תפריט נגישות

אודות

שמי מרב אוטנזוסר, נשואה ואם לארבעה, תושבת הרצלייה. בנוסף להיותי מטפלת, אני רוקדת ומתרגלת מדיטציה. העזרה לאחר הינה ערך יסוד בחיי. אני עובדת כמטפלת בתנועה במשרד החינוך במתי"א רעננה ובקליניקה פרטית בהרצלייה.

מודל העבודה שלי עם ילדים הוא ממוקד, אינטגרטיבי וכולל בנוסף לילד את כל הגורמים המעורבים בחיי הילד ועשויים לתרום לקדמו. שיתוף פעולה וקביעת מטרות משותפות בין כל הגורמים הם מפתח להצלחת התהליך הטיפולי.

הטיפול משלב בין הגישה הדינאמית לגישה הקוגניטיבית התנהגותית, מיינפולנס ותנועה. הטיפול ממוקד סביב קונפליקט או מורכבות מסוימת איתה הגיע המטופל.

אני מזמינה את ההורים הפונים אלי לטיפול עבור ילדם למרחב חשיבה משותף בו נברר יחד את מוקד הקושי שהביא אותם לפנות לטיפול ומה המטרה אותה רוצים להשיג. פעמים רבות עבודה עם ההורים בלבד מביאה לשינוי המיוחל ולהחזרת הילד למסלול התפקוד התקין.

כחלק מהתהליך הטיפולי נזהה ונגדיר דפוסי התנהגות יעילים לעומת לא יעילים ביחסיי הורה ילד ודרכים להעמדת גבולות. נתרגל שפת תקשורת המאפשרת לגשר על הפערים באופן מכבד. בטיפול מושם דגש על חשיבות האופן בו מועבר המסר ולא רק על תוכנו. על קשיבות, מודעות, קבלה של האחר, על דרכי מתן משוב באופן לא שיפוטי, שיכלול מיומנויות חברתיות, דרכי התמודדות עם פחדים וחרדה, וקבלת גבולות וסמכות.

אני מאמינה בהורים כמובילי שינוי, ובכוחו של קשר חי והדדי, בין ילד להוריו, בין מטפל למטופל, להניע ולקדם תהליכי שינוי.

תחומי טיפול:

טיפול בילדים - פרטני ובקבוצות. התמחות בילדים על הספקטרום האוטיסטי, ילדים עם קשיים התפתחותיים מגוונים: ,ADHD ADD, קשיים רגשיים והתנהגותיים, חרדה חברתית.

טיפול דיאדי - טיפול משולב הורה וילד. הדרכת הורים. הטיפול עם ההורה והילד במשותף, או עם הילד בנפרד וההורה בנפרד, או רק עם ההורים.

מומחית תחום שילוב ילדים עם קשיים נפשיים במערכת החינוך - בניית תכנית התערבות מותאמת ע"פ הזכאות לתלמיד יחד עם צוות בית הספר בשיתוף פעולה עם ההורים. הדרכת צוותים בנושא השילוב.

השכלה אקדמאית והכשרה

לימודים אקדמיים:

B.A בסיעוד מאונברסיטת ירושלים

M.A בטיפול בתנועה מאונברסיטת לסלי

השתלמות מקצועית:

טיפול במתבגרים

טיפול בעזרת מיינפולנס עם ילדים

טיפול דיאדי

טיפול מבוסס C.B.T

טיפול מבוסס מנטליזציה

טיפול בגישת ACT

ניסיון מקצועי

בעבר - העמותה לילדים בסיכון

כיום - מתי"א רעננה וקליניקה פרטית

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד