תפריט נגישות
חיפוש

אודות

במסגרת עבודתי המקצועית רבת השנים כפסיכולוגית קלינית וחינוכית אני זוכה ללוות ולטפל ביחידים, זוגות ומשפחות בהקשרים רבים ומגוונים: משברים ובעיות ביחסים אישיים, בחיי האהבה, קשיים בעבודה או בהורות ובמשפחה, מצבי אובדן ואבל, הנמכה בדימוי העצמי, לבטים לגבי הזהות המינית או תקיעות ביכולת לצמיחה אישית.

אני מאמינה שהטיפול הפסיכולוגי עשוי להקל על סבל נפשי, שלעיתים קרובות מלווה בבדידות, וגם לעזור במצב בו חשים שדברים "לא עובדים". למשל כשישנם דפוסים חוזרים שמתסכלים, ויש רצון להבין את עצמנו, להגיע לפתרונות ולעשות שינוי. בזכות שילוב של גישות שאני נעזרת בהן לצורך התאמה אינדיבידואלית למטופל, אני רואה אנשים שנפתחים, מתקדמים, מממשים ומצליחים להיות הגירסה היותר מוצלחת של עצמם, עם איכות חיים טובה יותר ותחושת העצמה אישית.

הקמתי ואני מנהלת את "אופק אישי", מרכז לאבחון וייעוץ לבעלי הפרעות קשב וריכוז וליקויי למידה, הפונה לסטודנטים ולתלמידי בתי"ס והוריהם, המתמודדים עם קשיים בלמידה על כל השלכותיהם.

השכלה אקדמאית והכשרה

בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב ותואר שני במגמה לפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטת בר-אילן (1991), מדריכה מוסמכת בפסיכותרפיה (2003).

שלומית בז'רנו כהן - פסיכולוגית קלינית חינוכית ומדריכה
חברה בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל, באיגוד לפסיכותרפיה ובאגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין.
אני מקדמת ומעדכנת ללא הרף את הכשרתי המקצועית לשם פיתוח הידע וההעמקה באמצעות למידה בכנסים ובהשתלמויות, ותוך עבודה משותפת ופורה עם קולגות, בנושאים של -
טיפול זוגי ומיני
- טיפול ממוקד רגשEFT
טיפול קצר מועד
"לכל אדם יש שביל" – פיתוח קריירה
תרפיית הגשטאלטט

ניסיון מקצועי

התמחיתי בפסיכולוגיה חינוכית ואחר כך בפסיכולוגיה קלינית. רכשתי את נסיוני המקצועי ביחידה הפסיכיאטרית לילדים ונוער בביה"ח איכילוב, ת"א, במרכז הרפואי לבריאות הנפש "לב השרון", פרדסיה, ובשרותים הפסיכולוגיים של עירית פתח תקווה ועירית רמת גן. למעלה מעשר שנים עסקתי באבחון, פסיכותרפיה והדרכת מתמחים ב"מכון גרין לפסיכולוגיה מתקדמת" בנאות אפקה, ובמקביל הנחיתי קורסים בפסיכולוגיה לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה, וניהלתי מרכז לסיוע לסטודנטים עם לקויות למידה וקשב.
מרכז עיסוקי כיום הוא בעבודה בתחנה הפסיכולוגית בגבעת חיים (ע"ש אמי הורוויץ) ובקליניקה הפרטית שלי בבית יצחק, במפגש עם מטופלים, זוגות והורים המתמודדים עם שאלות רגשיות מורכבות במישורי חייהם השונים.

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד