תפריט נגישות

אודות

שמי עדי רוט, מטפלת מוסמכת (M.A) באמצעות אומנות חזותית, מטעם אוניברסיטת חיפה. מתמחה בעבודה עם ילדים, מתבגרים וצעירים הסובלים מתחום רחב של קשיים רגשיים והתנהגותיים כגון חרדה, לחץ, מצבי משבר וטראומה, דכאון, בעיות בדימוי והערכה עצמית, קשיי הסתגלות, הפרעות קשב וריכוז, וקשיים בתחום החברתי.

אני מאמינה בכוחו המגדל והמעצים של קשר טיפולי וביכולת שלו לייצר מקום מאפשר ומקבל המסייע ביצירת שינוי והתפתחות אישית. בטיפול אני מציעה מרחב בטוח ומכבד ובו מפגש עם חומרי אומנות, המאפשר למטופל למצוא ערוץ ייחודי לביטוי, להתבוננות ולעיבוד של תכנים ורגשות בהם עוסק ברמות מודעות שונות. בעבודתי בנוסף לעיסוק בחומרי האומנות, אני משלבת תפיסת עולם פסיכודינמית בהתבוננות בנפש האדם על מורכבותה, תוך אמונה שבכוחו של כל אדם לצמוח ולחוש משמעותי בחייו.

מניסיוני למדתי כי להורים מקום משמעותי בקידום הטיפול, ובהתאם כחלק מהתהליך הטיפולי משלבת מפגשים עם הורים (הדרכות הורים\טיפול בהורות), המאפשרים יצירת מרחב חשיבה והתבוננות משותף להבנת הילד.ה וצרכיו.ה.

לעתים מצבי טיפול שונים מצריכים יציאה מעבר לחדר הטיפולים ולכן משלבת לפי הצורך עבודת צוות עם מטפלים מתחומים שונים הנמצאים במגע עם המטופל ועם המערכת החינוכית המקיפה אותו.

בנוסף מעבירה סדנאות לעבודה ביומני אמנות לקבוצות ולצוותים.

אני בעלת קליניקה בזכרון יעקב, שם מתבצעים הטיפולים והסדנאות ובאופן מקוון.

אשמח לסייע לילד.תכם ולכם.

 

השכלה אקדמאית והכשרה

תואר שני (M.A) בהצטיינות יתרה בטיפול באמצעות אומנות חזותית, במסלול תזה, אוניברסיטת חיפה

תואר ראשון (B.A) בהצטיינות בפסיכולוגיה ובתקשורת, האוניברסיטה הפתוחה

ניסיון מקצועי

בעלת קליניקה פרטית, זכרון יעקב

בנוסף לעבודתי בקליניקה, מטפלת בנוער בסיכון בבית ספר "רננים" לחינוך מיוחד, זכרון יעקב

התחנה לטיפול בילד, בנוער ובמשפחה – מרפאה ציבורית השייכת לחטיבת הילדים והנוער של המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, אחד העם, חיפה

כפר הילדים נווה מיכאל, פנימיית יום לילדים בסיכון, פרדס חנה

המרכז לשיפור הלמידה, עבודה עם ילדים בסיכון, טירת הכרמל

פרסומים אקדמיים

Roth, A., Broder, D. G., Levy, M., Ishai, R., & Or, M. B. (2020). Associations Between Form, Content and Narrative in Person Picking an Apple from a Tree Drawings of Preschool Children. The Arts in Psychotherapy, 72, 101727.

https://doi.org/10.1016/j.aip.2020.101727

חברות באגודות וארגונים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד