תפריט נגישות
רונית באשר לזר

רונית באשר לזר

כתובת: ברוך הירש 16, בני ברק
כתובת נוספת: אונליין , כוכב יאיר-צור יגאל
שפות: עברית, אנגלית

אודות

אני מטפלת מוסמכת בתנועה ומחול, מנחת סדנאות נשים וקבוצות טיפוליות. בשנים האחרונות אני חוקרת ומטפלת בעיקר בנשים, במרחבים שונים. יש לי ניסיון בטיפול פרטני וקבוצתי, אוכלוסיות בריאות הנפש, דימוי גוף, נשיות וויסות.

"הדרך של אנשים להיות בגופם ונכונותם לבוא במגע עם התכנים הלא מודעים שלהם הן חלק מתחושת העצמי, ויש להן תפקיד חשוב במידת ההחלמה של המטופלת"   (סוזן קליינמן, מתוך: טיפול בתנועה ומחול - האמנות והמדע, 2018)

המרחב הטיפולי שלי - 'הבית לנערה ולאישה' הוא מרחב מזמין ובטוח לטיפול רגשי בתנועה ומחול. המרחב מכיל אביזרים, חומרי יצירה ומוסיקה ומאפשר תנועה ושיח בהתאם לכל מטופלת.

המרחב מתרכז בטיפול בנשים ונערות המתמודדות עם שאלות של דימוי גוף, חיפוש משמעות, חוות מצוקה רגשית, מצב משברי, התמודדות עם טראומה, דיכאון, חרדה ומחלות גוף-נפש ומחפשות דרכי התמודדות חדשים. 

טיפול במרחב מתאים לנערות ונשים ואין כל צורך בידע או נסיון בתנועה ומחול.

טיפול בתנועה ומחול היא שיטת פסיכותרפיה העושה שימוש בתנועת הגוף ובשיח למפגש עם הנפש. השימוש בתנועה מאפשר לבטא קושי בצורה לא מילולית, שאינה שוברת הגנות. בטיפול בתנועה בדומה לשיטות נוספות מתחום ההבעה ויצירה, נעשה שימוש במדיום נוסף - התנועה והריקוד, פרט למילים, לביטוי, יצירה ומפגש עם תכנים לא מעובדים בנפש האדם.

התנועה מסמנת את תחילת החיים שלנו. היא השפה הראשונית ביותר שלנו והיא אמצעי התקשורת הקדום והבסיסי של כל אדם. טרם רכישת השפה, אנו מתקשרים באמצעות הגוף והתנועה. לאורך חיינו, נחקקים בגופנו חוויות, זכרונות, טראומות וארועים משמעותיים וגופנו נעשה יומן המסע של חיינו. חלקים מהיומן נותרים בגוף ומעולם לא עברו עיבוד, תמלול או סימבוליזציה. חלקים אלו נעשים חללים לא מובנים בגופנו או בנפשנו.

התנועה כשלעצמה מרפאה. האפשרות להשתמש בתנועה לביטויי יצירתיות, הם חלק משמעותי בטיפול ובמפגש מחודש של כל אדם עם העצמי שלו. בנוסף, השימוש בתנועה מאפשר מפגש עוקף mind עם הלא מודע.

בדרך זו, התנועה מאפשרת שחרור של תכנים לא מעובדים שנחקקו בגופנו, ביטוי ועיבוד שלהם והרחבת המנעד הרגשי.  

האפשרות לפגוש את הנפש במקום הכי ראשוני שלה, בסביבה בטוחה ומכילה, בליווי של עיניים מיטיבות, פותחים צוהר לשינוי וריפוי. 

טיפול בתנועה ומחול מתאים לכל אדם, בכל גיל, המעוניין או מרגיש צורך בשינוי. לטיפול בתנועה תרומה מיוחדת, בטראומות גופניות, פגיעות בשלבים טרום ורבלים, בקושי רגשי המלווה בביטויים סומטיים, בעיות של דימוי גוף ודימוי עצמי וכאשר השפה פחות נגישה. 

השכלה אקדמאית והכשרה

  • מטפלת מוסמכת בהבעה ויצירה באמצעות תנועה (MAAT) - תואר שני בסמינר הקיבוצים והכשרה מעשית
  • התמחות בפסיכולוגיה של האישה וטיפול בנפגעות טראומה מורכבת במרכז חכמת נשים. 
  • תואר שני במנהל עסקים MBA
  • הנדסת ביוטכנולוגיה BSc

ניסיון מקצועי

אני מטפלת מוסמכת בתנועה ומחול, מנחת סדנאות נשים וקבוצות טיפוליות. בשנים האחרונות אני חוקרת ומטפלת בעיקר בנשים, במרחבים שונים. יש לי ניסיון בטיפול פרטני וקבוצתי, טיפול אונליין, טיפול בנפגעי נפש, פגיעה מינית, סכיזופרניה, פוסט טראומה, חרדה, טיפול במצבי משבר, דכאון, דימוי גוף, נשיות וויסות.

כיום מטפלת בתנועה בנערות ונשים במרכז חכמת נשים, בקליניקה פרטית וטיפול אונליין בסקייפ

חברות באגודות וארגונים

רונית באשר לזר

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד