תפריט נגישות

אודות

שלום, שמי אפרת, פסיכולוגית קלינית מומחית, ובעלת נסיון טיפולי של חמש עשרה שנה. אני גרה בשכונת עין הים שבגבעת אולגה ואני אמא לחמישה ילדים בינהם זוג תאומים זהים.

אני מטפלת במבוגרים ילדים ונוער וכן בעלת נסיון בגיל הרך. אני עושה טיפולים דיאדיים והדרכות הורים.

אני מלווה אנשים במשברי חיים שונים כגון: חרדה, דיכאון, שאלות של זהות, קשיים חברתיים, קשיים במערכות יחסים,יחסים בתוך המשפחה, קשיי התקשרות, דילמות הוריות, דילמות מקצועיות, התמודדות עם חולי כרוני וליווי נשים בהריון ולאחר לידה. 

סיימתי את תכנית הליבה בפסיכותראפיה באוניברסיטת תל אביב שעקרה העמקת תחומי הידע בגישות הטיפוליות הקלאסיות והעכשוויות בתחום. אני מאמינה בלמידה והעמקה תמידית מתוך מחשבה שבמקצוע הטיפולי תמיד קיים המתח בין הידיעה לחוסר הידיעה שמותירה את המטפל סקרן ומעוניין בחקירה והתבוננות הן לגבי עצמו והן לגבי המטופל. 

אני מאמינה בקשר בין הגוף לנפש והגוף מבחינתי הינו מראה לנפש וההפך. ועל כן, גם הנפש וגם הגוף נוכחים ופועלים בחדר ומקבלים התייחסות בתוך הטיפול.

אני רואה כל אדם כבעל כוחות פנימיים ותפקידי כמטפלת הינו לעזור לו להאיר ולחזק את כוחותיו ולסייע לו לטוות את דרכו הייחודית בעולם על מנת שיוכל לקיים חיים מלאים ושלמים יותר. בין אם מדובר בילד, מתבגר או באדם מבוגר. 

אני עובדת בשיטה דינאמית בגישה התייחסותית ומשלבת עבודה ממוקדת של cbt בעיקר עם הפרעות חרדה ודכאון. אני מאמינה שייש שיטות רבות לטפל באדם ועל כן במהלך הדרך למדתי גם דמיון מודרך ו-nlp ועוד.

אני מאמינה כי הטיפול הוא מפגש אוטנטי וכנה בין שני אנשים ועל כן אני מביאה לטיפול את כולי, על כל חלקיי וגווני השונים. אני עוסקת בספורט, בעיקר בריצה כדרך חיים וחיבור לגוף, ובמקביל לומדת תואר שני בספרות באוניברסיטת תל אביב ומתעניית מאוד בכל הקשור למילה ולשפה שהינן חומר הגלם העיקרי שממנו גם עשוי הטיפול.

השכלה אקדמאית והכשרה

מוסמכת בפסיכולוגיה קלינית (MA) מאוניברסיטת בר אילן. פסיכולוגית רשומה בפנקס הפסיכולוגים, מ.ר 8203 .

תכנית לפסיכותראפיה אוניברסיטת תל אביב.

במהלך לימודים של תואר שני בספרות אוניברסיטת תל אביב

ניסיון מקצועי

במסגרת תהליך הכשרתי המעשית התנסיתי בעבודה עם אוכלוסיות מגוונות בתחום הטיפול והאבחון במספר מקומות :

* עבודה במחלקה הפסיכו-סומאטית בביה"ח תל השומר, עם נערות בעלות הפרעות אכילה.

* עבודה ביחידה לגיל הרך של מרפאת "רמת-חן", עם הורים וילדים עד גיל 6.

* עבודה במרפאה ציבורית של מרפאת "רמת חן" עם מבוגרים עם מגוון בעיות (חרדה, דיכאון, משברי חיים).

* עבודה במחלקה אשפוזית של "רמת חן", עם מבוגרים מאושפזים בעלי בעיות נפשיות שונות.

* עבודה במרפאה ציבורית של בית חולים "הלל יפה" , עם ילדים, בני נוער והדרכות הורים.

* עבודה בקליניקה פרטית במרכז "אמא אדמה" שבהוד-השרון, עם נשים בהריון וזוגות בתהליכי הורות ראשוניים, הכנה רגשית ותמיכה בהריון ובלידה, עיבוד חוויות טראומטיות של לידה והפיכת הלידה לתהליך מעצים, טיפול בדיכאון אחרי לידה, קשיים בזוגיות, והדרכות הורים.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד