, רוחניים, קוגנטיביים ופיזיים של המגיעים אלי לקליניקה ולהתאים את המטרות ושיטות העבודה המתאימות.

משלבת בטיפולים גישות ואמצעים שונים: דמיון מודרך, תנועה, גשטאלט, משחק, מוסיקה והרבה יצירה.
התהליכים היצירתיים ומשחקי הדמיון מאוד טבעיים לילד ומאפשרים פעמים רבות לעבור דרך הגנות ומחסומים שמילים בלבד לא מצליחות. לתהליכי היצירה והמשחק יש תפקיד חשוב ביותר בהתפתחות תקינה ויוצרים אפשרות מהנה וחווייתית ליצירת קשר, עיבוד תכנים, שיתוף, הבנה ולמידה.

אשמח לעזור בכל דרך אפשרית.

השכלה אקדמאית והכשרה

- תואר שני ( M.A.) בטיפול בהבעה ויצירה בשילוב אומנויות, עם התמחות בייעוץ לבריאות הנפש ,(Clinical Mental Health Counseling) ותואר הראשון ,(B.LS.) עם התמחות בתרפיה באמנויות - אוניברסיטת לסלי, ארצות הברית.. (Lesley College, Cambridge, Massachusetts, USA)

תעודת הוראה באמנות, לרבות קורסים בהוראת אמנות בחינוך המיוחד.בית-ברל, המדרשה לאמנות ברמת-השרון

מטפלת דיאדית: הכשרה דו-שנתית בטיפול דיאדי, טיפול הורה – ילד, מטעם מכון ת.ל.ם.

מטפלת בגישת הגשטאלט: הכשרה דו-שנתית בתרפיית הגשטאלט לטיפול בילדים ומשפחותיהם, בית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב.

קורס פענוח ציורי ילדים - מיכל וימר

ניסיון מקצועי

תראפיסטית בעלת ניסיון רב בעבודה במוסדות חינוך שונים ובגנים טיפוליים, בעבודה קבוצתית ובאופן פרטני ובעלת קליניקה פרטית בכפר-סבא.
בנוסף עבדתי בעבר במרכז העצמה לנוער - תיכון "עירוני יא" - תל-אביב.
מרכז טיפולי "גוונים" - עין ורד
במרכזי התפתחות הילד - מומחית התפתחות הגיל הרך - בוסטון ארצות- הברית.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד