תפריט נגישות

אודות

פסיכולוג קליני מומחה, עובד עם מבוגרים, בני נוער וילדים מזה 19 שנה.

מטפל מתוך תחושה של יעוד ואהבה למקצוע ולבני אדם ומוצא בעשייה זאת מרחב מתמשך של למידה והתפתחות.

לאורך השנים התנסיתי בעבודה עם טווח רחב מאוד של פונים ופונות מבחינת סוגי קשיים והפרעות, גילאים, רקע סוציו-אקונומי, רקע תרבותי, מצב משפחתי, בריאותי, יכולות אינטלקטואליות ושפתיות, נטיות מיניות, זהויות מגדריות וכו׳. עם כל פונה ופונה- מדובר במסע ייחודי של גילוי. אני חותר למציאת שפה משותפת וליצירת מרחב בטוח ומכיל, בו יוכל המטופל לחוות אמפתיה וסקרנות לא שיפוטית, ולחקור באומץ יחד איתי את חווייתו הפנימית, צרכיו הנפשיים ויחסיו עם האחר.

אני מאמין שבני אדם זקוקים למרחב חיוני כזה, כדי לצמוח מתוך משבר מטלטל וטראומה או מתוך דפוסים מגבילים החוזרים ונשנים על פני שנים. הצמיחה, ההעצמה והתובנות הנרכשות בטיפול פסיכולוגי מוצלח, מתבטאות ביכולת גבוהה יותר לנטילת אחריות וחופש בחירה, ובהסתגלות טובה יותר למציאות, תוך מתן הכרה ומענה משמעותיים למגוון צרכיו ותשוקותיו של האדם. דגש רב ניתן על שיפור התקשורת הרגשית והבנה טובה יותר של יחסים, מתוך הראייה שלקשרים בינאישיים יש תפקיד מרכזי בבריאות הנפשית.

שדה הפסיכולוגיה של ימינו הוא רחב ועשיר וממשיך להתפתח מבחינת תיאוריות, טכניקות ומחקר מדעי. כמטפל עכשווי, אני משלב בעבודתי גישות וכלים שונים, תוך התאמתם לצורכי המטופל וסוג האתגרים שלו. הבנה פסיכודינמית היא מרכיב משמעותי בראייה שלי את המטופל והיחסים בינינו. בכלל זה אני רואה עצמי כמושפע מזרמים פסיכו-אנליטיים של ״פסיכולוגיית העצמי״, תיאוריות יחסי-אובייקט וגישות התייחסותיות מודרניות. השפעות נוספות כוללות את הפסיכולוגיה האקזיסטנציאליסטית ואת הגישות המשלבות תפיסות גוף-נפש מהמזרח, למשל מיינדפולנס.

לפי הצורך ואופי הקשיים, אני משלב גם כלים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי שנמצאו כיעילים מאוד, למשל בעבודה עם הפרעות חרדה ודיכאון.

כאשר אני עובד עם ילדים, מקום רב ניתן למשחק ויצירה לצד השיח. השילוב של עבודה במקביל עם ההורים - מהווה פעמים רבות מרכיב חיוני להצלחת הטיפול.

קיימת אפשרות לטיפול במחיר מוזל לסטודנטים וצעירים מעוטי יכולת.

יש אפשרות לטיפול און-ליין בשיחת וידאו

השכלה אקדמאית והכשרה

  • בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ומוסיקולוגיה באוניברסיטת בר-אילן 1994-1996
  • בוגר תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטת תל אביב 1997-2000
  • פרקטיקום פסיכולוגי חינוכי בשפ״ח בהרצליה
  • פרקטיקום קליני במרפאה קהילתית לבריאות הנפש -יפו
  • התמחות קלינית 2004-2008 בית חולים תל השומר
  • בוגר התוכנית לפסיכותרפיה פסיכודינמית - אוניברסיטת תל אביב 2010-2013
  • השתלמויות שונות בתחומים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, מיינדפולנס, ועוד

ניסיון מקצועי

עיקר עבודתי כיום מתקיימת בקליניקה פרטית ומתבצעת בשני מיקומים- במרכז תל אביב ובפרדס חנה. בקליניקה אני פוגש מבוגרים, נוער וילדים.
בנוסף אני משמש כפסיכולוג של מכללת וינגייט מעל לעשור ובמסגרת זאת נותן יעוץ פסיכולוגי קצר-מועד לסטודנטים ולצוות.

ניסיון מקצועי בעבר:

במשך כשמונה שנים עבדתי בתל השומר
במרפאה לבריאות הנפש של הילד והמתבגר - טיפול פסיכולוגי בילדים, מתבגרים והורים, טיפול דיאדי, הנחיית קבוצות, אבחון והערכה.
ובמחלקה הפסיכוסומטית- נוער (הפרעות אכילה) - הערכה, אבחון, טיפול פסיכולוגי, טיפול משפחתי.
כמו כן, במשך שש שנים הייתי חבר בצוות המטפלים של מכון זלצמן (בראשות פרופ׳ גיל זלצמן) ברמת אביב.
בתקופת לימודי התואר השני טיפלתי בילדים, נוער והורים, בתחנה הקהילתית לבריאות הנפש -יפו ובמסגרת השירות הפסיכולוגי חינוכי בהרצליה.
בעברי הרחוק פעלתי כמתנדב במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בתל אביב. פעילותי שם כללה מענה לפונים והנחיית סדנאות לבני נוער בנושא.
מעבר לתחומי הטיפול - נסיוני המקצועי הרלוונטי כולל גם עבודה כגנן בגן ילדים, עבודה כחונך עם בני נוער משכבות חלשות, עם מאושפזים במחלקות פסיכיאטריות, עבודה כעוזר מחקר בבי״ח פסיכיאטרי, ופעילות מוסיקלית לאורך שנים, אמנותית וחינוכית, עם דגש על רב-תרבותיות.

חברות באגודות וארגונים

אלון קמפינו-פסיכולוג קליני מומחה

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד