תפריט נגישות

אודות

בס"ד

שמי לימור ברקוביץ נשואה ואם לארבעה בגילאים 10-25.

כיועצת חינוכית ומטפלת מזה 25 שנה, אני משלבת כמה גישות ושיטות טיפוליות שיחד מעניקות פתרונות ממוקדים המניבים תוצאות טובות בפרק זמן יחסית קצר.

אני מתמחה בגישה הנרטיבית, בהדרכת הורים בגישת "איכה", ומעבירה סדנאות לאנשי חינוך במגוון נושאים. אני אוהבת לעבוד בגישה הנרטיבית ומאמינה בה, ולרוב רואה תוצאות מהירות וטובות בטיפולים זוגיים משפחתיים ואף עם יחידים.

כשאנחנו נפגשים עם הלך המחשבות והרגשות שתוקע אותנו, מבינים כי ניתן להשתחרר מהם ולנקוט דרך אחרת , השמיים הם הגבול. כפי שרבי נחמן אמר " אתה נמצא במקום בו נמצאות מחשבותיך. ודא שמחשבותיך נמצאות במקום בו אתה רוצה להיות. ואני מוסיפה - נקוט פעולה לכיוון הרצוי. לא רק- לדבר על.... אלא גם- לעשות את....

אני מאמינה בעבודה בגישה מערכתית ממוקדת, באמצעותה חווים את הפרטים במערכת המשפחתית, ויודעים לשים את האצבע על מקור הקושי לגופו של עניין ולא לגופו של אדם.

ילדים זה שמחה!!!
אני מאמינה שלפני שמכניסים את הילד לחדר הטיפול, כדאי לבדוק קודם מה קורה במרחב בו הילד נמצא, כלומר טיב הקשר והתקשורת המשפחתית. לעיתים שינוי בהתנהלות ההורית, משפיע בצורה מהירה ובלתי רגילה על הילד ועל שאר בני המשפחה, ובכך מקצרת את הטיפול בצורה משמעותית. בגישת איכה אני מלמדת את ההורים מחד, כיצד להימנע ממאבקי כח ומהתנהגויות לא רצויות של הילדים. ומאידך כיצד להקנות לילדים ערכים התפתחותיים חשובים הקשורים להתנהלות במערכת יחסים, אחריות אישית ומימוש פוטנציאל הלימודי.

מתי פונים אלי?
בהתחלת הנישואין כשרוצים לבנות יסודות טובים לחיים המשותפים, בעת משבר זוגי, בליווי בתהליך גירושין, כשמרגישים שזקוקים להדרכת הורים, ולעיתים גם לייצוג מול מערכת החינוך הבית ספרית, בטיפול פרטני לנשים ונערות החוות משבר אישי כגון: חרדה דיכאון חוסר מיצוי אישי וכו' וכשחשוב לקבל טיפול ממטפלת החיה חיים דתיים ורגישה לכל המשתמע מכך.

השכלה אקדמאית והכשרה

‏טיפול זוגי ומשפחתי בגישה הנרטיבית- מכון ברקאי‏

טיפול זוגי מבוסס מובחנות. מכון מגיד

 ‏M.A יעוץ חינוכי‏ -מכללת אורות

 ‏M.A בסוציולוגיה ארגונית‏-אוניברסיטת בר אילן

גישור- ב‏מכון מגיד מיסודה של האוניברסיטה העברית‏

מוח אחד - ‏‎Three In One Concepts‎‏

ביואנרגיה -  "מקום אחר"‏

12 הצעדים - ב‏ישיבת ההסדר רמת גן‏

ניסיון מקצועי

מטפלת בזוגות ומשפחות בקליניקה הפרטית ו"בנתיבים להורות" במחלקת הרווחה במודיעין.

יועצת חינוכית בבית ספר יסודי ובחטיבת ביניים.

מדריכת הורים בגישת איכה – הורות מגדלת

מלווה נשים המתמודדות עם משבר.

מנחה קבוצות של יועצות חינוכיות, צוותי חינוך, הורים ונערות,  במגוון נושאים.

מרצה באקדמיה בתחום של הדרכת הורים במסלול לתואר ראשון בחינוך וחברה.

חברות באגודות וארגונים

   

* התוכן המפורסם בדף זה אודות המטפל הינו באחריות המטפל בלבד