תפריט נגישות

אודות

שמי מונה זופניק ואני פסיכולוגית קלינית ומדריכה.

תחומי הטיפול שלי הם: הדרכת הורים,  חרדה, , טיפול במצבי משבר, טיפול במתבגרים, טיפול נפשי, טיפול פסיכודינמי, טיפול פסיכולוגי, טיפול רגשי לילדים .

תחומי ההתמחות שלי הם טיפול בילדים ונוער וטיפול במבוגרים. אני עובדת יותר מ-30 שנה במקצוע גם כמטפלת בגישה פסיכודינמית. אני גם מרצה באוניברסיטת תל-אביב וגם כמדריכה  פסיכולוגים, עובדים סוציאלים ופסיכיאטרים העובדים כמטפלים נפשיים.  אני בן אדם אופטימי אשר מאמינה ביכולת של טיפול נפשי  להפחית סבל אנושי בילדים, נוער ויכול לחול שינויים משמעותיים אצל ילדים, במתבגרים ובמבוגרים. האופטימיות הזאת מקבלת תוקף מהשיפור הנפשי שילדים ומתבגרים חשים בו עקב הטיפול. בנוסף אני יוצרת קשר של אמון והתמסרות אצל ההורים של המטופלים שלי שחשי שיש להם גב שהם יכולים להישען עליו מבחינת הקשר עם ילדיהם. 

השכלה אקדמאית והכשרה

2021 קבלת תואר דוקטורט לפילוסופיה מאוניברסיטת בר-אילן

2013- דוקטורנטית לפילוסופיה ופרשנות בפקולטה ללימודי תרבות: פסיכואנליזה ופרשנות, אוניברסיטת בר-אילן.

נושא המחקר שלי הוא: משחקים ותופעות של נוכחות-היעדרות, הסתרה וגילוי כמשחקיים אקזיסטנציאליים-אונטולוגיים: מבט פילוסופי ופסיכואנליטי

תעודת M.A- בפסיכולוגיה קלינית של הילד, אוניברסיטת תל-אביב- 1981.

לימודי חובה עיוניים הושלמו ב-1978. נושא התיזה- " הסתגלות ילדי גרושות שנישאו בשנית לעומת הסתגלות של ילדי אלמנות שנישאו בשנית".

תעודת B.A- בפסיכולוגיה ובספרות אנגלית אוניברסיטת תל-אביב- 1975.

לימודים בחוג לפסיכותרפיה, אוניברסיטת תל-אביב- 1983-1986- הפקולטה לרפואה. עבודת גמר- "התפתחות הסופראגו בקבוצות ילדים".

סמינר על יחסי אובייקט- דר. נעמי מיבשן במכון לפסיכותרפיה רשפון- 1984-1985.

קבוצת לימוד על לאקן אצל גברת סוזנה הולר, פסיכואליטיקאית לקאניאנית- 1987-1991.

קבוצת לימוד על ההיסטריה- מרצה- רות גולן-  2005-2006.

קבוצת למוד על ביון –מרצה- דר.אילן נילמן, 2003-2005.

לימודי המשך בחוג לפסיכותרפיה- 1991-1993. קורס דו-שנתי שכלל לימודים עיוניים על טיפול ועל מושגי יסוד פסיכו-דינמיים, הדרכה אישית וקבוצתית.

ניסיון מקצועי

יש לי יותר מ-30 שנות ותק במקצוע. בכל השנים הללו הזהות שלי כפסיגולוגית קלינית המטפלת בילדים ומבוגרים הינו חלק חשוב מאוד בזהות שלי .  עבדתי במחלקות פסיכיאטריות, הקמתי צוותים של טיפול בילדים ונוער במכון לפסיכותרפיה של דר. יאיר גורן ודר. רינה קרטש. כיום אני מדריכה בתכנית לפסיכותרפיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב וגם בתכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית לילדים ונוער בלימודי המשך בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב. יו"ר של צוות ילדים ונוער באגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.

בעבר הייתי כ-14 שנה מרצה, מדריכה ומנחה בתכנית להנחיית קבוצות באוניברסיטת בר-אילן.כיום אני מדריכה 3 קבוצות של מטפלים -באוניברסיטת תל-אביב,בעמך ובעמותת "אלה."

פרסומים אקדמיים

עורכת בספר "מיניות ואהבה", מאמרים של זיגמונד פרויד, עם עובד 2001

מאמרים

"המטפל כאדם": על זיכרונות ילדות ומשחקיות, של המטפל ושל המטופל, בעבודה טיפולית עם ילדים.", חוברת של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית 2010-2011

"שנתיים על אי בודד- או אולי לא כל-כך בודד" חוברת מקבץ 2009

"סקרנות והתפתחות מינית נורמלית אצל ילדים ממבט פסיכואנליטית?" פסיכולוגיה עברית, 2006

"הרצאה על החלום על פי פרויד ולאקאן", פסיכולוגיה העברית , 2007

המאמר סוקר מבחינה תאורטית הבטים מסוימים של פרויד ולאקאן בעבודת החלום, במשאלות והדחפים הלא מודעים שחלומות מבטאים. מנסיוני הקליני אני מביאה דוגמא על עבודה על חלום מתמשך לאורך חודשים. לאקאן מצביע על התשוקה לאחר בעבודה על חלומות של מטופלת היסטרית של פרויד.

חברות באגודות וארגונים

בועד של האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית 2001 עד 2019

יושבת ראש צוות ילדים ונוער באגודה הישראלית לספיכותרפיה פסיכואנליטית, 2021-

הדרכה מקצועית

אני מדריכה מוסמכת בפסיכותרפיה ובפסיכודיאגנוסטיקה על ידי משרד הבריאות.

אני מדריכה פסיכולוגים, מטפלים באמנות, פסיכיאטרים ועובדים סוציאלים גם צורה אינדיבידואלי וגם בקבוצות. הגישה המקצועים שלי היא פסיכותרפיה פסיכואנליטית. 

אוכלוסיות המטופלים שאני נותנת עליהם הדרכה הם ילדים ( כולל הדרכת הורים), מתבגרים ומבוגרים   

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד