תפריט נגישות

אודות

שמי מיכל מור, מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת. הקליניקה שלי לטיפול זוגי ברעננה ,שקטה ומרווחת, כמו כן אני שותפה במכון מעגלים בתל אביב, מכון לטיפול ויעוץ פסיכולוגי.

ניסיון מקצועי בטיפול וייעוץ זוגי כמו גם בייעוץ וטיפול פרטני למתבגרים ומבוגרים.

במשך השנים התמחיתי התחום התערבות במצבי משבר זוגיים ומשפחתיים, נושא אותו לימדתי והדרכתי במסגרות מקצועיות רבות.

טיפול זוגי עשוי לסייע מאד במצבי משבר זוגיים שונים: בגידה, לידת ילד חריג, יציאה של אחד מבני המשפחה מהארון, עזיבת הילדים את הארץ, אבדן, מחלה, איום בפרידה ועוד, אך גם במצבי היומיום המורכבים שהמערכת המשפחתית והזוגית מביאה אתה. ליוויתי זוגות רבים שחשו שחיקה בנישואיהם ,הצטברות תסכול וכתוצאה מכך ניכור וריחוק.

יש לי ניסיון רב בעבודה עם זוגות בזוגיות פרק ב' וזוגות חד מיניים.

זוגות רבים שהגיעו אלי במהלך השנים, במצבים של משבר, קונפליקט וחיפוש דרך לשיפור הקשר הזוגי , חיזקו בי את האמונה, והידיעה שגם לאחר משברים שונים בנישואין ניתן לצמח לזוגיות עשירה ומספקת יותר. למידה הדדית של הצרכים הרגשיים של כל אחד מבני הזוג ,ולמידת תקשורת נכונה, מאפשרים לזוגות רבים בטיפולי להגיע לזוגיות אינטימית וטובה יותר.

תהליך טיפולי, יעיל ומקדם יכול להתבצע בנוכחות שני בני הזוג או אחד מהם. גם אם אין רצון או מחויבות של שני בני הזוג להיכנס לתהליך, טיפול של אחד מהם בלבד יכול בהחלט להשפיע על המערכת המשפחתית כולה.

אני בעלת נסיון רב בטיפול משפחתי, כאשר שני חברי משפחה או יותר, מרגישים קושי ביחסים הבינאישים בינהם ואין להם כלים נכונים לתקשורת.

אנינוטה בעבודתי הטיפולית להקנות לאנשים בטיפולי כלים להתמודד עם מצבי חיים משתנים, יכולת להכיר בכוחותיהם, ולהיות מסוגלים ליצור את השינויים בחייהם אליהם הם שואפים.

בנוסף אני עוסקת בהדרכת הורים, מתוך הבנה שהדרכה נכונה מאפשרת להורים שיתוף פעולה ביניהם והתמודדות זוגית ומשפחתית אפקטיבית יותר.

השכלה אקדמאית והכשרה

  • B.A - פסיכולוגיה אוניברסיטת בר-אילן
  • M.A- פסיכולוגיה קלינית אוניברסיטת בר-אילן
  • מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת

ניסיון מקצועי

בתחילת עבודתי, עבדתי מספר שנים בתחנת השרות הפסיכולוגי –חינוכי של עירית הרצליה, ובקליניקה לטיפול של מכון "אדלר".

ב- 1984, הקמנו צוות פסיכולוגים את " מכון מעגלים" בתל-אביב, בו אני עובדת , מלמדת ומדריכה עד היום.

לימדתי והדרכתי ציוותי יועצים, עו"ס ופסיכולוגים במסגרות רבות ומגוונות,כגון: ביה"ס המרכזי לע"וס ת"א, החוג ללימודי המשך בעבודה סוציאלית - אוניברסיטת תל-אביב," האגודה לטיפול משפחתי", תחנה לייעוץ לנישואין פ"ת ועוד.

מאמרים

חברות באגודות וארגונים

טיפול זוגי

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד