תפריט נגישות

אודות

פסיכולוג קליני בכיר, מנוסה בסיוע לאנשים במצבי התמודדות שונים, גם כאלה שהם קשים ומורכבים במיוחד.

מאמין בהסרת חסמים רגשיים דרך חתירה להתמודדות מעמיקה עם בעיות, לצד מתן אפשרות לבחירה והגדרה של מטרות ספציפיות הניתנות להשגה בפרק זמן קצר יותר.

מאמין בכך ששווה להתאמץ לסבול פחות ולהרגיש מסופק יותר. מתמחה בנוער שמבקש להימנע מנשיאת מטען כבד להמשך חייו הבוגרים, ובמבוגרים המבקשים להשאיר מטען כבד זה מאחוריהם.

השכלה אקדמאית והכשרה

סיימתי תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת צ'פמן בקליפורניה, ארה"ב, היכן שצברתי ניסיון בעבודה בבית-חולים פסיכיאטרי.

עשיתי את ההתמחות ב"מכון שפיר" וב"מרכז לבריאות הנפש באר-יעקב", היכן שעברתי בהמשך תהליך הסמכה להדרכה על טיפול פסיכולוגי לקבלת תואר פסיכולוג קליני בכיר.

ניסיון מקצועי

לאורך השנים עבדתי במספר מערכות ציבוריות- במרכז לבריאות הנפש באר-יעקב, במחלקת שיקום ילדים ונוער בתל-השומר ובשירות הפסיכולוגי חינוכי של עיריית רעננה.

במקביל לעבודה טיפולית עם מתבגרים ומבוגרים בקליניקות פרטיות בהוד- השרון וגבעתיים, אני עוסק בהנחיית קבוצות טיפוליות, כשבין השאר, אני מנחה מעל לעשר שנים קבוצות של הורים שכולים של חללי צה"ל וקבוצות של חולי סרטן ובני משפחתם במסגרת האגודה למלחמה בסרטן.

תחום התמחות נוסף הנו אבחון פסיכולוגי לנוער ומבוגרים וכתיבת חוות דעת לגורמים שונים, כולל לבית-משפט.

אני משמש כפסיכולוג של עמותה לאימוץ ילדים בחו"ל.

חברות באגודות וארגונים

אריק שפירא פסיכולוגיה קלינית

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד