תפריט נגישות
חיפוש
אילה פרינס

אילה פרינס

כתובת: קרית מוצקין , בית רימון
כתובת נוספת: קרית מוצקין
שפות: עברית
:צור קשר עם המטפל
חייג למטפל/ת
ayalaprins@gmail.com
שלח הודעה למטפל/ת

אודות

פסיכולוגית קלינית מומחית למבוגרים ונוער ואמא לחמישה ילדים מקסימים.

לעתים החיים מזמנים לנו משברים וחוויות מורכבות המובילות להתמודדויות רגשיות לא פשוטות, למצבי חוסר אונים ולבדידות, ולתחושות חזקות של חרדה, דיכאון, העדר כוחות וסיפוק. אני מאמינה כי במקומות אלו, עם כל הקושי והכאב הנלווים אליהם, נוצרות הזדמנויות ממשיות לצמיחה חיובית ולשינויי חיים משמעותיים.

התהליך הטיפולי מנסה לזהות את הכוחות הקיימים באדם ואת  יכולותיו לחזק אותם ולהשתמש בהם, מתוך אמונה בשינוי פנימי וביכולת של כל אדם לחיות חיים של שמחה, סיפוק ומשמעות. 

הפניה לטיפול אינה תמיד פשוטה ויכולים להתלוות אליה חששות רבים. לבטוח באדם אותו מעולם לא פגשנו ולהרגיש בנוח להכניסו לתוך עולמנו הפנימי אינו דבר מובן מאליו והדבר דורש רגישות רבה מצידי כמטפלת. לכן, לאורך כל התהליך הטיפולי אני משתדלת להיות קשובה לקצב הפנימי של האדם היושב מולי ולהיות עמו בדיאלוג תמידי המברר את חששותיו, צרכיו ורצונותיו. גם הגישה הטיפולית בה אני משתמשת נקבעת מתוך הקשבה מלאה לצרכיו הייחודיים.

כיום אני מטפלת בקליניקה בקריית מוצקין ובקליניקה בישוב בית רימון שבגליל התחתון, שם אני פוגשת אנשים עם מגוון רחב של התמודדויות: חרדה, דיכאון, שינויי חיים, התמודדות עם משברים, נפגעיי תקיפה מינית, התמודדויות בין-אישיות מורכבות, גירושים, משברים זוגיים ועוד.

גישתי בטיפול הפרטני היא בבסיסה דינאמית,בשילוב של כלים מהגישה ההתנהגותית-קוגניטיבית, מהגישה ההתמקדותית, מגישת פסיכולוגיה חיובית ומגישות נוספות. גישתי בטיפול הזוגי הינה מתבססת על גישת הEFT בשילוב, לפי הצורך, עם כלים שונים מגישות נוספות.

השכלה אקדמאית והכשרה

  • B.A בפסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטת בר-אילן
  • M.A בפסיכולוגיה קלינית למבוגרים באוניברסיטת בר-אילן
  • טיפול בנוער והדרכת הורים במסגרת המרפאה לבריאות הנפש בבי"ח "שניידר".
  • טיפול זוגי במסגרת אוניברסיטת בר-אילן יחד עם הכשרות וקורסים נוספים בתחום הטיפול הזוגי.
  • התמחות בשירותי היעוץ לסטודנט של ה"טכניון" בחיפה.
  • התמחות במחלקה האשפוזית למבוגרים, בי"ח "זיו" בצפת.
  • קורס למטפלים בשיטת "התמקדות", במסגרת "תמה-וואדה" בראש פינה.
  • קורס  שעוסק במיניות דרך שיטת ה"התמקדות", במסגרת "תמה-וואדה" בראש פינה

ניסיון מקצועי

התמחתי מספר שנים בשירותי היעוץ של ה"טכניון" שבחיפה, שם טיפלתי בסטודנטים הלומדים במקום, העברתי אבחונים פסיכולוגים והנחתי קבוצת התמודדות עם חרדת בחינות. לאחר מכן התמחתי במחלקה האשפוזית בבי"ח "זיו", שם טיפלתי במאושפזים במקום המתמודדים עם מגוון של הפרעות (סכיזופרניה, מאניה-דיפרסיה, דיכאון קליני, משברי חיים ועוד) והעברתי טיפולים קבוצתיים. לאחר מכן המשכתי את עבודתי בבי"ח "זיו" במרפאה לבריאות הנפש למבוגרים. במסגרת תפקידי במרפאה טיפלתי בשיטת הDBT (השיטה הדיאלקטית), והנחתי קבוצות. כיום אני מטפלת באופן פרטי בקליניקה בבית רימון ובקליניקה בקרית מוצקין. 

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד