תפריט נגישות

אודות

שמי עדי דוידסון, עובדת סוציאלית ומטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. מתמחה בלימודי טיפול מיני, אוניברסיטת בר-אילן.

לאורך השנים טיפלתי בזוגות ובמשפחות במגוון נושאים כגון: משברים הנובעים מבגידות, לידת ילד, ליווי משפחות בהליכי פרידה וגירושין ועד התייצבות התא המשפחתי החדש, קשיים בתקשורת הזוגית, הדרכת הורים, דיכאון לאחר לידה, פיטורים, תאונות דרכים, התפרצות של מחלות גופניות ונפשיות, תמיכה וליווי ביציאה לפנסיה, יחסי אחים, קונפליקטים סביב חלוקת תפקידים, חילוקי דעות מול משפחות מוצא ועוד.

אני מטפלת ביחידים ובזוגות שחווים קשיים שונים ומתמשכים בתחום המיני כגון: שחיקה מינית בקשר, סימפטומים מיניים, טראומות מיניות ועוד.

מלווה משפחות מקהילת הלהט"ב וגם זוגות מהאוכלוסייה החרדית.

אבחון וייעוץ במצבי גירושין: אני מלווה יחידים, זוגות ומשפחות בהליכי פרידה וגירושין החל משלב ההחלטה על פרידה, בזמן הגירושין ועד התייצבות התא המשפחתי החדש.

הטיפול כרוך בליווי שני ההורים או אחד מהם, כשאני מדריכה ומנחה אותם ולעתים קרובות מלווה גם את הילדים במשבר האישי והמשפחתי.

חשוב לציין שאני בעלת ניסיון רב שנים במגזר הציבורי בנושאי משמורת ילדים וזמני שהות, אבחון הדינמיקה המשפחתית ובגיבוש המלצות לביהמ"ש לענייני משפחה.

טיפול במצבי משבר הנובעים מאירועי חיים טראומטיים: ליווי יחידים, זוגות ומשפחות במשברים שנגרמו כתוצאה מתאונות דרכים, פיגועים, התפרצות של מחלות גופניות ונפשיות.

הדרכת הורים: מדריכה ומלווה הורים לילדים צעירים ולמתבגרים המתמודדים עם קשיים שונים בגידול ילדיהם. לעיתים אני פוגשת גם את הילדים בתהליך הדרכת ההורים וכמו כן מטפלת בטיפולים דיאדיים (הורה-ילד). )

ה"אני מאמין" שלי בתהליך הטיפולי: אני מאמינה שכל אחד ואחת שואפים להיות בזוגיות מאושרת ו/או במערכות יחסים משפחתיות בריאות ומיטיבות. במציאות,   לא תמיד קל לממש את זה ולכן כולנו זקוקים לייעוץ ולהכוונה.  

מטרתי היא לסייע למטופל להתחבר ולמצוא את הקולות והכוחות הפנימיים שיש בתוכו ולהעניק לו כלים יישומיים ופרקטיים כדי להתגבר על הקשיים שבהם הוא נתון.

אני משתמשת במגוון כלים טיפוליים ומשלבת בין גישות טיפוליות שונות כשאני מתאימה את הגישה למטופל לפי צורכי המטופל ומה שנכון עבורו.

הקשר שלי עם המטופלים מאופיין באמפתיה עמוקה, בהכלה, בפתיחות, שקיפות ובחיפוש מתמיד אחר דרכים יצירתיות וייחודיות לשינוי עבור כל מטופל.

השכלה אקדמאית והכשרה

מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת מטעם "האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי"

תואר שני בעבודה סוציאלית במסלול תזה, אוניברסיטת תל אביב

תואר ראשון בעבודה סוציאלית, אוניברסיטת בן גוריון בנגב

מומחיות והכשרות:

טיפול מיני, אוניברסיטת בר אילן

טיפול זוגי ומשפחתי, מכון ברקאי

תיאום הורי

הפרעות תפקוד בראייה משפחתית פסיכופתולוגיה במשפחה, מכון שינוי

פסיכופתולוגיה והפרעות אישיות, מכון ת.ל.מ.

הכשרה לתפקיד עובד סוציאלי לעניין סדרי דין, ביה"ס "דימול"

טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT , מכון פסגות לטיפול והכשרה

הגישה הנרטיבית ויסודות האימגו בטיפול זוגי, מכון ברקאי

הכשרה לתפקיד מגשר במשפחה, אוניברסיטת תל אביב

ניסיון מקצועי

עבודה במשך שנים במגזר הציבורי וכיום בעלת קליניקה פרטית. 

חברות באגודות וארגונים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד