תפריט נגישות

אודות

עו"ס עם ניסיון של למעלה מ- 40 שנה של טיפול,ניהול והדרכת צוות עובדים.

בתחום הציבורי - ניהול יחידת נכויות בעירית נתניה, בעירית עפולה - ר"צ מדריכה עו"סים , מנהלת מרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי, מרכז הורה קשר, ומנהלת מרכז יום לזקן בת-ים.

במהלך השנים האחרונות, קליניקה בתל אביב ופרדס חנה .מטפלת זוגית ומשפחתית,  פסיכותרפיסטית יונגיאנית מוסמכת מטפלת CBT, פוטותרפיסטית, ועוסקת בהדרכת עובדים.

התחומים בהם אני עוסקת בטיפול הם: במצבי דכאון, חרדה, התנהגות אובססיבית קומפולסיבית, משברים הנובעים ממעברים במעגל החיים, בדידות, זקנה,שכול/אובדן/נכות, פוסט טראומה.
בתחום הזוגיות, קושי ביצירת אינטימיות בזוגיות , בעיות בתקשורת בין זוגית, אלימות בין זוגית, בגידה, הדרכת הורים ונכות במשפחה.(מומחיות בתחום אלימות בין זוגית.)

ניסיון והתמחות בהנחיית קבוצות בתחום הנכויות, אלימות במשפחה, זיקנה. הכשרה והשתלמויות של משרד הרווחה, ומרכז הכשרה מקצועי -אשל תה"ש.

אני מאמין שלי: אני מאמינה שהדרך לחיות את החיים באופן שלם יותר, מתוך שמחה, כרוכה בקבלה מלאה של העצמי וביכולת להתמקד בכאן ועכשיו, מצוקה או סבל, איתם מגיעים לטיפול, הם קריאה להיענות לרוח הפנימית, לייעוד האישי והמיוחד " להתהוות למי שאת/ה באמת"
על פי ההשקפה המקצועית והאישית שלי,חלק מלחיות את החיים באופן שלם יותר, כולל את החיים בזוגיות. הזוגיות היא חיבור עתיק יומין, אפוף מסתורין של משיכה וקשר בין ניגודים. זוגיות היא הבטחה לשלמות, ביטחון ויציבות, כמו גם מקור לכאב, לפרידה, לשבר. יחד עם זאת אני מייחסת חשיבות רבה ליכולת לנפרדות, היכולת להיות לבד והיכולת לעשות הבחנה בין "הלבד" לבין "בדידות".
בעבודה הטיפולית עם זוגות, אני מתייחסת לדרמה המובאת ע"י בני הזוג ובמקביל לדרמה הפנימית בנפשו של כל אחד מהם, מודעת ולא מודעת כאחת.

בעבודה הטיפולית, אני משלבת את כל הכלים הטיפוליים אותם רכשתי במהלך השנים. עבודה טיפולית המתבססת על אמונות, תפיסות, מחשבות ורגשות היוצרים את דרכי ההתמודדות בחיי המטופל. CBT - עבודה הכוללת בדיקה משותפת אילו דפוסי פעולה וחשיבה – מעכבים, כולל לימוד דרכי התמודדות חליפיים.יונגיאנית - עבודה באמצעות חלומות, מיתוסים, קלפים, עבודה באמצעות סמלים ודימויים. 
המיתוס, והעבודה הסימבולית מהווה עבורי מורה דרך בסבך עלילת החיים האישית באמצעותם ניתן למצוא את המפתח לגילוי הבעייתיות והקושי מחד, ומקורות הכוח החיות והצמיחה מאידך.
אני מאמינה כי הטיפול מהווה מסע משותף, באמצעותו הפרט או הזוג, יכול להגיע לחיות את עצמו/ה או את הזוגיות, באופן מלא ושלם יותר.

השכלה אקדמאית והכשרה

עבודה סוציאלית אוניברסיטת בר אילן

פסיכותרפיה יונגיאנית - מכללת יזרעאל

טיפול זוגי ומשפחתי - מוכרת באגודה לטיפול במשפחה

טיפול התנהגותי קוגניטיבי CBT אוניברסיטת תל אביב

התמחות בתחום אלימות בין זוגית. הכשרה ממוקדת – קורסים של משרד הרווחה

הנחיית קבוצות בתחום הנכויות, אלימות במשפחה, זיקנה.הכשרה והשתלמויות
של משרד הרווחה, ומרכז הכשרה מקצועי -אשל תה"ש

צילום ופוטותרפיה – אוניברסיטת תל אביב.

SEE FAR CBT – השתלמות ע"י פרופ' מולי להד ומיקי דורון.

ניסיון מקצועי

2009 -2015 ניהול מרכז יום לזקן בת- ים

2001 - 2008 ניהול מרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, ניהול תחנה לטיפול זוגי ומשפחתי, ניהול מרכז קשר הורה ילד.

ר"צ ומדריכה של צוות עו"ס בטיפול במשפחות בסיכון, ועו"ס בתחום הנכויות מרכזת תחום פיגור ושיקום, כולל פיתוח פרויקטים בקהילה - באגף הרווחה עפולה. יועצת ראש העיר למעמד האישה בעירית עפולה.

1995-2001 ניהול יחידת נכויות באגף הרווחה נתניה – ניהול והדרכת צוות עובדים,הקמת פרוייקטים בקהילה בתחום הנכויות בעיר נתניה, ליווי מקצועי והדרכת צוותים.

1983-1995 עבודה בתחום הנכויות מרכז שיקום מקצועי ליד בי"ח לוונשטיין. במקביל עבודה מקצועית בתחום הרווחה בתעשייה

1979-1982 עו"ס בי"ח איכילוב

1975-1978 עו"ס שותפה להקמת מנו"פ מרכז פנימייתי לנוער מנותק

1973-1975 קב"ן בצה"ל

במהלך 20 השנים האחרונות עבודה בקליניקה בתל אביב. ב-5 השנים האחרונות בפרדס חנה

חברות באגודות וארגונים

דינה שמיר רהט מומחית לטיפול משפחתי זוגי ופסיכותרפיסטית

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד