תפריט נגישות

אודות

אני פסיכולוגית קלינית מומחית מדריכה בפסיכותרפיה ובפסיכודיאגנוזה, בעלת קליניקה לשירותים פסיכולוגים בכפר סבא. ותק של מעל 25 שנה בטיפולים פרטיים (ילדים, נערים ומבוגרים) ובטיפולים זוגיים.

אני מטפלת במגוון רחב של קשיים רגשיים: מצבים של משבר אישי, משפחתי ותעסוקתי, הפרעות והתקפי חרדה, דיכאון, בעיות של הערכה עצמית, קשיים בינאישיים ועוד.

עבודתי מבוססת על הגישה הפסיכודינמית אשר מזמינה להתבונן פנימה אל עולמו הפנימי של המטופל, ובאמצעות זאת מאפשרת למטופל לגלות, לשחרר ולהשתמש בכוחות נפשיים שקיימים בו אך נחסמו בשלב מסוים בהתפתחותו. לדוגמא, מצבים טראומתיים, חסכים וקשיים רגשיים יכולים להגביל את היכולת של האדם להתמודד עם קשיים ולמנוע את השימוש במשאבים הפסיכולוגיים שיסייעו להחלמה.

מטרת הטיפול הינה לעזור למטופל לפתור את הבעיות שגורמות לאי שקט נפשי באופן כולל. מדובר לא רק בהעלמת הסימפטומים שמפריעים, אלא גם בעידוד ובקידום הפוטנציאל האישי של המטופל.

בפגישות הראשונות ובהתבסס על הידע שצברתי, אני בונה את תכנית הטיפולים בשיתוף עם המטופל ובהתאם ליעדים שהוא מעוניין להשיג. במקרה הצורך ובהתאם לעניין הספציפי שהביא אותו לטיפול, אני כוללת   טכניקות נוספות (כגון שיטות השייכות לטיפול CBT).

בטיפול זוגי, ההתערבות שלי מיועדת לשפר את התקשורת בין בני הזוג. לטובת זאת, אני מקדמת למידה של מיומנויות כגון ביטוי רגשות בצורה נאותה, פיתוח היכולת להקשיב, להבין ולשים אחד בנעלי האחר, וכן חיזוק רמת המחוייבות והאינטימיות.

בטיפול בילדים, אני מתחילה את הטיפול באבחון הקשיים של הילד כגון, חרדה, שינויים במצב הרוח, בעיות בבית הספר, הפרעות קשב וריכוז או היפראקטיביות. אני עובדת עם הילד על מנת לעזור לו להבין את קשייו ולתרגל איתו שיטות התנהגותיות אפקטיביות כדי להתמודד איתם, בתמיכת המשפחה ובית הספר.

הדרכת הורים היא בעלת חשיבות רבה. מטרת הדרכב היא לעזור להורים להבין את מהות הקשיים שהילד עובר וכן ללמוד כיצד להגיב בצורה מתאימה. העבודה עם ההורים הינה הכרחית על מנת לעזור לילד ליישם שינויים התנהגותיים משמעותיים בעת משבר וגם לבסס את השימוש באסטרטגיות התנהגותיות שיעזרו לו להשיג רווחה נפשית בעתיד.

אני מאמינה ש), למרות הקושי הכרוך בכך, כל התייעצות או בקשה לטיפול מהווה הזדמנות פז להתחיל תהליך של גילוי, למידה והתפתחות עצמית. אני מלווה את המטופל בתהליך זה בצורה אקטיבית ומחוייבת בכל שלב ושלב.

אתם מוזמנים ליצור איתי קשר בטלפון או במייל לצורך התייעצות ראשונית ובחינת סוג הטיפול המתאים ביותר.

השכלה אקדמאית והכשרה

o תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, אוניבסיטת רוסריו, ארגנטינה (1976)

o התמחות בפסיכולוגיה קלינית מטעם משרד הבריאות בישראל (2002)

o תואר מדריכה בפסיכותרפיה ובפסיכודיאגנוסטיקה מטעם משרד הבריאות בישראל (2007)

o כחלק מהכשרה מקצועית במהלך התמחות והעבודה למדתי בקורסים והשתלמויות שונות בתחום טיפולי, כגון טיפול בילדים באמצאות משחק, טיפול דינמי קצר מועד, טיפול ממוקד בטראומה, טיפול קבוצתי וטיפול CBT. כמו כן, עד היום אני משתתפת בהשתלמויות מקצועית, קבוצוצ קריאה, ימי עיון וכנסים.

ניסיון מקצועי

  • ניסיון מוכח של מעל 25 שנה כפסיכולוגית קלינית, הן בשירות הציבורי והן בקליניקה הפרטית.
  • בשירות הציבורי אני עובדת כפסיכולוגית קלינית ראשית במרפאה לבריאות הנפש, הרצליה, השייכת למשרד הבריאות. התפקיד כולל ניהול, הכרשה והדרכה של צוות הפסיכולוגים, אבחון וטיפול פסיכותרפי במבוגרים ומגוון התערבויות טיפוליות נוספות.
  • בעבר עבדתי כפסיכולוגית עם ילדים ומבוגרים במסגרות שונות כגון תחנות לילד ולמשפחה, תכנית "חוסן", מרכז קהילתי לבריאות הנפש בתל אביב ועוד.
  • באופן פרטי אני עובדת כפסיכולוגית מומחית, מדריכה בקליניקה במרכז כפר סבא, טיפול פסיכותרפי בילדים, נוער ומבוגרים (כולל גיל הזהב) וכן טיפול זוגי.
  • ניסיון קודם בארגנטינה: רכשתי ניסיון רב בעבודתי כפסיכולוגית קלינית בארגנטינה, בקליניקה פרטית, מרפאות ובית חולים שיקומי עד מועד העליה לארץ ב-1990.

חברות באגודות וארגונים

פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה

מרטה אולמר-פסיכולוגית קלינית

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד