תפריט נגישות
ד"ר נורית לוי

ד"ר נורית לוי

כתובת: ביל"ו 62, תל אביב - יפו
כתובת נוספת: רמת גן
שפות: עברית,אנגלית,גרמנית

אודות

מטפלת מזה למעלה מ- 35 שנה, ממשיכה ללמוד , אוהבת את עבודתי, את המפגש האנושי, את האומץ של המטופלים שלי שמוכנים להתמודד ולעשות שינוי. אוהבת ללוות את התהליך האישי , הזוגי המשפחתי ולראות את הצמיחה שמתרחשת מתוך הבחירה הנחושה לחיות טוב יותר.

אני אם לארבעה, סבתא לתשעה, אלמנה מזה מספר שנים. מכירה את השמחה ואת הכאב כאחד.

הקליניקה שלי נמצאת בתל אביב.

בצד עבודה בקליניקה הפרטית שלי אני מלמדת גשטאלט בארץ ובכל רחבי אירופה בסמינרים, סדנאות ותכניות הכשרה, מדריכה מטפלים מנוסים וצוותים מקצועיים, וחברה בוועד המנהל של האגודה האירופאית לגשטאלטEAGT)). והכי חשוב – אני ממשיכה כל הזמן ללמוד בעצמי, להתעדכן וליהנות מהצמיחה האישית שלי, שנותנת לי את הכוחות הנחוצים לעמוד לצדם של המטופלים שלי ולתמוך בהם בדרכם, ועל פי צרכיהם.

השכלה אקדמאית והכשרה

אני בעלת תאר שלישי מטעם אוניברסיטת באר- שבע .(2003)
את התואר השני קיבלתי ב- YESHIVA UNIVERSITY בניויורק. (1987)
טיפול משפחתי וזוגי למדתי באוניברסיטת תלאביב. (1984)
הכשרתי כמטפלת גשטאלט התחילה בשנת 1986 ולא תסתיים לעולם.

ניסיון מקצועי

תחילת דרכי המקצועית מחוץ למערכת הרווחה הממוסדת הייתה בהקמת המרכז הקליני הראשון לאבחון משפחתי, ששירת את בתי המשפט בתחום ההחלטות על גורלם של ילדים במשפחות הנתונות במשבר שמחייב קבלת החלטות גורליות.

היו אלה שנים בטרם הוקם בית המשפט למשפחה, ובטרם נוצרו היחידות הטיפוליות שלידו . עמיתי ואני, תחילה במכללת בית ברל ואח"כ באוניברסיטת תל אביב, היינו הראשונים שהביאו את הפן הטיפולי– מערכתי אל תוך שיקול הדעת של המערכת המשפטית.

במקביל, שימשתי יועצת קלינית של המועצה לשלום הילד וטיפלתי בילדים ובמשפחות שנקלעו למצבי משבר וסיכון קיצוניים. גם כיום אני פועלת בהתנדבות בייצוג של ילדים שבית המשפט ממנה להם אפוטרופוס לדין, בדיונים סביב מחלוקות בנושאי משמורת, חטיפה, גירוש (ילדי עובדים זרים), ועוד. 

לימדתי בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב ובאר שבע ובמכללה האקדמית בית ברל, שם שימשתי כדיקאנית הטודנסטים וכרשאת המסלול לטיפול וקידום נער.  הייתי ממיסדי האגודה לטיפול משפחתי בארץ וריכזתי את ההכשרה האקדמית הראשונה שהתקיימה בשנות השמונים באוניברסיטת תל אביב. ייסדתי את האגודה הישראלית לתרפיית הגשטאלט ועמדתי בראשה במשך כעשר שנים. 

תרפיית הגשטאלט, שיטת הטיפול שאני דוגלת בה בעבודתי עם ילדים ומבוגרים, יחידים זוגות, משפחות וקבוצות, היא גישה טיפולית מכבדת, מעצימה ואופטימית מעצם הגדרתה. נקודת המוצא של כל טיפול היא כוחותיו החיוביים של כל אדם והמוטיבציה שקיימת, ולעיתים צריך רק לגלות אותם מחדש ולהמציא דרך חדשה לעשות בהם שימוש. זהו מסע משותף למטופל ולמטפל שיש בו אתגר, תקוה, והומור, יצירתיות וגילויים מפתיעים של חוזקות , ושל יכולת.

בצד עבודה בקליניקה הפרטית שלי אני מלמדת גשטאלט בארץ ובכל רחבי אירופה בסמינרים, סדנאות ותכניות הכשרה, מדריכה מטפלים מנוסים וצוותים מקצועיים, וחברה בוועד המנהל של האגודה האירופאית לגשטאלט (EAGT). והכי חשוב – אני ממשיכה כל הזמן ללמוד בעצמי, להתעדכן וליהנות מהצמיחה האישית שלי, שנותנת לי את הכוחות הנחוצים לעמוד לצדם של המטופלים שלי ולתמוך בהם בדרכם, ועל פי צרכיהם.

חברות באגודות וארגונים

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד